سرپرست تیم فوتبال زیر ۲۰ سال اعزامی ایران به تورنمنت کافا گفت: با توجه به زمان محدود اردویی که برای جمع کردن تیم داشتیم نتایج خوبی گرفتیم.

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، یعقوب پیری مدیر تیم زیر ۲۰ سال اعزامی کشورمان به رقابت‌های تورنمنت کافا در کشور تاجیکستان پس از نایب قهرمانی جوانان ایران با حضور کشورهای میزبان، ترکمنستان، ازبکستان و افغانستان گفت: بازی‌ها در سطح خیلی خوبی برگزار شد. وقتی در این مسابقات حضور دارید میزان توجه کشورهای حوزه آسیای مرکزی به فوتبال پایه را می‌بینید. کشورهای آسیایی به طور جدی در فوتبال پایه سرمایه گذاری دارند و برایش وقت کافی و بودجه لازم قرار می‌دهند.

مدیر تیم جوانان ایران اعزامی به کافا درباره شرایط بازی‌ها تاکید کرد: کیفیت تیم‌ها بالا بود. تمام تیم‌ها اصول فنی را رعایت می‌کردند و با شناخت کافی از شیوه نمایشی هر کشور بازی می‌کردند. اردوهای بلند مدتی که قبل از کافا داشتند نشان از اهمیت این بازی‌ها برای کشورهایشان در حوزه فوتبال داشت.

وی در خصوص سه پیروزی و یک شکست جوانان ادامه داد: در بازی اول روی غافلگیری از ازبکستان شکست خوردیم. دلیل بزرگش هم عدم هماهنگی کامل بین نفرات بود. بازیکنان تیم به تازگی گرد هم آمده بودند و کمترین شناخت وجود داشت. شرایط کافا طوری بود که با توجه به تقویم بازی‌های داخلی فوتبال کشور بخصوص رده‌های پایه فرصت کافی برای ایجاد اردو نبود. با این حال در کوتاه‌ترین زمان ممکن آقای دوستی مهر شرایط را سنجید و بهترین تصمیمات فنی را گرفت تا تیم جوانان باز هم با شرایط ایده آل در مسابقات شرکت کند.

پیری در خصوص عملکرد بازیکنان تاکید کرد: مهد استعداد هستیم. واقعاً فوتبالیست ایرانی هر کجای قاره آسیا ابهت دارد. کشف استعدادها یکی از اصول مهم فدراسیون فوتبال است که برنامه‌ریزی خوبی در سطح هر استان برای این امر انجام شده است. کمیته جوانان و فدراسیون فوتبال شرایط خوبی را برای پوشش ستاره‌ها در نظر گرفته است.

Euro Football Fantasy Leaderboard
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.