اتحادیه فوتبال اروپا حکم انضباطی باشگاه بارسلونا در پرونده اتهام این باشگاه به تبانی با نایب رئیس پیشین کمیته داوران فوتبال اسپانیا را به زودی اعلام خواهد کرد.

اتحادیه فوتبال اروپا حکم انضباطی باشگاه بارسلونا در پرونده اتهام این باشگاه به تبانی با نایب رئیس پیشین کمیته داوران فوتبال اسپانیا را به زودی اعلام خواهد کرد. به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از نشریه مارکا؛ بازرسان اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا) در پایان تحقیقات خود درباره پرونده تبانی باشگاه بارسلونا با انریکه نگریرو، نایب رئیس پیشین کمیته داوران فوتبال اسپانیا، به این نتیجه رسیده است که باید قهرمان جدید لالیگا را با محرومیت از حضور در فصل آینده رقابت‌های لیگ قهرمانان مجازات کند.

طبق ادعای روزنامه چاپ مادرید، یوفا حکم انضباطی باشگاه کاتالان را که محرومیت از حضور در فصل آینده لیگ قهرمانان خواهد بود، ۱۰ روز دیگر اعلام خواهد کرد و موارد مشابه قبلی که برای باشگاه‌هایی نظر اسکندربئو، پوبدا، بشیکتاش و فنرباغچه را هم برای محتمل بودن این محرومیت مثال زده است.

در همین حال نشریه ABC اسپانیا نیز ضمن تأیید این خبر نوشته است که دفتر دادستانی ایالتی بارسلونا نیز تیم کاتالان را به فساد ادامه‌دار میان اعضای این باشگاه در زمین بازی متهم کرده است و به همین دلیل هم آن را شایسته محرومیت یک ساله از رقابت‌های اروپایی دانسته است.

طبق گزارشی که نشریه موندودپورتیوو درباره پرونده ارتباط باشگاه بارسلونا با نایب رئیس پیشین کمیته داوران فوتبال اسپانیا منتشر کرد، کاتالان‌ها در حد فاصل سال‌های ۲۰۰۱ تا ۲۰۱۸ رقمی نزدیک به ۷ میلیون یورو به نگریرو پرداخت کرده‌اند. این بازه زمانی شامل دوره اول ریاست رئیس فعلی باشگاه خوان لاپورتا در فاصله سال‌های ۲۰۰۳ تا ۲۰۱۰ می‌شود. اگرچه او بارها اتهامات نسبت داده شده به او را تکذیب کرده است.

← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.