برزیل برتری مقتدرانه‌ای مقابل کره جنوبی به دست آورد و خودش را به جمع هشت تیم پایانی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر رساند.

برزیل برتری مقتدرانه‌ای مقابل کره جنوبی به دست آورد و خودش را به جمع هشت تیم پایانی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر رساند. به گزارش خبرگزاری تسنیم، تیم‌های ملی فوتبال برزیل و کره جنوبی از ساعت ۲۲:۳۰ دوشنبه شب، در ادامه بازی‌های مرحله یک‌هشتم نهایی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر و در ورزشگاه ۹۷۴ به مصاف هم رفتند که برزیل با نتیجه ۴ بر یک پیروز شد.

سلسائو در همان نیمه نخست کار چشم بادامی‌ها را تمام کرد و ۴ بار دروازه آنها را گشود. گلزنی وینیسیوس جونیور در دقیقه ۷، نیمار در دقیقه ۱۳، ریچارلیسون در دقیقه ۲۹ و لوکاس پاکتا در دقیقه ۳۶ سبب شد قهرمان پنج دوره جام جهانی با برتری قابل توجهی به رختکن برود.

کره‌ای‌ها در نیمه دوم مسابقه تیم متفاوتی بودند و موقعیت‌های گلزنی خوبی به وجود آوردند که در دقیقه ۷۶ با گلزنی سئونگ هو پایک نتیجه داد. تلاش شاگردان پائولو بنتو برای کاهش فاصله هم نتیجه نداد و آخرین تیم آسیایی هم از دور مسابقات کنار رفت. تیته سرمربی برزیل نیز در دقایق پایانی تصمیم گرفت با تعویض نیمار و آلیسون بکر، بازیکنان خود را برای مرحله یک‌چهارم نهایی حفظ کند.

بازیکنان برزیل پس از پایان بازی با در دست گرفتن بنری حاوی اسم و تصویر پله اسطوره فوتبال این کشور که دوران سخت بیماری در بیمارستان را سپری می‌کند؛ از وی یاد کردند.

برزیل از ساعت ۱۸:۳۰ روز جمعه ۱۸ آذر در اولین دیدار از دور یک‌چهارم نهایی جام جهانی قطر، مقابل کرواسی صف‌آرایی می‌کند.

← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.