رئیس سازمان ورزش شهرداری تهران از تمدید تفاهم‌نامه مربوط به ورزشگاه‌های شهید کاظمی و امام رضا با دو باشگاه پرسپولیس و استقلال خبر داد.

رئیس سازمان ورزش شهرداری تهران از تمدید تفاهم‌نامه مربوط به ورزشگاه‌های شهید کاظمی و امام رضا با دو باشگاه پرسپولیس و استقلال خبر داد. به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم ، نشست خبری مربوط به برگزاری بازی‌های الکترونیکی جایزه بزرگ تهران صبح امروز برگزار شد.

حسین اوجاقی رئیس سازمان ورزش شهرداری تهران در این نشست گفت: علاوه بر کالبد شهر، روح و مردم شهر هم مهم هستند. بخشی از این بر عهده سازمان ورزش است و این سازمان وظیفه دارد به مردم برای نشاط خدماتی ارائه کند. رویکرد ما خانواده محور و هویت بخشی به محلات است. کارهای ما در جهت ایجاد نشاط اجتماعی است. در جشنواره آرمان ۵۲ جشنواره و رویداد برای محلات تعیین شده و در ابعاد مختلف است که بخش ورزش آن در سازمان ورزش انجام می‌شود.

وی افزود: بخشی از ورزش‌ها، ورزش رایانه‌ای است و بیش از ۳۰ میلیون نفر درگیر آن هستند. این سونامی با گوشی‌های هوشمند ایجاد شد. قشر جوان و نوجوان درگیر این بازی‌ها هستند. جوایز قابل توجه توسط اسپانسرها اهدا خواهد شد. امیدوارم شرایط شاد و مفرح را برای جوانان داشته باشیم. وظیفه ما اشاعه فرهنگ ورزش و تفریحات سالم برای خانواده‌ها است و اگر ما در این باره برنامه داشته باشیم ، امنیت ذهنی و روانی بیشتر می‌شود. این مسابقات به حدی می‌تواند قابل توجه و بزرگ باشد که حتی می‌تواند یک کانال انتخابی برای حضور در تیم ملی بازی های الکترونیک و بازی‌های رایانه‌ای باشد.

وی ادامه داد: شهرداری‌ها متولی ورزش شهروندی هستند و برای خودشان اساسنامه دارند. البته برای برگزاری چنین رویدادهایی مجوزهای فنی از نهادهای مربوطه گرفته می‌شود. باید عنوان کنم که وظیفه ما برگزاری مسابقات انتخابی تیم ملی نیست، بلکه می‌خواهیم فضایی را فراهم کنیم که ضمن حضور مردم، استعدادها نیز بروز کند و آنها تحت نظر فدراسیون‌ها و انجمن‌های مربوطه قرار بگیرند.

وی عنوان کرد: دستگاه‌های مربوطه به بازی‌های نوستالژیک هم در این مسابقات هستند تا یادآوری خاطرات گذشته نیز زنده شود. برای برگزاری این بازی‌ها بیش از صد جلسه برگزار شده است و بخش‌ها و فدراسیون‌های مختلفی همکاری کرده‌اند که باید از آنها تشکر کنیم.

اوجاقی گفت: وظیفه اصلی سازمان ورزش دادن خدمات ورزشی به مردم با شعار «در دسترس بودن و ارزان بودن» است. تعرفه‌های ورزشی در سازمان ورزش بسیار پایین است. ما از طریق اماکن ورزشی خودمان شامل ۴۰۰ مکان و همچنین برگزاری رویدادها و جشنواره‌های مختلف به مردم خدمات می‌دهیم. خروجی کار ما ، یک خروجی فرهنگی است و قرار نیست صرفاً روی جسم افراد کار کنیم. ما اهداف بزرگی را از برگزاری چنین جشنواره‌ها و رویدادها دنبال می‌کنیم.

اوجاقی درباره موضوع واگذاری ورزشگاه‌های امام رضا و شهید کاظمی به سرخابی های پایتخت گفت: آقایان زاکانی و توکلی‌زاده اعتقاد دارند که این زیرساخت‌ها باید برای مردم تهران استفاده شوند. ما دو تیم پرطرفدار در پایتخت داریم. اتفاقاتی در گذشته رقم خورد که شهرداری تهران این دو ورزشگاه را در اختیار پرسپولیس و استقلال به مدت پنج سال قرار بدهد و تفاهم نامه وجود داشت که این مدت در سال ۹۹ تمام شده است. زاکانی می‌گوید که این دو ورزشگاه همچنان در اختیارشان قرار بگیرد. فعلا در کنار طرح واگذاری ، بحث تفام نامه تمدید می‌شود و آنها می‌توانند از یک تفاهم‌نامه چند ساله دیگر استفاده کنند تا مسائل حقوقی حل و فصل شود.

وی درباره موضوع چمن ورزشگاه امام رضا تاکید کرد: در گذشته اعتباری برای این موضوع قائل شدند تا با آن زیرساخت و چمن را بازسازی کنند. در دوره آجورلو جلساتی برگزار و اعتباراتی تخصیص یافت، ولی در زمان مناقصه، عددهایی مشخص شد که پس از آن، پیمانکاران راغب نبودند. همه دنبال این هستند که اتفاقات خوبی برای دو باشگاه رقم بخورد. نگاه شهردار تهران کاملاً حمایتی است و چالش‌های اداری وجود دارد که در حال برطرف شدن است.

اوجاقی در پاسخ به سوالی مبنی بر احتمال تیمداری شهرداری در ورزش گفت: در برنامه چهارم شهرداری عبارت «کمک به ورزش قهرمانی» هم اضافه شده است که این دست ما را باز می‌کند. اگر بخواهیم تیم‌داری کنیم ورزشی خواهد بود که مختص تهران و تهرانی‌ها باشد و مثلا برای کشتی نباید سراغ کشتی گیران مازندران برویم.

در ادامه نشست محمد مشهدی یاری دبیر اجرایی کمیته برگزاری جام بازی‌های الکترونیکی گفت: یک ماه پیش که برگزاری این بازی‌ها تصویب شد، کار برنامه‌ریزی استارت خورد و ما پنج رشته را انتخاب کردیم. خیلی دوست داشتم بازی‌های ایرانی را انتخاب کنیم، ولی شرایط فراهم نبود. سه بازی روی کنسول و دو بازی هم با موبایل خواهد بود. مسابقات در برج میلاد برگزار می‌شود و مسابقه نهایی و مراسم اختتامیه روز پنج اسفند در نظر گرفته شده است.

وی عنوان کرد: هدف ما این است که از یکسری از بازی‌ها بیشتر حمایت کنیم. پیش‌بینی ما حضور بیش از هشت هزار نفر است و این بزرگترین مسابقه الکترونیک ایران محسوب می‌شود. ما همچنین سعی می‌کنیم لیگ بازی‌های الکترونیک را در تهران راه‌اندازی کنیم تا سال بعد شرایط بهتری ایجاد شود. باید اشاره کنم که بازی‌ها روی ۶۰ کنسول برگزار می‌شود. رقم جوایز یک میلیارد تومان است که جایزه نفر اول صد میلیون و نفر اول بازی‌های موبایلی پنجاه میلیون خواهد بود. در مجموع نیز به ۱۱۵ نفر جوایزی تعلق می‌گیرد. باید عنوان کنم که فکر می‌کنم دو رشته از این پنج رشته در بازی‌های آسیایی خواهند بود.

همچنین محمود آزوش مسئول کمیته برگزاری مسابقات انجمن ورزش‌های الکترونیک ایران تصریح کرد: این رویداد پس از چند سال برگزار می‌شود و خوشبختانه سازمان ورزش یکبار دیگر این اقدام را انجام داد. ما از بالاترین سطح داوران کشور دعوت کرده‌ایم و تقریبا همه آنهایی که مدرک بین‌المللی دارند، حضور خواهند داشت و همه قوانین جهانی به اجرا درخواهد آمد. سال آینده چند رویداد مهم در این حوزه برگزار می‌شود که مهمترین آن بازی‌های آسیایی هانگژو است و ورزش‌های الکترونیکی برای اولین بار در این رویداد بزرگ شرکت خواهند کرد و این تحول بزرگی است. همچنین سال آینده جام جهانی رومانی و مسابقات بین‌المللی در هند، سنگاپور و عربستان برگزار می‌شود.

← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.