پیشکسوت باشگاه پرسپولیس اعتقاد دارد دربی نقطه عطف سرخپوشان نبوده است و آنها مقتدرانه به صدر جدول برگشته‌اند.

پیشکسوت باشگاه پرسپولیس اعتقاد دارد دربی نقطه عطف سرخپوشان نبوده است و آنها مقتدرانه به صدر جدول برگشته‌اند. محمود شافعی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم درباره سه امتیازی که سرخپوشان عصر جمعه مقابل گل‌گهر گرفته و یک گام دیگر به قهرمانی نزدیک شدند، اظهار داشت: بازی خیلی خوبی بود و پرسپولیس خیلی فنی و تاکتیکی پیش رفت. سوای نتیجه‌ای که به دست آمد، بچه‌ها با عزم راسخ و قوی برای قهرمانی مقتدرانه گام برداشتند. اگر همین بازی را مقابل نساجی هم انجام دهند، قطعاً با قهرمانی پرسپولیس توأم خواهد شد.

وی درباره روند پر فراز و نشیبی که این تیم از ابتدای فصل سپری کرد و صدر جدول را باوجود اختلافی که با رقبا ایجاد کرده بود، از دست داد، تصریح کرد: اگر از دید فنی به این مسئله بپردازیم، لیگ برتر روند فرسایشی پیدا کرد که آنهم به خاطر جام جهانی بود و بعضاً تعطیلی ایجاد شده بین بازی‌ها یک مقدار در هماهنگی پرسپولیسی‌ها خلل به وجود آورد. در بازگشت ملی‌پوشان به تمرینات تیم، کم کم دوباره هماهنگی از دست رفته بین بازیکنان ایجاد شد و نمونه بارز این صحبت هم، نتایجی است که اخیراً شاهدش هستیم. بازیکنان در این مدت در اختیار کادر فنی بودند و به بلوغ تاکتیکی رسیدند و تیم از فروردین تا الان تمام بازی‌هایش را هم به شکلی زیبا تمام کرده و هم امتیاز کامل گرفته است، یعنی در کنار بازگشت به صدر، توانست تماشاگر را هم از کیفیت بازی‌هایش راضی کند.

شافعی در پاسخ به این سؤال که «آیا دربی نقطه عطف پرسپولیس در مسیر قهرمانی بود؟»، گفت: من فکر می‌کنم این نقطه عطف از پیش از دربی پیش آمد، همان‌جایی که پرسپولیسی‌ها به واسطه اینکه کاملاً در اختیار کادر فنی تیم بودند، به اوج تاکتیکی مدنظر و هماهنگی تیمی رسیدند و فکر می‌کنم این اتفاق از بازی با ذوب‌آهن هم شروع شد که پرسپولیس روند فنی خوبی را تا امروز طی کرده است. بازی با گل‌گهر هم این نوید را می‌دهد که این تیم علاوه بر قهرمانی لیگ برتر، می‌تواند با اقتدار بار دیگر رسیدن به فینال باشگاه‌های آسیا را هم تکرار کند.

بازیکن سابق سرخپوشان در مورد اینکه تیم‌های عربی خصوصاً عربستانی در حال جذب ستاره‌های بزرگ هستند و آیا این مسئله نمی‌تواند فاصله پرسپولیس با رقبایش در لیگ قهرمانان را زیاد کند، تأکید کرد: من می‌گویم با اضافه شدن چند بازیکن به ترکیب پرسپولیس، رسیدن به فینال آسیا ممکن است، چون پرسپولیس دو بار در چند سال اخیر این موقعیت را تجربه کرده و اکنون هم به اوج تاکتیکی خود رسیده است و نفرات خوب و تیم منسجم و هماهنگی دارد. یک تیم منسجم بهتر از تیمی عمل می‌کند که تک ستاره‌ دارد. رونالدو بازیکنی تأثیرگذار و برند جهانی است، ولی فوتبال ۱۱ پست دارد و یک بازیکن نمی‌تواند جور ۱۰ پست دیگر را بکشد. پرسپولیس اصلاً نباید دغدغه اسم رونالدو و حتی بزرگان دیگری را که احتمال حضورشان در تیم‌های عربی وجود دارد، داشته باشد. مگر رئال مادرید با رونالدو از لیگ قهرمانان اوت نشد؟ این منطق فوتبال است. تیم منسجم می‌تواند از تیمی که به تک ستاره‌هایش تکیه دارد، عبور کند.

وی درباره حاشیه‌های هفته‌های پایانی لیگ برتر و زیر سؤال بردن نتایج پرسپولیس خاطر نشان کرد: به نظر من رقبای پرسپولیس چون به این تیم نمی‌رسند این صحبت‌ها را دستاویز دیگری برای خودشان قرار دادند، در حالی که پرسپولیس مقتدرانه به صدر برگشت. چرا زمانی که همین تیم‌ها صدرنشین بودند، پرسپولیس هیچ حاشیه‌ای درست نکرد و از فوتبال کثیف حرف نزد؟ حالا که آنها صدر را از دست داده‌اند، نمی‌شود به یکباره همه چیز را زیر سؤال برد. آمار اشتباه داوری که در فوتبال برتر هم مورد بررسی قرار گرفت نشان داد که پرسپولیس در بین تیم‌های مدعی بیشترین امتیاز را از بابت اشتباهات داوری از دست داده و از این نظر هم کسی نمی‌تواند مدعی این شود که نتایج به سود این تیم رقم خورده است. داور به هرحال اشتباه می‌کند و این اشتباه هم برای همه است. این اصلاً توجیه خوبی نیست.

این پیشکسوت پرسپولیس در پاسخ به این پرسش که «آیا نساجی می‌تواند در هفته آخر سد راه قهرمانی شاگردان یحیی گل‌محمدی شود؟»، گفت: در پنج دوره متوالی که پرسپولیس قهرمان لیگ برتر شد خیلی از تیم‌ها خواستند این کار را انجام دهند، اما نتوانستند. پرسپولیس فقط باید تمرکزش روی بازی خودش باشد و بازیکن نکات فنی گوشزدشده از سوی کادر فنی را اجرا کند. هیچ عاملی اکنون نمی‌تواند جلودار قهرمانی پرسپولیس شود، همانطور که این وضعیت برای همه تیم‌ها مصداق دارد، تا وقتی که در زمین کارشان را پیگیری می‌کنند. هر عامل بازدارنده‌ای نیز باتوجه به این کادر فنی و مدیریت قوی و آمادگی بازیکنان، خنثی خواهد شد. به نظر من پرسپولیس با اقتدار قهرمان لیگ برتر خواهد شد.

نظر کاربران را اینجا ببینید. ( تعداد نظرات: ۶ )