مربی تیم فوتبال مس کرمان از تصمیمات علی اصغر مومنی در دیدار نارنجی‌پوشان برابر پیکان انتقاد کرد.

مربی تیم فوتبال مس کرمان از تصمیمات علی اصغر مومنی در دیدار نارنجی‌پوشان برابر پیکان انتقاد کرد. آرتا منهاجی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، درباره شکست مس کرمان مقابل پیکان اظهار داشت: نیمه اول صرف درگیری‌های میانه زمین شد. پیکان با استفاده از لیموچی در کنار ابراهیم صالحی برای ما سورپرایز داشت،‌ اما حملات این تیم را پیش‌بینی کرده بودیم. در نیمه دوم تغییراتی در تیم ایجاد کردیم و مالکیت بیشتری داشتیم. پنالتی پیکان نقطه عطف بازی بود که داور تصمیم عجیبی گرفت.

وی با انتقاد از پنالتی اعلام شده به سود پیکان تصریح کرد: مدافع ما در شرایطی نامتعادل روی زمین افتاد و مجبور شد دستانش را ستون کند. دستان او حرکت نکرد و تعمدی در برخورد توپ با دست او خورد. این تصمیم، روی نتیجه بازی و شرایط روانی دو تیم مؤثر بود و مجبور به تغییر سبک بازی شدیم. خوش‌شانس بودیم که ابراهیم صالحی مصدوم شد و زمین را ترک کرد. صرف‌نظر از نتیجه، بازیکنان عملکرد خوبی داشتند و از لحاظ فنی و شخصیتی به تیم کمک می‌کنند.

مربی تیم فوتبال مس کرمان با بیان اینکه همه کارشناسان داوری پنالتی پیکان را رد کردند، گفت: هیچ بشری چنین صحنه‌ای را پنالتی نمی‌گرفت. در ادامه مسابقه،‌ ارسالی روی دروازه داشتیم که توپ به دست مدافع حریف برخورد کرد. او ۹ متر با توپ فاصله داشت و دستش کاملاً باز بود که به توپ برخورد کرد. داور نزدیک صحنه بود و گفت دست مدافع پیکان به بدن او چسبیده بود که متوجه معنی آن نشدم. اگر درباره این دو صحنه تصمیم درستی گرفته می‌شد، جدول تغییر می‌کرد.

منهاجی با اشاره به تأثیرات اشتباهات داوری بیان کرد: این اشتباه با عذرخواهی جبران نمی‌شود. ما فشار روانی شدیدی تجربه کردیم و ترس و ناراحتی ناشی از این بازی، در دیدارهای آینده هم مؤثر است. شاید داور چهارم به‌عنوان جریمه، داور چهارم بازی هفته آینده باشد که این یک تشویق است! کیفیت داوری بیشترین تأثیر را در نتایج دارد، نه کیفیت فنی تیم‌ها. اگر هفته پایانی برای بقا به یک امتیاز نیاز داشته باشیم، این صحنه‌ها در ذهن ما تداعی می‌شود.

وی در مورد دیدار تیمش برابر استقلال در هفته هجدهم لیگ برتر فوتبال به تسنیم گفت: خیلی خوشحالم که مردم شریف کرمان میزبان بهترین تیم‌های ایران هستند. از روند تیم مس امیدوار شدیم و به نظرم بازی خوبی مقابل استقلال خواهیم داشت. برای این مسابقه همه بازیکنان را در اختیار داریم.

مربی مس کرمان در مورد وضعیت بازیکن استرالیایی جدید این تیم خاطرنشان کرد: ران تونگیک وارد چرخه تمرینات شده است و به ما کمک می‌کند. کماکان منتظر دو بازیکن خارجی دیگر هستیم که حضور آنها خیلی حیاتی است و دیرتر اضافه شدن آنها، به تیم ما ضربه می‌زند. قرارداد این بازیکنان با هزینه بسیار خوبی تنظیم شده است.

← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.