سرمربی تیم فوتبال هوادار تأکید کرد، بی‌برنامگی مسابقات لیگ برتر به این تیم و دیگر تیم‌ها لطمه زده است.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم،‌ محمود فکری در نشست خبری پیش از دیدار هوادار - تراکتور اظهار داشت: نمی‌دانم برای بازی فردا وضعیت تیم ما به چه شکلی خواهد بود. ما اولین تیمی بودیم که تمرینات‌مان را با برنامه شروع کردیم، ولی لیگ برتر با تأخیر ۱ روزه شروع شد. بعد بازی اصفهان ما هم یک روز زودتر انجام شد و پس از چهار هفته لیگ تعطیل شد، این بی‌برنامگی‌ها به تیم ما ضربه زده و کارمان را خراب کرده است.

وی ادامه داد: ما روی یک برنامه کارمان را انجام داده‌ایم. مدیر باشگاه سرمربی تیم را انتخاب کرد و من هم به‌عنوان سرمربی برنامه‌ام را داده‌ام، ولی تاریخ شروع بازی‌ها تغییر کرد و این عقب افتادن و جلو افتادن‌ها کار را برای ما سخت می‌کند. بعد از چهار مسابقه که در شرایط بازی قرار گرفتیم، لیگ تعطیل شد و هرچقدر هم از سرپرست تیم برای شروع لیگ می‌پرسیدیم، خبری نداشت و تاریخ شروع دوباره مسابقات را حدودی به ما گفته است. ما هم روی همان تاریخ حدودی، استراحتی به بازیکنان دادیم و بعد یکباره زمان بازی‌ها را ۲۸ و ۲۹ شهریور اعلام کردند!

سرمربی تیم فوتبال هوادار خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه فکر می‌کردیم بازی‌ها ۷ و ۸ مهر ماه شروع می‌شود، به بازیکنان‌مان استراحت داده بودیم. الان هم در این شرایط فردا با تراکتور بازی داریم و بعد از آنهم مسابقه هفته آینده ما با استقلال لغو شد. این مسئله روی روند و کیفیت تیم، آسیب‌پذیری بازیکنان و خستگی بازیکنان ما تأثیر می‌گذارد. من خواهش می‌کنم برنامه‌ریزی بهتری انجام شود تا تیم‌ها کمتر آسیب ببینند. تیم فوتبال امید از مسابقات حذف شد، همه تقصیرها را گردن سرمربی و عوامل دیگر می‌اندازیم، ولی اگر لیگ برنامه‌ریزی بهتر و درستی داشته باشد بازیکن‌ها رشد می‌کنند و توقع از بازیکنان در زمین اجرا می‌شود و کیفیت بازی‌ها و فوتبال‌مان بالا می‌رود و همه از آن فوتبال و زندگی لذت می‌بریم.

فکری همچنین یادآور شد: فردا با تراکتور بازی داریم و با توجه استراحتی که داشتیم از شرایط بدنی‌مان اطلاع نداریم. در این بین یک بازی تدارکاتی انجام دادیم و خودمان را آماده بازی با تراکتور کردیم. تراکتور یک تیم ریشه‌دار و مردمی است. شاید در دو بازی اول نتیجه نگرفت، ولی در دو بازی بعدی‌اش نتیجه گرفت و نشان داد که می‌تواند مدعی باشد. فردا بازی سختی داریم و امیدوارم که بچه‌های ما در شرایط خوبی باشند و تمام تلاش‌شان را انجام دهند و بتوانیم در این بازی امتیاز بگیریم. یک نیم‌نگاهی هم به سه امتیاز بازی داریم و امیدواریم هم با امتیاز گرفتن خودمان را در جدول نگه داریم و هم اینکه با سه امتیاز گرفتن شرایط‌مان را بهتر کنیم.

وی خاطر نشان کرد: ما الان تمام هم و غم‌مان شده است اینکه مثلاً یک کشتی‌گیر قهرمان می‌شود و یا می‌بازد، داور زن دستش را بالا نبرد تا ما این صحنه را نشان ندهیم و ... ، در حالی که دنیا به سمت جلو می‌رود و ما باید برنامه‌ریزی‌مان درست باشد و بتوانیم فضایی را برای فوتبال حرفه‌ای به وجود بیاوریم. من مربی هم می‌توانم برای بازی‌های تیمم برنامه‌ریزی کنم. مطمئناً ما برای مسابقات لیگ برنامه‌ریزی داریم و بچه‌های ما با توجه به اینکه با تیم‌های بزرگ بازی می‌کنند انگیزه لازم را دارند و خودشان را آماده نگه می‌دارند و می‌توانیم از این بازی‌ها امتیاز بگیریم. شرایط تیم ما طوری است که ما برای قهرمانی بسته نشدیم و میانه جدول را اگر بگیریم، برای ما کافی است. در این چند بازی سخت مطمئناً می‌توانیم برنامه‌ریزی لازم را داشته باشیم و امتیاز لازم را بگیریم. البته باید یک برنامه‌ریزی کلی و فضایی درست باشد تا بتوانیم فوتبال‌مان را به سمت حرفه‌ای شدن ببریم.

سرمربی تیم فوتبال هوادار تصریح کرد: من خودم مخالف قانون سقف بودجه قرارداد بودم. به هر حال فوتبال ما به اندازه کافی سرویس به جامعه می‌دهد. اگر این فوتبال خصوصی باشد درآمد دارد و اگر هم دولتی است که ظاهرش این شکلی است باید بودجه این فوتبال را تأمین کنند. تیم‌هایی که از آن توقع دارند باید خواسته‌های هواداران‌شان را برآورده کنند. ما می‌آییم یک قانون می‌گذاریم و بعد از آن این قانون را دور می‌زنیم. اگر این قانون درست است پس سفت و سخت بایستیم و با تیم‌هایی که تخلف کردند، برخورد شدید کنیم. اینکه امتیاز کم کنیم و جریمه مالی داشته باشیم اصلاً قشنگ نیست. من خودم مخالف هستم، ولی یا این قانون را نگذاریم و یا اینکه ضمانت اجرایی داشته باشد و بتواند یقه تیم‌های متخلف را بگیرد. این مسائل جلوی پیشرفت فوتبال ما را می‌گیرد. الان بحث حضور بازیکنان بزرگ در فوتبال آسیا هزینه نیست، وقتی عربستان این بازیکنان را به کشورش آورد چندین برابر درآمدزایی داشتند. ما هم باید راه این درآمدزایی را یاد بگیریم تا فوتبال‌مان پیشرفت کند و آن انتظاراتی که از ورزش‌مان داریم، برآورده کنیم. امیدوارم کم‌کم به سمت حرفه‌ای شدن گام برداریم و سال بعد این قانون سقف بودجه را بر دارند، چون قانون درستی نیست.

فکری درباره اینکه تیم شما هم بازیکن جوان دارد و هم بازیکن باتجربه، تصریح کرد: بازیکن جوان مزایایی دارد و بازیکن باتجربه هم خوبی‌هایی. باید هم به جوان‌ها فرصت دهیم تا بتوانند باتجربه‌تر شوند و هم به باتجربه‌ها میدان بدهیم تا از تجربه‌شان استفاده کنیم. فردا تلفیقی از جوان‌ها و باتجربه‌ها را به میدان می‌فرستیم. تجربه باتجربه‌ها به ما کمک خواهد کرد و نیروی جوان و دوندگی جوانان‌مان هم در دفاع و حمله به ما کمک خواهد کرد.

وی راجع به بازیکنان مصدوم و محروم تیمش گفت: مصدوم و محرومی نداریم. یکی دو مصدوم داشتیم که مصدومیت‌شان برطرف شده است.

سرمربی تیم فوتبال هوادار درباره شرایط علیرضا حقیقی خاطر نشان کرد: هر کدام از بازیکنان ما بتوانند خودشان را با نظم و انضباطی که در تیم داریم، وفق دهند و از حاشیه‌ها دوری کنند می‌توانند توانایی‌های‌شان را نشان بدهند. بازیکنان باتجربه‌ای در تیم داریم که همه آنها توانمند هستند، شاید بعضی وقت‌ها به‌خاطر مصدومیت، شرایط زندگی یا وضعیت تیمی دچار اُفت‌هایی شوند، اما وقتی بیایند کار کنند، می‌توانند به روزهای خوب‌شان برگردند. حقیقی هم یکسری مریضی‌هایی برایش پیش آمد که ان‌شاءالله این مریضی برطرف شود و روند خوب شدن و بازگشت به روزهای خوبش را ادامه بدهد.

فکری در مورد حضور رونالدو در ایران و شرایط بد استقبال هواداران از این بازیکن تصریح کرد: حضور بازیکن بزرگی مثل رونالدو که حداقل ۱۵ سال است که از هنر این بازیکن لذت می‌بریم و در تلویزیون او را می‌بینیم و کیف می‌کنیم و همه مردم جهان از این هنر لذت برده‌اند، جای خوشحالی دارد. خوشحالیم که به کشور ما آمده است و با پرسپولیس بازی دارد. تعدادی از مردم او را از نزدیک دیده‌اند و شاید این وضعیت در همه کشورها رقم نخورد. امیدوارم اینقدر حرفه‌ای کار و از فوتبال‌مان در آمدزایی کنیم که بتوانیم چنین بازیکنانی را به تیم‌های‌مان بیاوریم. علاقه مردم به شکل و شمایل نگاه نمی‌کند و اینکه از کجا بالا می‌روند. مردم می‌دانند که این روزها تکرار نمی‌شود و به هر شکلی هست دنبال معشوقه‌شان هستند. نمی‌شود از مردم ایراد بگیریم، ایراد را باید از خودمان بگیریم که فضایی به وجود بیاوریم تا بازیکنان بزرگ را به کشورمان بیاوریم و هر روز وقتی در تمرین تیم‌شان هستند، نظمی در تمرین به وجود بیاوریم تا مردم بتوانند هفتگی بازیکنان محبوب‌شان را ببینند. من امیدوارم امشب بازی خوبی شود و نماینده کشورمان برنده شود.

وی در پایان اظهار داشت: به نساجی هم برد تاریخی‌شان را در لیگ قهرمانان تبریک می‌گویم، اتفاق قشنگی رخ داد. به سپاهان هم خسته نباشید می‌گویم آنها هم خوب بازی کردند، می‌توانستند برنده شوند. من امیدوارم همه آنها را در جمع چهار تیم پایانی ببینیم.

Euro Football Fantasy Leaderboard
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.