عملکرد دفاع پرسپولیس در جریان دیدار با استقلال خوزستان تاریک ترین کارنامه را برای این تیم در یک دهه گذشته به جا گذاشت.

به گزارش خبرنگار مهر، تیم فوتبال پرسپولیس در حالی با نتیجه ۴ بر ۳ توانست استقلال خوزستان را در هفته بیست‌وهشتم لیگ برتر فصل جاری شکست دهد که در نیمه نخست سه گل از حریف خود دریافت کرده بود.

دفاع آسیب پذیر پرسپولیس با اشتباهات فردی دانیال اسماعیلی فر و محمدحسین کنعانی‌زادگان تأثیر مستقیم روی شکست یک نیمه ای این تیم داشت. گرچه هر یک از این دو بازیکن توانستند با گلزنی در نیمه دوم بازی بد خود را جبران کنند اما نمایش دفاعی این تیم یکی از بدترین نتایج یک دهه اخیر سرخ‌ها را به همراه داشت.

پرسپولیس در یک دهه گذشته تنها در ۴۵ دقیقه ابتدایی دو بازی سه گل دریافت کرده بود. این تیم در بهمن ماه سال ۱۳۹۷ مقابل استقلال تهران که هدایت آن را علیرضا منصوریان بر عهده داشت سه گل در نیمه اول خورد.

پرسپولیس در آن بازی سه بر دو شکست خورد اما در دیدار جمعه شب توانست شکوهمندانه ترین بازگشت خود را داشته باشد. بدترین خط دفاعی پرسپولیس در نیمه اول باعث تعویض کادر فنی در بین دو نیمه شد اما اوسمار ویه را ترجیح داد به جای تغییرات کلی در خط دفاع تنها فرشاد فرجی را بیرون کشیده و علی نعمتی را وارد میدان کند.

او مهم‌ترین پاشنه آشیل تیمش را در خط میانی دید تا مسعود ریگی و سروش رفیعی را از بازی بیرون کشیده و وحید امیری و محمد خدابنده‌لو را بازی دهد.

دو بازیکنی که در مجموع توانستند بیش از ۱۷ بار طراحی حملات پرسپولیس را داشته باشند که فشار حداکثری این تیم در نیمه دوم بالاخره کمر استقلال خوزستان را ابتدا با یک کارت قرمز و سپس دریافت چهار گل شکست.

سرخ‌پوشان پایتخت بازگشت شکوهمندانه خود به صدر جدول را با بدترین دفاع و بهترین خط حمله که بالاترین امید به گل را با عدد ۴.۸۴ در طول فصل داشتند جشن گرفتند.

Euro Football Fantasy Leaderboard
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.