سرمربی تیم ملی فوتبال ایتالیا پس از صعود تیمش به مرحله پایانی یورو ۲۰۲۴ تأکید کرد، کار واقعی آتزوری تازه شروع شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، لوچانو اسپالتی که شاگردانش شب گذشته (دوشنبه) در آخرین بازی خود در مرحله انتخابی یورو ۲۰۲۴ مقابل میزبان‌شان اوکراین به تساوی بدون گل دست یافته و ۱۴ امتیازی شدند و به دلیل کسب نتیجه بهتر در بازی‌های رودررو مقابل این تیم، در رده دوم جدول گروه C قرار گرفتند و جواز حضور در مرحله پایانی این رقابت‌ها را کسب کردند، پس از این بازی در گفت‌وگو با شبکه تلویزیونی «رای اسپورت» ایتالیا گفت: ما بازی خوبی از خود ارائه کردیم. ما در نیمه اول موقعیت‌های زیادی داشتیم که می‌توانستیم کار اوکراین را تمام کنیم، اما موقعیت‌های‌مان را تبدیل به گل نکردیم و همین باعث شد تا در ادامه بازی فیزیکی‌تر شود و در آن مقطع از بازی دیگر خبری از فوتبال نبود. ما باید به حمله ادامه می‌دادیم، اما اوکراین ثابت کرد که تیم بسیار خوبی است و آنها مشکلات زیادی برای ما ایجاد کردند.

سرمربی تیم ملی فوتبال ایتالیا که پس از به صدا درآمدن سوت پایان بازی تمام بازیکنانش، اعضای کادر فنی‌اش و نمایندگان فدراسیون فوتبال ایتالیا را بابت صعودشان به یورو ۲۰۲۴ در آغوش گرفت، صحبت‌های خود را اینطور ادامه داد: این موقعیت‌ها را به خوبی می‌شناسم. من در این شرایط به دنیا آمده‌ام و بزرگ شده‌ام، این حرفه من است. من در پایان بازی رفتم تا به همه همکارانم، رئیس و هیئت همراه فدراسیون عرض احترام کنم، چون همه ما به این نتیجه اهمیت زیادی می‌دادیم و درست بود که آن لحظه به یکدیگر تبریک بگوییم.

وی همچنین با حضور در کنفرانس خبری پس از این دیدار اظهار داشت: با توجه به اتفاقاتی که در گذشته در مورد سایر تورنمنت‌ها رخ داده بود (عدم صعود ایتالیا به جام‌های جهانی ۲۰۱۸ و ۲۰۲۲)، ما باید به مرحله پایانی یورو ۲۰۲۴ راه پیدا می‌کردیم و وقتی فشار را بیخ گوش خود حس می‌کنید، کار آسان نیست. بعضی چیزها را فقط بعد از شروع کار یاد گرفت و حالا فکر می‌کنم کمی بیشتر می‌دانم. من به اینجا آمدم تا ایتالیا را به مرحله پایانی یورو ۲۰۲۴ برسانم، نه بهانه‌گیری در صورت عدم کسب جواز صعود!

اسپالتی در پایان تصریح کرد:کار واقعی ما از اینجا شروع می‌شود و اکنون این فرصت را دارم که واقعاً شروع به کار کنم. وقتی این نقش را پذیرفتم، می‌دانستم که باید صعود کنیم. ما بازیکنان بزرگی در این تیم داریم و می‌خواهم آنها را بدون نیاز به نتیجه، بشناسم. بازیکنان چیزهایی برای گفتن به ما دارند. همچنین از این پس احتمالاً با پهپاد تمرین خواهیم کرد، چون به فیلم‌های تمرینات نیاز داریم.

← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.