کارشناس فوتبال کشورمان گفت: نسل خوبی در تیم ملی داریم و خیلی امیدوار هستم تا شاگردان امیر قلعه‌نویی در جام ملت‌ها موفق شوند.

مهدی مناجاتی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم در خصوص پیروزی ایران مقابل هنگ‌کنگ اظهار داشت: تیم ملی همانطور که انتظار می‌رفت مشکل خاصی مقابل هنگ‌کنگ نداشت. بازیکنان ما پس از سال‌ها در کنار هم بازی کردن از هماهنگی و تجربه خوبی برخوردار هستند و این موضوع یک نقطه قوت برای قلعه‌نویی و تیمش به شمار می‌رود. بازیکنان شاخص تیم ملی تجربه بین‌المللی خوبی دارند و خوشبختانه در بازی با هنگ‌کنگ هم بازیکنانی مثل طارمی، آزمون و سامان قدوس عملکرد خوبی داشتند و باعث افزایش امید اهالی فوتبال شد. البته این را هم باید مدنظر قرار دهیم که هنگ‌کنگ حریفی نبود که تیم ما را تحت فشار بگذارد و باید ببینیم تیم امیر قلعه‌نویی چه عملکردی مقابل ازبکستان خواهد داشت.

وی با اشاره به بازی روز سه‌شنبه تیم ملی در تاشکند عنوان کرد: سبک بازی ازبک‌ها شبیه به فوتبال ما است. هر دو تیم فوتبال فیزیکی و محکمی انجام می‌دهند و ما در چند سال گذشته رقابت نزدیکی با ازبکستان داشته‌ایم. خوشبختانه تیم ملی در چند ماه گذشته در مسابقات کافا این تیم را در خانه‌اش شکست داده و بازیکنان ما می‌توانند از تجربه آن بازی کمک بگیرند و باز هم ازبکستان را در خانه خود شکست دهند، هرچند کار سختی است، اما ما باز هم می‌توانیم حریف سرسخت خودمان را در تاشکند شکست دهیم.

کارشناس فوتبال کشورمان در پاسخ به این سؤال که در فاصله کمتر از ۲ ماه تا جام ملت‌ها تیم ملی شانسی برای قهرمانی خواهد داشت؟ گفت: در جام ملت‌های دوره پیش هم می‌توانستیم قهرمان شویم اما اشتباهاتی که توسط کی‌روش صورت گرفت، قهرمانی را از ما گرفت. نسل خوبی را در تیم ملی داریم و خیلی امیدوار هستم که با امیر قلعه‌نویی بتوانیم طلسم چندین ساله را در آسیا بشکنیم.

مناجاتی درباره عملکرد تیم فوتبال نوجوانان در جام جهانی خاطرنشان کرد: شاگردان حسین عبدی کار بزرگی انجام دادند. علاوه بر صعود از مرحله گروهی، بازی‌های خیلی خوبی از این تیم مقابل انگلیس و برزیل دیدیم. وقتی یک تیم مقابل برزیل ۲ گل عقب است و با ۳ گل برنده از زمین بیرون می‌آید، نشان می‌دهد چه روح بزرگی در آن تیم وجود دارد. این تیم را نباید رها کنیم. از بین این بازیکنان می‌توانیم جانشین‌های خوبی برای بازیکنانی مثل طارمی، آزمون و جهانبخش پیدا کنیم. عبدی و شاگردانش نشان دادند که چطور می‌توانیم در جام جهانی از مرحله گروهی صعود کنیم.

وی در پایان درباره بازی با مراکش در مرحله یک هشتم نهایی تصریح کرد: وقتی بازی‌ها در چنین سطحی برگزار می‌شود، در حین برگزاری مسابقات خیلی نمی‌توانید کار خاصی انجام دهید و کادرفنی و در رأس آنها حسین عبدی باید بازیکنان را به لحاظ روحی و روانی آماده بازی در این مرحله کنند. مراکش تیم قوی‌تری نسبت به انگلیس و برزیل نیست و شکست این تیم برای نوجوانان ما دور از دسترس نخواهد بود، فقط بازیکنان ما به لحاظ ذهنی و تمرکزی آماده این بازی باشند.

← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.