بخش مهمی از صحبت های کادر فنی تیم ملی فوتبال ایران به ایجاد اتحاد تیمی بین بازیکنان اختصاص دارد که می تواند برای روزهای آینده نقش تاثیرگذاری در موفقیت این تیم داشته باشد.

به گزارش خبرنگار مهر، تیم ملی فوتبال ایران تمرینات خود را برای بازی با ازبکستان در مقدماتی انتخابی جام جهانی ۲۰۲۶ پیگیری می‌کند. ملی‌پوشان فوتبال ایران در حالی سه شنبه هفته جاری میهمان ازبک ها در تاشکند خواهند بود که نه تنها دنبال دومین پیروزی خود در این دور هستند بلکه انگیزه‌های کادر فنی خود را برای ثبت دهمین پیروزی متوالی یدک می کشند.

امیر قلعه نویی از زمان روی کار آمدن توانسته است یک تساوی و ۹ پیروزی کسب کند تا بارها درباره این موضوع مقابل چشم خبرنگاران صحبت کند. البته قلعه نویی به همان اندازه که به رکورد جدیدش به عنوان سرمربی افتخار می‌کند نسبت به ایجاد اتحاد و همدلی در بین ملی‌پوشان نیز صحبت می‌کند.

او در نشست خبری پیش از بازی با هنگ کنگ چین در خصوص این موضوع عنوان کرد: «مهمترین کاری که داشتیم برای تیم بوده تا مجموعه را یکدل کنیم. مجموعه یکدل موفق می‌شود. یکی از ایرادهای تیم ملی این بود آنطور که باید و شاید یکدل نبود. یکسری نگرش‌های جدید داشتیم. نسل خوبی در تیم ملی داریم. یک جلسه خودمانی با بازیکنان داشتیم که یکایک بازیکنان تقریبا هم‌قسم شدند که اگر بودم یا نبودم به دو مرحله جام جهانی صعود کنند. خدا را شکر تیم یکدلی داریم.»

اصراری که بی ربط با درگیری‌های یکی دو سال اخیر بین بازیکنان باتجربه در تعیین سرمربی تیم ملی و حاشیه‌های مربوط به این تیم نیست تا قلعه نویی نمایش اتحاد در بین بازیکنان را بیش از پیش جدی بگیرد. عکس‌های منتشر شده از تمرین یکشنبه شب تیم ملی ایران نیز نشان می‌دهد کادر فنی یکی از آیتم‌های تمرینی را به حلقه‌های اتحاد بین بازیکنان هنگام کار با توپ اختصاص داده است. اهمیتی که قلعه نویی نسبت به این موضوع نشان می‌دهد تا با تصمیمات خاص انضباطی اش نشان دهد همه چیز باب میل او و زیر سایه یکدلی بازیکنان پیش می‌رود.

برنامه بازی‌های تیم ملی در مسابقات جام ملت‌های آسیا بر این اساس اعلام شد:

* ایران - فلسطین ٢۴ دی

* ایران - هنگ کنگ ٣٠ دی

* ایران - امارات ۶ بهمن

← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.