مدیرعامل باشگاه استقلال درباره آخرین وضعیت پرداخت پول استراماچونی توضیحاتی ارائه کرد.

مدیرعامل باشگاه استقلال درباره آخرین وضعیت پرداخت پول استراماچونی توضیحاتی ارائه کرد. به گزارش خبرگزاری تسنیم، علی فتح‌الله‌زاده درباره آخرین شرایط باشگاه استقلال برای پرداخت بدهی استراماچونی گفت: باید تلاش کنیم اسپانسر پیدا کنیم. من سه پیشنهاد دادم؛ یکی سند زمین کمپ ناصر حجازی که خودم چند سال پیش گرفتم و الان آزاد است. می‌توانند سندش را بردارند و بخشی از آن را به ما بدهند.

وی ادامه داد: مورد دیگر اینکه شرکت یا بانکی به ما صد میلیارد تومان وام بدهد و ما سند بگذاریم و پول را پرداخت کنیم. سازمان خصوصی‌سازی هم می‌تواند پولی به ما بدهد و بعد که سهام آزاد شد پول را از آن بردارد. آقای قربان‌زاده هم در حال تلاش است.

فتح‌الله‌زاده در پاسخ به این پرسش که آیا با رئیس سازمان خصوصی‌سازی آشتی کرده و ماجرای برداشتن طلبش چه بوده است، اظهار داشت: ما قهر نبودیم. به رئیس سازمان خصوصی‌سازی اطلاعات غلط داده بودند. هر چکی که در باشگاه وجود دارد امضایش با مدیرعامل است. آن چک چهار بازیکن بوده که ۱۰ سال از موعدش گذشته بوده و از نظر قانونی هم اقدام کرده بودند. طبق ابلاغیه قوه قضاییه ما باید ۱۲ میلیارد تومان به آنها می‌دادیم که صحبت کردیم و آن را به پنج میلیارد رساندیم. هر کسی چیزی به نام من آورد که گرفته بودم جایزه دارد. مبلغ چکی که مطرح می‌کنند ۴۰۰ میلیون نبود بلکه یک میلیارد و صد هزار تومان و مربوط به ۱۰ سال پیش بود. با قربان‌زاده صحبت کردم و همه این موارد را گفتم.

مدیرعامل باشگاه استقلال درباره اینکه زمان از دست رفته است و آیا می‌توان به پرداخت بدهی‌ها و حذف نشدن از آسیا امیدوار بود خاطر نشان کرد: من تا فردا بعدازظهر که فرصت داریم تمام تلاشم را انجام می‌دهم و اگر هم نشد صادقانه به هوادار می‌گویم.

فتح‌الله‌زاده درباره اینکه مخبر معاون اول رئیس جمهور گفته بود به استقلال کمک می‌شود، گفت: دولت تمام تلاشش را کرده است، اما عده‌ای در این بین کار را خراب می‌کنند؛ همان‌هایی که امروز گفتند استقلال حذف شد و دیگر کار تمام شده است. کنفدراسیون فوتبال آسیا کجا این را اعلام کرده است؟ چه کسی امروز گفته استقلال حذف شده است؟

وی درباره اینکه در اسناد مالی سال ۱۴۰۱ وزارت ورزش مبلغ ۱۳۵ میلیارد تومان به استقلال بدهکار است و چرا این پول پرداخت نمی‌شود، یادآور شد: این موضوع را پیگیری کردم، اما مسئول وصول آن من نیستم. مشکلات قانونی در این راه وجود دارد از جمله اینکه مجلس مصوب کرده است که وزارت ورزش نمی‌تواند به تیم‌های حرفه‌ای پول بدهد.

مدیرعامل استقلال گفت: رئیس سازمان خصوصی‌سازی گفت که ما یک بار پول دادیم که طلب استراماچونی را بدهید. از مبلغ ۱۲۳ میلیاردی که گفته شد، ۹۰ میلیارد دادند. روزی که این صحبت مطرح شد دلار ۳۵، ۳۶ هزار تومان بود، روزی که پول را گرفتیم دلار ۴۰، ۴۵ هزار تومان شد، یعنی بدهی ما دو برابر شده است.

وی افزود: در همین زمان یک بازیکن که با ما قرارداد سه ساله دارد به ما اخطار داد و ما ۱۰ روز فرصت داشتیم پول او را بدهیم. اگر پول او را ندهیم می‌رود و یک استراماچونی دیگر درست می‌شود و باید دو میلیون یورو بدهیم. شما جای من باشید در آن لحظه چه کار می‌کنید؟

فتح‌الله‌زاده درباره اینکه اگر مشکل حل نشود استعفا خواهد کرد، گفت: اگر استغفا کنم می‌گویند ترسید و فرار کرد. من قبلاً در تلویزیون گفته‌ام که توان پرداخت این پول را ندارم. درباره موجودی باشگاه در بدو ورودم کتمان حقیقت کردند و شاید می‌خواستند محبوبیت من در بین هواداران را از بین ببرند و مرا قربانی کنند. محبوبیت را هوادار به من داده است و اگر هم بگیرد مشکلی نیست فقط بدانند من ایستادم تا استقلال زمین نخورد و برای جام بجنگد.

فتح‌الله‌زاده یادآور شد: همراه اول تعهد نکرده که اسپانسر ما شود بعد عده‌ای به این شرکت حمله می‌کنند. در این کشور بانکی نیست که ۱۰۰ میلیارد را شش ماهه به ما قرض بدهد.

وی درباره اینکه زمانی وجود ندارد و با توجه به تحریم‌ها چگونه می‌خواهد پول استراماچونی را بدهد، گفت: اراده باشد یک روزه حل می‌شود. فردا پول برسد من پول را به استراماچونی می‌رسانم.

مدیرعامل باشگاه استقلال همچنین خاطر نشان کرد: من ۱۴۳ میلیارد پول آورده‌ام که ۹۰ میلیارد آن را وزارت داده است.

وی درباره وضعیت عارف غلامی اظهار داشت: او بازیکن خیلی خوبی است، اما ما براساس مفاد قرارداد کار را پیش می‌بریم. در قرارداد همه چیز نوشته شده است.

فتح‌الله‌زاده درباره اینکه همراه اول گفته‌ است شرط گذاشته اگر او نباشد پول را می‌دهند. گفت: برعکس؛ گفته‌اند اگر بخواهند کمک کنند به خاطر فتح‌الله‌زاده این کار را انجام می‌دهند.

نظر کاربران را اینجا ببینید. ( تعداد نظرات: ۱ )