زلاتان در ۴۱ سالگی کماکان در بالاترین سطح فوتبال دنیا به میدان می رود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ زلاتان ابراهیموویچ مهاجم ۴۱ ساله باشگاه میلان از سوی یان اندرسون به تیم ملی سوئد دعوت شده تا برای بازی‌ مقابل بلژیک و جمهوری آذربایجان در مقدماتی یورو ۲۰۲۴ به میدان برود. او در کنفرانس خبری‌ای که در محل اردوی سوئد برگزار شد درباره مسائل مختلفی از جمله بازنشستگی خود صحبت کرد:

بازگشت به فوتبال پس از جراحی و ۸ ماه دوری

خداحافظی از فوتبال پس از فتح اسکودتو می توانست تصمیم آسانی باشد اما خواستم ادامه بدهم. من در ۱۴ ماه سه عمل جراحی داشتم، پس از جراحی لحظه ای فرا رسید که وضعیت زانویم بهبود پیدا نمی کرد، انگار که در یک تونل تاریک بودم و نمی توانستم نور را ببینم. بالاخره همه چیز به بهترین شکل سر و سامان پیدا کرد و دوباره به میدان رفتم.

بازنشستگی

من هرگز به بازنشستگی فکر نکرده ام. تجربه چالش ها آدرنالین زیادی به من می دهند. از زمانی که جوان تر بودم، شما روزنامه نگاران در مورد من نوشتید که من بسیار متفاوت، آشفته و خودمحور هستم. در واقع شما به من در راه زلاتان شدن کمک زیادی کردید و هنوز هم این کار را انجام می دهید. می خواهم ثابت کنم هر کسی که به من شک دارد اشتباه می کند. راه های زیادی پیش روی من قرار دارند اما نمی‌خواهم به آن فکر کنم چون هنوز خودم را یک بازیکن می‌دانم. همه از من می پرسند که چه احساسی دارم، اما شما باید از بازیکنان جوان بپرسید که چه احساسی دارند از اینکه من هنوز در کنار آن‌ها بازی می کنم.

کسب رکورد مسن ترین گلزن تاریخ سری آ

از من به خاطر اینکه مسن‌ترین گلزن سری آ شده‌ام تجلیل شد، این رکوردها از آن جهت که سنم بالاست برای من اهمیت ندارند، من رکوردها را برای آنچه هستم و برای کاری که انجام می دهم می خواهم.

تمرین کردن در کنار فرزندت ماکسیمیلیان

این اتفاق برای یک پدر رویایی است، نه؟ او فوق العاده هیجان زده شده بود و به من گفت که اگر لازم باشد، روی پای من تکل خواهد زد! به همین خاطر به پیولی سرمربی میلان گفتم ما را در یک تیم قرار دهد. اگر از او در مورد سبک بازی‌اش بپرسید، به شما خواهد گفت که از من چیزی یاد نگرفته است اما اگر از من بپرسید، به شما می گویم که او همه چیزش را از من یاد گرفته است.

← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.