سرمربی تیم ملی فوتبال آلمان با وجود ناکامی در جام جهانی ۲۰۲۲، حداقل تا ۲ سال دیگر هدایت ژرمن‌ها را برعهده خواهد داشت.

سرمربی تیم ملی فوتبال آلمان با وجود ناکامی در جام جهانی ۲۰۲۲، حداقل تا ۲ سال دیگر هدایت ژرمن‌ها را برعهده خواهد داشت. به گزارش خبرگزاری تسنیم، اتحادیه فوتبال آلمان با انتشار بیانیه‌ای از ابقای هانسی فلیک به عنوان سرمربی تیم ملی فوتبال این کشور تا رقابت‌های یورو ۲۰۲۴ که آلمانی‌ها خودشان میزبان آن هستند، خبر داد.

با توجه به ناکامی ژرمن‌ها در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر که در آن برای دومین دوره متوالی از صعود از مرحله گروهی باز ماندند، گمانه‌زنی‌های درباره احتمال برکناری سرمربی سابق بایرن مونیخ از هدایت تیم ملی آلمان صورت گرفت اما نتیجه جلسه اخیر مدیران اتحادیه فوتبال آلمان از جمله برند نیوندورف (رئیس)، هانس یواخیم واتسکه (نایب رئیس) و فلیک این شد که مرد آلمانی تا یورو ۲۰۲۴ به کار خود ادامه دهد.

نیوندورف در این خصوص به سایت اتحادیه فوتبال آلمان گفت: همه ما اطمینان داریم که یورو ۲۰۲۴ که در کشور خودمان برگزار خواهد شد، فرصتی عالی برای فوتبال آلمان خواهد بود و هدف ما این است که از این فرصت برای کسب یک دستاورد ورزشی بزرگ استفاده کنیم. ما به هانسی فلیک و توانایی او برای هدایت تیمش ایمان داریم. در خصوص جانشین اولیور بیرهوف (مدیر سابق تیم ملی آلمان) هم توافق کردیم که ابتدا درباره آینده ساختار حیطه وظایف مدیر جدید در داخل فدراسیون گفت‌و‌گوهایی صورت بگیرد و پس از آن گزینه بعدی معرفی شود.

هانسی فلیک نیز در واکنش به ابقا شدنش به عنوان سرمربی تیم ملی آلمان – پستی که پس از یورو ۲۰۲۰ آن را برعهده گرفت، عنوان کرد: من و دستیارانم نسبت به مسابقات یورو که در کشورمان برگزار خواهد شد خوشبین هستیم. به عنوان یک تیم ما می‌توانیم موفقیت‌های بسیار بیشتری نسبت به آنچه در قطر نشان دادیم، به دست آوریم. ما در جام جهانی فرصتی بزرگ را از دست دادیم اما از آن درس خواهیم گرفت. من به آینده همکاری و توافقی که با برند نیوندورف و واتسکه داشته‌ایم ایمان دارم. همه ما یک هدف داریم و آن متحد شدن تمام مردم کشور برای حمایت از تیم ملی در تورنمنت خانگی یورو ۲۰۲۴ است.

← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.