مربی باتجربه فوتبال روسیه به تحلیل تساوی این تیم در دیدار تدارکاتی برابر ایران پرداخت و نقل قولی را از «قربان بردیف» سرمربی سابق تراکتور درباره سطح فوتبال ایران مطرح کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، تیم‌های ملی فوتبال ایران و روسیه سوم فروردین در دیداری تدارکاتی در ورزشگاه آزادی به مصاف هم رفتند که این بازی با نتیجه تساوی ۱ - ۱ به پایان رسید.

عملکرد فنی روسیه در این مسابقه ناامیدی تعداد زیادی از کارشناسان و پیشکسوتان فوتبال این کشور را به دنبال داشت و نظرات مختلفی در ارتباط با این بازی در رسانه‌های روس منعکس شد.

«گادجی گادجیف» یکی از مربیان باتجربه و پرافتخار روسیه هم از جمله نفراتی است که به بیان نظراتش درباره این مسابقه پرداخت اما نگاه او به عملکرد ضعیف روسیه به دلیل قدرت تیم ملی ایران است. گادجیف همچنین به بیان نقل قولی از قربان بردیف مربی روس که ۶ ماه در تیم تراکتور ایران کار کرده است، استناد کرد.

گادجیف گفت: دلیل چنین نتیجه‌ای در بازی‌های دوستانه در سطح پیشرفت فوتبال کشور و البته انگیزه مربی و خود بازیکنان است. می‌توان گفت بازیکنان نسبت به بازی‌های دوستانه گذشته انگیزه بیشتری داشتند.

وی ادامه داد: این مسابقه در سطح بالاتری بود که حریف (تیم ملی ایران) در آن برتری داشت. این را بازیکنان ایرانی که در کشورهای اروپایی بازی می‌کنند نشان می‌دهند. در میان آنها سردار آزمون است که با ما بزرگ شده است (سردار از جوانی در تیم‌های روسی بود). همچنین ایران در جام جهانی هم خود را شایسته نشان داد.

این کارشناس باتجربه فوتبال روسیه تاکید کرد: شاهد اصلی قربان بردیف است، او ۶ ماه در ایران کار کرد و معتقد است که سطح پیشرفت فوتبال این کشور قطعاً بدتر از روسیه نیست. این ادعا در واقع در این مسابقه تایید شد.

← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.