کارشناس فوتبال با بیان اینکه انتخاب بازیکنان توسط هر مربی، انتقاداتی را به دنبال دارد گفت: هر مربی بر اساس تفکرات و سلایقش بازیکن دعوت می کند.

اصغر حاجیلو در گفت و گو با خبرنگار مهر و در خصوص انتخاب امیر قلعه نویی گفت: او بعد از سالها دوباره به تیم ملی بازگشته، حالا نسبت به گذشته پخته تر شده و می داند که چطور با تیم ملی کار کند، چگونه با رسانه ها صحبت کند و چطور تلاش کند تا تیم ملی در جام ملت ها موفق باشد.

وی افزود: قلعه نویی جانشین کسی شده است که ۸ سال در ایران حضور داشت اما نتوانست یک قهرمانی کسب کند. او بیشتر به دنبال پول بود تا موفقیت تیم ملی اما این سرمربی ایرانی است، دلش برای فوتبال ایران می سوزد و مطئمنا اگر حمایت شود می تواند موفق باشد.

کارشناس فوتبال در پاسخ به این پرسش که بعد از اعلام اسامی، انتقاد هایی در این خصوص صورت گرفته است، گفت: هر مربی بر اساس تفکرات تاکتیکی خود بازیکن انتخاب می کند. کارلوس کی روش تفکرات تدافعی داشت و قلعه نویی هجومی. بنابراین واضح است که در انتخاب بازیکن شرایط فرق می کند. باید به او فرصت دهیم و اجازه دهیم با آرامش به کارش ادامه دهد. انتقاد سازنده کنیم تا او بتواند از این انتقادها استفاده لازم را داشته باشد.

حاجیلو در مورد دیدار تدارکاتی ایران برابر روسیه که سوم فروردین ماه در ورزشگاه آزادی برگزار می شود گفت: تیم ملی به بازیهای تدارکاتی به تیم های مطرح نیاز دارد. در این بازیها نتیجه ملاک نیست، هدف هماهنگی تیم و شناخت بیشتر از بازیکنان است. بنابراین امیدوارم فدراسیون بتواند چند دیدار دیگر را هم در دستور کار قرار داده تا تیم ملی کشورمان محک بیشتری بخورد و هر نتیجه ای که به دست آمد نباید باعث خوشحالی یا ناراحتی کارشناسان و علاقه مندان به فوتبال شود.

وی در پاسخ به این پرسش که چه عواملی می تواند باعث موفقیت تیم ملی شود گفت: کادر فنی قوی، بازیهای تدارکاتی، اردوهای مناسب، حمایت فدراسیون و تعامل خوب رسانه ها با کادر فنی تیم ملی تضمین کننده موفقیت فوتبال ایران خواهد بود.

کارشناس فوتبال در خصوص عملکرد استقلال در هفته های اخیر هم گفت: استقلال با ساپینتو روند رو به رشدی داشته است. پله های موفقیت را به سرعت طی می کنند و در هفته های اخیر فوق العاده بازی کردند. آنها آنقدر خوب بودند که خود را به رده دوم جدول رسانده و حالا به دنبال این هستند تا بتوانند به صدر هم برسند. استقلال باید برای موفقیت و پیروزی برابر حریفان آینده اش تمرکز داشته باشد. ترکیب ثابت باعث شد تا بازیکنان بیشتر یکدیگر را شناخته، بازیهای خوبی را انجام دهند و بردهای خوبی را هم کسب کنند.

وی در پایان و در پاسخ به این پرسش که کدامیک از سه تیم سپاهان، استقلال و پرسپولیس امید بیشتری برای قهرمانی دارند گفت: هر سه تیم با توجه به شرایط جدول شانس زیادی دارند. تیمی که بتواند آمادگی جسمی، روحی و تمرکز خود را حفظ کند می تواند در پایان فصل جام را بالای سر ببرد.

Euro Football Fantasy Leaderboard
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.