هفته پنجم مسابقات فوتبال لیگ برتر باشگاه‌های کشور امروز با انجام دو مسابقه دیگر در رفسنجان و اهواز پیگیری می‌شود.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، روز دوم از هفته پنجم مسابقات فوتبال لیگ برتر باشگاه‌های کشور امروز (پنجشنبه) با دو دیدار در رفسنجان و اهواز پیگیری می‌شود. مس و استقلال خوزستان در حالی از رقبای خود در خانه پذیرایی می‌کنند که با انگیزه‌ای یکسان و هدفی مشترک دنبال نخستین برد فصل‌شان هستند.

روز گذشته در اولین مسابقات این هفته هوادار در خانه با یک گل از تراکتور تبریز شکست خورد و ملوان بندر انزلی دیدار خانگی‌اش مقابل پیکان را با بردی دو گله پشت سر گذاشت.

مس رفسنجان - آلومینیوم اراک

مس رفسنجان که این فصل ساکت الهامی را در رأس کادر فنی خود می‌بیند، در چهار بازی گذشته خود دو مساوی و دو باخت را تجربه کرده و هواداران رفسنجانی دیگر دوست ندارند برای کسب نخستین برد تیم‌شان صبر کنند. الهامی پس از شکست دوم مس گفته بود تیمش به روزهای اوج برمی‌گردد و امروز باید مقابل تیمی قرار بگیرد که فصل را متفاوت آغاز کرده و با وجود تغییراتی که داشته جزو تیم‌های بالای جدول قرار گرفته است. مسی‌ها اگر در بازی خانگی امروز هم به پیروزی نرسند کار برای ساکت الهامی سخت‌تر خواهد شد.

آلومینیوم اراک با سیدمجتبی حسینی سه برد پیاپی کسب کرده و با ۹ امتیاز در رده سوم قرار گرفته است. تنها شکست اراکی‌ها در هفته اول مقابل پرسپولیس رقم خورده، هرچند در هفته اول هم مدافع عنوان قهرمانی را خیلی اذیت کردند. آلومینیوم در سه بازی بعدی‌‌اش هم نشان داد با جوانان خود حرف‌های زیادی برای گفتن دارد. باید دید آلومینیوم می‌تواند روند صعودی‌اش را ادامه دهد یا مسی‌ها نخستین برد خود و دومین شکست فصل نماینده اراک را رقم می‌زنند. شاگردان حسینی اگر بتوانند مس را شکست دهند، با توجه به اینکه دیدار پرسپولیس - استقلال به تعویق افتاده است می‌توانند موقتاً با ۱۲ امتیاز به صدر جدول بروند.

استقلال خوزستان - ذوب‌آهن استقلال خوزستان که بعد از چند فصل به لیگ برتر برگشته هنوز نتوانسته است با شرایط جدید وفق پیدا کند و در چهار هفته گذشته بردی کسب نکرده است. شاگردان پورموسوی غیر از یک امتیاز خانگی‌ که در هفته اول کسب کردند سه شکست متوالی داشته و در حال حاضر در قعر جدول ایستاده‌اند. تنها تیم پایین‌تر از این تیم دیگر نماینده خوزستان یعنی فولاد است.

ذوب‌آهن هم شرایط خیلی خوبی ندارد و از چهار بازی پنج امتیاز به دست آورده است. ذوبی‌ها که در این فصل محمد ربیعی را روی نیمکت خود می‌بینند غیر از پیروزی هفته اول‌ دیگر نتوانستند بردی کسب کنند و تا حدودی هواداران اصفهانی از شرایط تیم‌شان ناراحت هستند. نکته مشترک دو تیم شرایط حساس کادر فنی آنهاست و هر دو سرمربی تحت فشار هستند تا تیم‌شان را از شرایطی که در آن قرار گرفته است، خارج کنند.

برنامه مسابقات امروز لیگ برتر به شرح زیر است:

پنجشنبه ۳ شهریور ۱۴۲

مس رفسنجان - آلومینیوم اراک، ساعت ۱۸:۱۵، ورزشگاه شهدای مس رفسنجان

استقلال خوزستان - ذوب‌آهن اصفهان، ساعت ۱۹، ورزشگاه غدیر اهواز

به دلیل حضور نمایندگان کشورمان در لیگ قهرمانان آسیا سه مسابقه زیر نیز به تعویق افتاده است:

سپاهان اصفهان - فولاد خوزستان

پرسپولیس - استقلال

شمس آذر قزوین - نساجی مازندران

همچنین دیدار این هفته صنعت نفت - گل‌گهر سیرجان به دلیل حضور تعدادی از بازیکنان دو تیم به همراه تیم فوتبال امید در مسابقات آسیایی هانگژو به تعویق افتاده است.

← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.