سرمربی تیم فوتبال استقلال خوزستان معتقد است برگزاری لیگ برتر فوتبال در استان خوزستان در فصل گرمسیر اصلاً امکان‌پذیر نیست.

سید اکبر پورموسوی درباره شرایط تیم فوتبال استقلال خوزستان و ایستادن این تیم در رتبه پانزدهم جدول لیگ برتر، به خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم گفت: پس از لغو هفته ششم، تمرینات را به مدت چند روز تعطیل کردیم و برای بازی با پیکان استارت زدیم. موقعیت‌های خوبی می‌سازیم و به حریف موقعیت نمی‌دهیم، اما عدم تمرکز در دقایق پایانی باعث شد پنج امتیاز را از دست بدهیم.

بازیکنان ما نباید تمرکز خود را از دست بدهند وی با بیان اینکه رقبای آبی‌های اهوازی از تک موقعیت‌های خود استفاده می‌کنند، خاطرنشان کرد: هواداران در دیدارهای خانگی از شما برد می‌خواهند که همین باعث می‌شود بازیکنان هیجانی شوند و شکل تیمی خود را در دقایق پایانی از دست بدهند. بازیکنان ما نباید عجله کنند و تمرکز خود را از دست بدهند. همچنین ما مصدومان زیادی داشتیم و برخی از آنها با یکی دو جلسه تمرین به دیدارها می‌رسیدند.

چند بازیکن به خودشان نیایند، از تیم کنار می‌روند سرمربی استقلال خوزستان با تمجید از جوانان تیمش اظهار داشت: ما به بازیکنان جوان خوزستانی مانند ابوالفضل طاهری‌نژاد و امیرحسین جلالی‌وند بازی دادیم و از هر دو راضی بودیم. اگر بازیکنان فعلی نتوانند شرایط خودشان را بهتر کنند، ناچار هستند که از تیم کنار بروند تا جوانان از این فضا استفاده کنند. فعلاً کسی از لیست تیم خارج نشده است، اما از برخی نفرات راضی نیستم و اگر این چند نفر به خودشان نیایند، از تیم جدا می‌شوند.

دهقانی حاضر نشد قراردادش را فسخ کند پورموسوی در مورد خارج شدن رضا دهقانی از لیست تیم استقلال خوزستان در هفته‌های گذشته بیان کرد: او پس از بازی با استقلال، به دلایل فنی در اختیار باشگاه قرار گرفت. تلاش کردیم دهقانی را پیش از پایان پنجره نقل‌وانتقالاتی از لیست استقلال خوزستان خارج کنیم که قراردادش را فسخ نکرد. الان لیست تیم ما پُر است و در صورتی می‌توانیم بازیکن جذب کنیم که لیست ما خالی شود.

تعویق دیدار با تراکتور به روحیه ما ضربه زد وی درباره لغو هفته ششم لیگ برتر فوتبال تصریح کرد: بازیکنان در دوران استراحت، از خودشان کمتر مراقبت می‌کنند و مصدومیت گریبانگیر آنها می‌شود. در دیدارهای دوستانه با تیم‌هایی بازی می‌کنیم که در لیگ برتر حضور ندارند. بازیکنان این تیم‌ها هیجان بیشتری دارند و مصدومیت‌های زیادی در این بازی‌ها رخ می‌دهد. به‌خاطر تعویق بازی با تراکتور، دو دیدار خارج از خانه پیاپی داشتیم که شکست خوردیم و دو باخت دیگر در خانه داشتیم. این شرایط به روحیه ما ضربه زد.

رفتن به بازی‌های آسیایی چه سودی برای فوتبال ما داشت؟ سرمربی استقلال خوزستان با بیان اینکه بازی‌ها باید به‌صورت منظم برگزار شود، تأکید کرد: نمی‌دانم رفتن به این بازی‌ها (بازی‌های آسیایی) چه سودی برای فوتبال ما داشت و به دنبال چه چیزی می‌گشتند! بازیکنان بزرگسال ما به این بازی‌ها رفتند که می‌گویند آنها زیر ۲۳ سال هستند. هیچ‌کس مخالف تشکیل تیم «ب» ایران نیست، اما زمانی می‌توانیم بگوییم تیم «ب» داریم که خیال مربیان و بازیکنان راحت باشد که روی آنها برنامه‌ریزی شده است!

همه می‌دانیم بازیکنان تیم امید، بزرگسال هستند! پورموسوی با بیان اینکه همه بازیکنان تیم امید باید کمتر از ۲۳ سال داشته باشند، به تسنیم گفت: هر تیم می‌تواند سه بازیکن بالاتر از این سن هم داشته باشد، اما بازیکنان ۲۴ یا ۲۵ ساله زیادی در تیم امید ایران داشتیم. همه می‌دانیم که تیم بزرگسالان را به چین بردند، اما می‌گویند تیم زیر ۲۳ سال در بازی‌ها شرکت کرده است. چه چیزِ این مسابقات برای ما مهم است؟ فلسفه بازی‌ها برای ما چیست؟ آیا این تیم را نگه می‌دارید یا مربی بعدی می‌آید و بازیکنان خودش را می‌آورد؟

در تیر نمی‌شود در خوزستان نفس کشید؛ چه برسد به اینکه بازی برگزار کنیم! وی در واکنش به اظهارنظر سهیل مهدی مبنی بر پایان لیگ برتر در مرداد ۱۴۳ تصریح کرد: او هم گیر کرده و راهی ندارد. در خرداد و تیر نمی‌توانید در خوزستان نفس بکشید؛ چه برسد به اینکه بازی برگزار کنید! مگر می‌توانیم یک بازیکن را ۱۴ ماه در اختیارمان نگه داریم؟ اگر بازی‌های آسیایی مهم بود، تیم امید را زودتر شکل می‌دادند.

به‌خاطر باخت به ازبکستان حذف شدیم، نه یک کارت زرد! سرمربی استقلال خوزستان با انتقاد از رضا عنایتی گفت: بازیکن را از تیمش گرفتند و به او بازی نمی‌دادند! دیدارهای تیم باشگاهی این بازیکن را تعطیل کردند و می‌گویند ۱۳ بازیکن داریم! می‌گویند به‌خاطر یک کارت زرد در انتخابی رقابت‌های زیر ۲۳ سال قهرمانی آسیا حذف شدیم، اما فراموش نکنید به ازبکستان باختیم؛ چرا به دنبال کارت زرد و قرمز می‌گردید؟! من به‌عنوان مربی، این حذف را هیچ‌گاه به گردن رضا عنایتی نمی‌اندازم و کسانی را مقصر می‌دانم که برنامه‌ریزی می‌کنند.

وقتی استقلال خوزستان در لیگ یک دست و پا می‌زد، برخی‌ها کجا بودند؟ پورموسوی در مورد حمایت مدیران گروه ملی فولاد ایران از خودش خاطرنشان کرد: از مدیران این شرکت، مدیریت باشگاه، هواداران و پیشکسوتان خوزستان تشکر می‌کنم که از ما حمایت کردند. برخی‌ها در فضای مجازی نوشته بودند الان وقت برداشتن پورموسوی است! وقتی تیم در لیگ یک دست و پا می‌زد و به سقوط نزدیک بود، آنها کجا بودند؟ هر کسی که اظهارنظر می‌کند، حداقل باید وقت بگذارد و تیم را در ورزشگاه تشویق کند. چنین کسی هرچه بگوید، قابل احترام است.

← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.