پیشکسوت فوتبال اصفهان اعتقاد دارد تیم سپاهان به نسبت تیم پرمهره الاتحاد انسجام تیمی بیشتر دارد و به اصطلاح تیم‌تر است.

محمدرضا کربکندی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، در مورد تقابل سپاهان ایران و الاتحاد عربستان در هفته دوم از مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا، اظهار داشت: اگر چه تیم‌های عربستانی مهره‌های خوبی در سطح جهانی به خدمت گرفتند، اما از نظر تیمی خیلی یکدست نیستند و می‌توان گفت سپاهان از نظر تیمی، تیم‌تر است. قطعاً در آنالیزی که توسط کادر فنی طلایی‌پوشان صورت گرفته برای کنترل بازیکنان بزرگ رقیب اقداماتی انجام می‌شود، اما به عقیده من نباید روی کنترل و یارگیری با بازیکنان اسمی الاتحاد تمرکز افراطی به خرج داد و کنترل دیگر بازیکنان الاتحاد از نظر بخش دفاعی سپاهان نباید فراموش شود.

وی در ادامه افزود: با اینکه کریم بنزما مصدوم است، اما نباید روی دیگر اسم‌های تیم الاتحاد تمرکز شود. مثال بارز این قضیه بازی پرسپولیس - النصر بود که خیلی روی کنترل رونالدو زیاده‌روی شد. یک بخشی از کار بازیکنان بزرگ ایجاد فشار روی بازیکن حریف و به‌هم زدن تمرکز رقیب است، اتفاقی که در بازی با النصر صورت گرفت.

بازیکنان سپاهان، نیروی هوایی را دست‌کم گرفته بودند پیشکسوت باشگاه سپاهان با اشاره به بازی نیروی هوایی عراق و سپاهان ایران در هفته اول مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا، گفت: تیم‌های عراقی در بازی مقابل رقبای ایرانی خود معمولاً انگیزه و تلاش فوق‌العاده‌ای دارند و به اصطلاح گربه سیاه تیم‌های ایرانی هستند. با وجود اینکه تیم عراقی از امتیاز میزبانی بهره می‌برد و بازی خوبی ارائه کرد، اما اشتباهات غیرمنتظره بعضی مدافعان و دروازه‌بان تیم فوتبال سپاهان، تأثیرگذار شد و پیروزی از دست رفت. انصافاً نیازمند یکی از کم‌اشتباه‌ترین بازیکنان سپاهان در طول بازی‌های اخیر بوده است، ولی آن روز در حد و اندازه خودش ظاهر نشد. شاید آن تیم را دست‌کم گرفته بودند و فکر می‌کردند سه امتیاز مسابقه به آنها می‌رسد.

مدیران سپاهان در استقبال از الاتحاد حرفه‌ای عمل کردند کربکندی در مورد استقبال باشگاه سپاهان از تیم الاتحاد که مورد مقایسه با خوش‌آمدگویی باشگاه پرسپولیس از تیم النصر و کریستیانو رونالدو قرار گرفت، تصریح کرد: به نظر من در این مسئله مدیران سپاهان حرفه‌ای‌تر عمل کردند. البته رونالدو چهره بزرگ جهانی است که محبوبیت زیادی دارد. در دیگر کشورها هم به خاطر رونالدو مسیر بسته شده است، ولی در قضیه استقبال از النصر و رونالدو، بی‌نظمی در برنامه‌ریزی مشهود بود.

خاطره بد از داور عمانی پیشکسوت فوتبال اصفهان درباره داور عمانی مسابقه سپاهان و الاتحاد همچنین یادآوری خاطرات بدی که نمایندگان ایران، مقابل وی دارند، خاطر نشان کرد: با توجه به حضور کمک داور ویدیویی مطمئناً امکان بروز اشتباهات کمتری توسط داوران وجود دارد.

تأثیر کسر امتیاز انضباطی بر عملکرد سپاهان کربکندی راجع به احتمال تأثیر روحی رأی کسر امتیاز انضباطی بر عملکرد سپاهان در بازی‌های آتی از جمله الاتحاد، گفت: هنوز این شانس وجود دارد که حکم پرونده در کمیته استیناف فدراسیون فوتبال تغییر کند. ضمن اینکه باشگاه حرفه‌ای آنقدر باید توانمند باشد که تا زمان بازی با الاتحاد از نظر روحی خودش را نسبت به این موضوع جمع و جور کند و از نظر روحی به‌هم نریزد. البته به نظرم قبل از بازی مهم سپاهان نماینده ایران مقابل نیروی هوایی در لیگ قهرمانان، مقطع زمانی مناسبی برای اعلام رأی انضباطی نبود. آقایان می‌توانستند در زمان بهتری حکم انضباطی را اعلام کنند.

انتقاد از تعطیلات مکرر لیگ برتر وی با اشاره به توقف‌های متوالی فصل بیست‌وسوم لیگ برتر، اظهار داشت: در هیچ تورنمنتی تعطیلی به نفع تیم‌ها نیست، مگر اینکه وضعیت یک تیم بحرانی باشد و با یک وقفه، مشکل حل شود. در کشورهای اروپایی سه روز یک بار به میدان می‌روند یا همین الاتحاد و النصر سه روز یک بار در زمین مسابقه حاضر می‌شوند. در ادامه همین صحبتم باید اضافه کنم که کار غیرحرفه‌ای و مشکوکی در اعلام لیست تیم امید صورت گرفت که از بعضی تیم‌های خاص سه بازیکن دعوت شد تا بتوانند بهانه و دستاویزی برای عدم برگزاری مسابقه‌شان داشته باشند. به نظرم این شگردها دیگر نخ‌نما شده است.

رونالدو و رفقا در آزادی بیشتر مراقب خودشان بودند تا فوتبال‌شان پیشکسوت فوتبال کشورمان با اشاره به بازی پرسپولیس - النصر در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا، تصریح کرد: به نظرم ستاره‌های النصر به دلیل اینکه از آسیب‌دیدگی خود در زمین ناهموار ورزشگاه آزادی پیشگیری کنند، مراقب سلامتی‌شان بودند و بازی همیشگی خودشان را ارائه نکردند. بازیکنانی مانند رونالدو در ۹ دقیقه یک لحظه اثرگذاری خودشان را نشان می‌دهند بنابراین نیازی نیست در چنین مسابقاتی با تمام توان در زمین حاضر شوند.

Euro Football Fantasy Leaderboard
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.