لیگ قهرمانان آسیا امروز با دیدار دو نماینده کشورمان آغاز می‌شود و سپاهان و نساجی در عراق و هند به مصاف رقبای خود می‌روند.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا پس از وقفه‌ای که برای برگزاری همزمان این تورنمنت با لیگ قهرمانان اروپا به وجود آمد، از امروز (دوشنبه - ۲۷ شهریور ماه) مجدداً آغاز می‌شود. فوتبال ایران در این فصل سه نماینده در مرحله گروهی مسابقات دارد و براین اساس پرسپولیس، سپاهان و نساجی نمایندگان کشورمان در لیگ قهرمانان آسیا خواهند بود. البته در این دوره تراکتور هم در پلی‌آف حضور داشت، اما با شکست مقابل الشارجه امارات نتوانست به مرحله گروهی راه پیدا کند. در زیر نگاهی به دو بازی ابتدایی نمایندگان کشورمان مقابل حریفان‌شان خواهیم داشت:

* نیروی هوایی عراق - سپاهان ایران سپاهان در حالی باید در نخستین دیدار خود در گروه C مسابقات مقابل میزبان عراقی‌اش قرار بگیرد که در روزهای گذشته شرایط خاصی را پشت سر گذاشته است. تیم ژوزه مورایس که به نظر اهالی فوتبال در لیگ بیست‌وسوم مدعی اول قهرمانی است و پرمهره‌ترین تیم لیگ ایران محسوب می‌شود، در عمل هم در چهار بازی ابتدایی بر این موضوع صحه گذاشت و چهار پیروزی پیاپی به دست آورد، اما تخلفات این در عقد قرارداد با نفراتش بالاخره باعث کسر امتیاز از زردپوشان شد و آنها را که با جریمه چهار امتیازی (با رأی کمیته انضباطی) مواجه شدند، از صدر جدول پایین کشید.

سپاهان با این شرایط نه چندان مساعد و حواشی که در روزهای اخیر داشته است، مهیای اولین مسابقه آسیایی خود می‌شود با این امید که طرحی نو در اندازد و فضایی متفاوت را تجربه کند. اولین حریف این تیم هم نیروی هوایی عراق است که نامش برای فوتبالدوستان ایرانی آشناست و توانایی‌اش ثابت شده. نیروی هوایی در مصاف با سپاهان قطعاً تیم دست و پا بسته‌ای نیست و امروز از امتیاز میزبانی استفاده می‌کند و شاگردان ژوزه مورایس به هیچ وجه نباید حریف‌شان را دست‌کم بگیرند.

سپاهانی‌ها که برای استفاده از شش بازیکن خود در لیگ برتر باید شرط «اصلاح قرارداد» را اجرا کنند، در پیکارهای آسیایی می‌توانند از آنها بهره ببرند، اما همچنان اجازه استفاده از عیسی آل‌کثیر و برایان دابو را ندارند. مورایس با اتکا به نفراتی چون پیام نیازمند، رضا اسدی، شهریار مغانلو، فرشاد احمدزاده و ... که غالباً تجربه مسابقات لیگ قهرمانان را دارند، مأموریت رؤیایی جدیدی را آغاز می‌کند که اگر مانند سال ۲۷ به حضور در فینال آسیا منجر شود و قهرمانی حاصل، اتفاقی به یادماندنی در باشگاه سپاهان رقم خواهد خورد. فعلاً فکر کردن به این رؤیا مجاز است و در دسترس تا این بازی‌ها شروع و عیار تیم‌ها مشخص شود.

مسابقه دو تیم نیروی هوایی عراق و سپاهان از ساعت ۱۹:۳ امروز در اربیل عراق برگزار می‌شود. آلمالیق ازبکستان و الاتحاد عربستان دیگر تیم‌های این گروه هستند که دیدار این دو تیم نیز همزمان با بازی نیروی هوایی و سپاهان برگزار خواهد شد.

* مومبای سیتی هند - نساجی ایران نساجی مازندران یکی از تازه‌واردهای این فصل لیگ قهرمانان آسیاست. شاگردان رحمتی که به‌عنوان قهرمان دو فصل پیش جام حذفی کشورمان اولین حضور خود در آسیا را تجربه می‌کنند باید در نخستین بازی خود در این تورنمنت در زمین نماینده هند به میدان بروند، دیداری که می‌تواند در تاریخ باشگاه نساجی یک روز ویژه باشد و اگر شاگردان رحمتی بتوانند با پیروزی به ایران برگردند، علاوه بر شیرینی کام هواداران‌شان، می‌توانند کارشکنی هندی‌ها در ویزا ندادن به مهاجم عراقی‌شان را با شکست مومبای سیتی پاسخ دهند.

با وجود اینکه نساجی در پی نخستین حضور خود در لیگ قهرمانان آسیاست، اما روی نیمکت این تیم فردی نشسته که سابقه سال‌ها حضور در آسیا و تقابل با تیم‌های بزرگ این قاره را دارد، چه در کسوت بازیکن و چه در لباس مربیگری. سیدمهدی رحمتی سرمربی فعلی نساجی بارها در تیم‌هایی چون استقلال و سپاهان در لیگ قهرمانان بازی کرده است و اتفاقاً آغاز مربیگری او نیز همراه شد با نخستین تجربه‌های سرمربیگری‌اش در تیم شهر خودرو مشهد.

نماینده‌ کشورمان اگر بتواند در هند به پیروزی برسد، قطعاً در ادامه مسیر کار راحت‌تری خواهد داشت، چون روی کاغذ آسان‌ترین بازی نساجی مقابل نماینده هند خواهد بود و شاگردان رحمتی جدال سخت‌تری مقابل الهلال و نوبهار ازبکستان خواهند داشت. آنها اگر دنبال صعود از مرحله گروهی هستند باید امتیاز کامل بازی‌های رفت و برگشت مقابل مومبای سیتی را به دست بیاورد.

دیدار دو تیم از ساعت ۱۷:۳ امروز (دوشنبه) در هند برگزار خواهد شد. الهلال عربستان و نوبهار ازبکستان دو تیم دیگر این گروه (گروه D لیگ قهرمانان آسیا) هم از ساعت ۲۱:۳ امشب در عربستان به مصاف هم می‌روند.

Euro Football Fantasy Leaderboard
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.