طلسم قهرمانی برزیل در مسابقات جام جهانی فوتبال باز هم نشکست و کرواسی در وقت‌های اضافه به موفقیت دیگری رسید.

طلسم قهرمانی برزیل در مسابقات جام جهانی فوتبال باز هم نشکست و کرواسی در وقت‌های اضافه به موفقیت دیگری رسید. به گزارش خبرگزاری تسنیم، تیم ملی برزیل از ساعت ۱۸:۳۰ امشب (جمعه - به وقت ایران) در اولین دیدار از مرحله یک‌چهارم نهایی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، در ورزشگاه اجوکیشن سیتی دوحه مقابل کرواسی صف‌آرایی کرد و کرواسی با نتیجه ۵ بر ۳ (برتری ۴ بر ۲ در ضربات پنالتی) به برتری رسید.

برزیلی‌ها در ۹۰ دقیقه این مسابقه فرصت‌های گلزنی فراوانی به وجود آوردند، اما خط دفاعی مستحکم کرواسی و درخشش دومینیک لیواکوویچ در دروازه کروات‌ها مانع گلزنی برزیل شد تا بازی در وقت معمول با تساوی صفر - صفر خاتمه یابد.

در دقایق تلف شده از وقت اضافه اول، بالاخره قفل دروازه نایب قهرمان جام جهانی ۲۰۱۸ شکست و نیمار با گلزنی در دقیقه ۱+۱۰۵، برزیل را در این مسابقه پیش انداخت. تلاش کرواسی برای جبران گل خورده در دقیقه ۱۱۷ نتیجه داد و برونو پتکوویچ در دقیقه ۱۱۷ گل تساوی را به ثمر رساند تا بازی به ضربات پنالتی برسد. این گل تنها ضربه بازیکنان کرواسی در چارچوب دروازه برزیل ظرف ۱۲۰ دقیقه بود.

در ضیافت پنالتی‌ها نیکولا ولاشیچ، لوورو مایر، لوکا مودریچ و میسلاو اورشیچ دروازه برزیل را گشودند و آلیسون بکر نتوانست هیچ‌یک از پنالتی‌های کرواسی را مهار کند. کاسمیرو و پدرو نیز پنالتی‌های سلسائو را تبدیل به گل کردند، اما رودریگو و مارکینیوش پنالتی‌های خود را از دست دادند تا کروات‌ها ضربات پنالتی را با نتیجه ۴ بر ۲ به سود خود به پایان برسانند.

مایکل اولیور داور انگلیسی این مسابقه، مارسلو بروزوویچ و برونو پتکوویچ از کرواسی و دانیلو، کاسمیرو و مارکینیوش از برزیل را با کارت زرد جریمه کرد.

برزیل از جام جهانی ۲۰۰۲ در مراحل حذفی جام جهانی نتوانسته از پس تیم‌های اروپایی بربیاید و نمایندگان قاره سبز در این ۲۰ سال، سلسائو را از صعود به فینال جام جهانی بازداشته‌اند. بسیاری از فوتبالدوستان تمایل داشتند یک بازی سوپرکلاسیکو (تقابل برزیل - آرژانتین) را در مرحله نیمه نهایی این دوره از مسابقات ببینند که حذف برزیل، این مسابقه را لغو کرد.

کرواسی که در دوره گذشته جام جهانی با پیروزی در سه بازی ۱۲۰ دقیقه‌ای به فینال رسیده بود، در جام جهانی قطر نیز ظاهراً با فرمولی تکراری قصد رسیدن به فینال را دارد.

کرواسی از ساعت ۲۲:۳۰ روز سه‌شنبه ۲۲ آذر در مرحله نیمه‌نهایی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، به مصاف برنده دیدار تیم‌های آرژانتین و هلند می‌رود.

← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.