مرحله یک شانزدهم نهایی جام حذفی فوتبال از امروز (سه‌شنبه) با ورود تیم‌های لیگ برتری وارد مرحله یک شانزدهم نهایی خواهد شد.

مرحله یک شانزدهم نهایی جام حذفی فوتبال از امروز (سه‌شنبه) با ورود تیم‌های لیگ برتری وارد مرحله یک شانزدهم نهایی خواهد شد. به گزارش خبرگزاری تسنیم، مسابقات جام حذفی فوتبال ایران، یادواره آزادسازی خرمشهر از امروز (سه‌شنبه) وارد مرحله یک شانزدهم نهایی می‌شود. در این مرحله، تیم‌های لیگ برتری وارد می‌شوند تا هیجان این مسابقات بیشتر از گذشته شود.

جام حذفی راهی میان‌بُر برای کسب سهمیه آسیاست. تیم‌های لیگ برتری به خصوص در چند سال اخیر نشان داده‌اند برنامه‌ریزی خاصی روی این رقابت‌ها می‌کنند و حتی برخی تیم‌ها آن را مهم‌تر از رقابت در لیگ برتر می‌دانند. نساجی مازندران فصل گذشته قهرمان این رقابت‌ها شد و اگر لیگ قهرمانان آسیا امسال برگزار می‌شد باید خودش را آماده حضور در این مسابقات می‌کرد. پرسپولیس و استقلال هم با توجه به رقابت سخت در لیگ برتر نمی‌خواهند این جام را از دست بدهند، هر چند دو تیم فصل گذشته توسط آلومینیوم اراک و نساجی حذف شدند.

در مهم‌ترین بازی‌های این مرحله، پرسپولیس از تیم دسته اولی ون پارس اصفهان که در دسته اول حضور دارد، میزبانی می‌کند و استقلال نیز در ورزشگاه آزادی به مصاف تراکتور تبریز می‌رود. شاگردان یحیی گل‌محمدی در آخرین بازی نیم فصل اول لیگ برتر، نساجی مازندران را با ۵ گل شکست دادند تا با توجه به شکست استقلال برابر تراکتور، به تنهایی در صدر جدول قرار بگیرند. یحیی گل‌محمدی، روز گذشته در نشست خبری از اهمیت جام حذفی صحبت کرد و گفت: «جام حذفی برای ما مهم است و با پنج بازی می‌توان جام گرفت. نمی‌خواهیم این فرصت را از دست بدهیم».

حساس‌ترین بازی این مرحله، به دیدار استقلال و تراکتور اختصاص دارد، جایی که دو تیم باید پنجشنبه به فاصله یک هفته از بازی خود در لیگ برتر این بار در ورزشگاه آزادی به مصاف هم بروند. استقلال چند روز پرحاشیه را سپری کرد و صحبت‌های زیادی در رابطه با قطع همکاری با ریکاردو ساپینتو مطرح شد، اما مدیران استقلال پس از جلسه هیئت مدیره باشگاه از حمایت خودشان از ساپینتو خبر دادند و باید دید در صورت ناکامی در جام حذفی، حمایت آنها ادامه خواهد داشت یا سرنوشت نیمکت استقلال تغییر می‌کند.

سپاهان که نزدیک‌ترین تعقیب کننده در جدول لیگ به پرسپولیس است، از سایپا میزبانی می‌کند که با هدایت محمود فکری در لیگ دسته اول در جایگاه دوم بوده و یکی از شانس‌های صعود به لیگ برتر محسوب می‌شود. سپاهانی‌ها که در چند سال اخیر از رسیدن به قهرمانی در لیگ و جام حذفی ناکام بوده‌اند، دوست ندارند به راحتی این جام را از دست بدهند.

به گزارش تسنیم برنامه مرحله یک شانزدهم جام حذفی به‌ شرح زیر است:

سه‌شنبه ۲۰ دی ماه ۱۴۰۱ هوادار تهران - چادرملو اردکان، ساعت ۱۴، ورزشگاه پاس قوامین تهران پارس جنوبی جم - ایمان سبز شیراز، ساعت ۱۴، ورزشگاه تختی جم گل‌گهر سیرجان - مس شهربابک، ساعت ۱۵، ورزشگاه شهید سلیمانی سیرجان بعثت کرمانشاه - نود ارومیه، ساعت ۱۴، ورزشگاه آزادی کرمانشاه آریو اسلام‌شهر - آلومینیوم اراک، ساعت ۱۳:۳۰، ورزشگاه امام خمینی (ره) اسلامشهر پرسپولیس - ون پارس اصفهان، ساعت ۱۵، ورزشگاه آزادی فولاد خوزستان - خوشه طلایی ساوه، ساعت ۱۷، ورزشگاه شهدای فولاد اهواز

چهارشنبه ۲۱ دی ماه ۱۴۰۱ شهرداری همدان - دریای کاسپین (رایکا) بابل، ساعت ۱۴، ورزشگاه حاجی‌بابایی همدان ملوان بندرانزلی - نفت مسجدسلیمان، ساعت ۱۴، ورزشگاه تختی انزلی آرمان‌گهرسیرجان - استقلال ملاثانی، ساعت ۱۴، ورزشگاه امام علی (ع) سیرجان پیکان - استقلال خوزستان، ساعت ۱۴، ورزشگاه انقلاب کرج مس رفسنجان - ذوب‌آهن اصفهان، ساعت ۱۴، ورزشگاه شهدای مس رفسنجان نساجی مازندران - فجر شهید سپاسی، ساعت ۱۴، ورزشگاه وطنی قائمشهر سپاهان اصفهان - سایپا، ساعت ۱۶، ورزشگاه نقش‌جهان اصفهان

پنجشنبه ۲۲ دی ماه ۱۴۰۱ مس کرمان - صنعت نفت آبادان، ساعت ۱۴، ورزشگاه امام علی (ع) کرمان استقلال - تراکتور تبریز، ساعت ۱۵، ورزشگاه آزادی.

← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.