تا فردا بعدازظهر که فرصت داریم تمام تلاشم را انجام می‌دهم و اگر هم نشد صادقانه به هوادار می‌گویم.

به گزارش خبرگزاری مهر، علی فتح‌الله‌زاده درباره آخرین شرایط باشگاه استقلال برای پرداخت بدهی استراماچونی گفت: باید تلاش کنیم اسپانسر پیدا کنیم. من سه پیشنهاد دادم؛ یکی سند زمین کمپ ناصر حجازی که خودم چند سال پیش گرفتم و الان آزاد است. می‌توانند سندش را بردارند و بخشی از آن را به ما بدهند.

وی ادامه داد: مورد دیگر اینکه شرکت یا بانکی به ما صد میلیارد تومان وام بدهد و ما سند بگذاریم و پول را پرداخت کنیم. سازمان خصوصی سازی هم می‌تواند پولی به ما بدهد و بعد که سهام آزاد شد پول را از آن بردارد. آقای قربان‌زاده هم در حال تلاش است.

مدیرعامل استقلال درباره اینکه زمان از دست رفته و آیا می‌توان به پرداخت بدهی‌ها و حذف نشدن از آسیا امیدوار بود خاطرنشان کرد: من تا فردا بعدازظهر که فرصت داریم تمام تلاشم را انجام می‌دهم و اگر هم نشد صادقانه به هوادار می‌گویم.

فتح‌الله‌زاده درباره اینکه مخبر معاون اول رئیس جمهور گفته بود به استقلال کمک می‌شود، گفت: دولت تمام تلاشش را کرده اما عده‌ای در این بین کار را خراب می‌کنند؛ همان‌هایی که امروز گفتند استقلال حذف شد و دیگر کار تمام شده است. کنفدراسیون فوتبال آسیا کجا این را اعلام کرده است؟ چه کسی امروز گفته استقلال حذف شده است؟

وی درباره اینکه در اسناد مالی سال ۱۴۰۱ وزارت ورزش مبلغ ١٣۵ میلیارد تومان به استقلال بدهکار است و چرا این پول پرداخت نمی‌شود، یادآور شد: این موضوع را پیگیری کردم اما مسئول وصول آن من نیستم. مشکلات قانونی در این راه وجود دارد از جمله اینکه مجلس مصوب کرده که وزارت ورزش نمی‌تواند به تیم‌های حرفه‌ای پول بدهد.

مدیرعامل استقلال گفت: رئیس سازمان خصوصی سازی گفت که ما یک بار پول دادیم که طلب استراماچونی را بدهید. از مبلغ ١٢٣ میلیاردی که گفته شد ۹۰ میلیارد دادند. روزی که این صحبت مطرح شد دلار ٣۵-٣۶ هزار تومان بود، روزی که پول را گرفتیم دلار ۴۰-۴۵ هزار تومان شد یعنی بدهی ما دو برابر شده است.

فتح‌الله‌زاده افزود: در همین زمان یک بازیکن که با ما قرارداد سه ساله دارد به ما اخطار داد و ما ۱۰ روز فرصت داشتیم پول او را بدهیم. اگر پول او را ندهیم می‌رود و یک استراماچونی دیگر درست می‌شود و باید دو میلیون یورو بدهیم. شما جای من باشید در آن لحظه چه کار می‌کنید؟

فتح‌الله‌زاده درباره اینکه اگر مشکل حل نشود استعفا خواهد کرد، گفت: اگراستغفا کنم می‌گویند ترسید و فرار کرد. من قبلاً در تلویزیون گفته‌ام که توان پرداخت این پول را ندارم. درباره موجودی باشگاه در بدو ورودم کتمان حقیقت کردند و شاید می‌خواستند محبوبیت من در بین هواداران را از بین ببرند. محبوبیت را هوادار به من داده و اگر هم بگیرد مشکلی نیست فقط بدانند من ایستادم تا استقلال زمین نخورد و برای جام بجنگد.

فتح‌الله‌زاده عنوان کرد: همراه اول تعهد نکرده که اسپانسر ما شود بعد عده‌ای به این شرکت حمله می‌کنند. در این کشور بانکی نیست که ۱۰۰ میلیارد را شش ماهه به ما قرض بدهند.

وی درباره اینکه زمانی وجود ندارد و با توجه به تحریم‌ها چگونه می‌خواهد پول استراماچونی را بدهد گفت: اراده باشد یک روزه حل می‌شود. فردا پول برسد من پول را به استراماچونی می‌رسانم.

فتح‌الله‌زاده گفت: من ١۴٣ میلیارد پول آورده‌ام که ۹۰ میلیارد آن را وزارت داده است.

وی درباره وضعیت عارف غلامی گفت: او بازیکن خیلی خوبی است اما ما بر اساس مفاد قرارداد کار را پیش می‌بریم. در قرارداد همه چیز نوشته شده است.

فتح‌الله‌زاده درباره اینکه همراه اول گفته شرط گذاشته اگر او نباشد پول را می‌دهند. گفت: برعکس؛ گفته‌اند اگر بخواهند کمک کنند به خاطر فتح‌الله‌زاده این کار را انجام می‌دهند.

نظر کاربران را اینجا ببینید. ( تعداد نظرات: ۱ )