مربی پیشین سپاهان بازی پیش روی تیم‌های سپاهان و پرسپولیس را یک مسابقه ۹ امتیازی دانست.

مربی پیشین سپاهان بازی پیش روی تیم‌های سپاهان و پرسپولیس را یک مسابقه ۹ امتیازی دانست. حسین چرخابی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، درباره وضعیت سپاهان و پرسپولیس پیش از دیدار‌ رودرروی‌شان در هفته جاری، گفت: هر دو تیم در هفته گذشته عملکرد خوبی نداشته‌اند. سپاهان با وجود اینکه بازی خوبی ارائه نداد، نتیجه گرفت اما پرسپولیس در ورزشگاه آزادی مقابل تراکتور هم روز خوبی نداشت و هم نتیجه را واگذار کرد. وقتی می‌خواهیم دو تیم را که این هفته می‌خواهند مقابل هم بازی کنند، مقایسه کنیم باید بازی قبل دو تیم را باز و شرایط‌شان را بررسی کنیم. اگر قرار است در بازی هفته بعد نیز دو تیم مقابل هم به این نحو بازی کنند برای تماشاگران بازی خوبی را پیش‌بینی نمی‌کنم.

وی درباره اینکه دو تیم در تعطیلات لیگ فرصت خوبی را برای رسیدن به شرایط ایده‌آل داشته‌اند اشاره کرد: اگر عملکرد دو تیم در هفته قبل استثنا بوده که بحث دیگری است، اما اگر قرار است این روند ادامه داشته باشد، نمی‌توان روز‌های خوبی را برای آنها متصور شد. این دو تیم بهترین یارگیری را داشته‌اند و مدعیان اصلی قهرمانی هستند. البته باید این نکته را هم گفت که در این هفته تقریباً همه بازی‌ها دیدنی نبودند. بازی فولاد و مس کرمان هم این شرایط را داشت و واقعاً تماشاگرپسند نبود.

مربی پیشین سپاهان درباره وضعیت این تیم یادآور شد: در بازی هفته گذشته با هوادار مشخص شد که مورایس هنوز مشکلات تیم را حل نکرده است. فاصله بین خطوط دفاع و خط حمله خیلی زیاد است. این بسیار نکته بزرگی است که هر تیمی حتی هوادار را وادار می‌کند مقابل سپاهان جولان بدهد و زمین‌داری کند. اگر موقعیت‌های هوادار گل نمی‌شود دلیل نمی‌شود سپاهان خوب بازی کرده باشد. سپاهان در نیمه دوم حتی یک موقعیت هم به دست نیاورد. بردن و سه امتیاز کسب کردن دلیلی بر خوب بودن نیست.

وی با اشاره به وضعیت پرسپولیس تصریح کرد: از آن طرف تراکتور بازی خوبی مقابل پرسپولیس انجام داد و فکر می‌کنم عملکرد سرخ‌های تهرانی در این بازی به نحوی بود که کادر فنی و هواداران این تیم را به فکر واداشت. کسی که به‌عنوان یک فرد بی‌طرف این فوتبال‌ها را تماشا می‌کند به خوبی متوجه کیفیت بازی‌ها می‌شود. نه بازی پرسپولیس دلچسب بود و نه بازی سپاهان. از لحاظ فوتبالی هیچکدام از تیم‌ها خوب بازی نکردند. اگر قرار باشد عملکردشان مانند هفته قبل باشد، نمی‌توان بازی خوبی را شاهد بود.

این کارشناس فوتبال ایران در ادامه درباره حساسیت‌های همیشگی دیدار سپاهان و پرسپولیس اضافه کرد: این بازی با توجه به تاریخچه دیدار‌های قبلی دو تیم خیلی حساس شده است، اما این دو تیم با این شرایط جدولی یک بازی ۹ امتیازی را مقابل هم خواهند داشت. سه امتیاز که خودشان کسب می‌کنند، سه امتیاز از حریف می‌گیرند و با توجه به جنگی که با استقلال به صورت مستقیم دارند می‌توانند روی ارزش سه امتیازی دیگر هم حساب بازکنند.

چرخابی در ادامه به آنالیز سپاهان پرداخت و گفت: در ترکیب اصلی سپاهان مقابل هوادار دو بازیکن جوان با نظر مورایس به زمین رفتند که نشان می‌دهد این مربی به تمرینات طول هفته نگاه و بازیکنان را طبق عملکرد‌شان برای بازی‌ها انتخاب می‌کند. وقتی بازیکنانی مثل مرادی و قربانی از ابتدا در ترکیب اصلی قرار می‌گیرند، یک نکته مثبت به شمار می‌آید.

مربی پیشین سپاهان خاطر نشان کرد: در این بین اما باید درباره چهار بازیکن خارجی سپاهان هم صحبت کرد. در بازی قبلی مورایس فقط از یکی از آنها ۹۰ دقیقه استفاده کرد و یک بازیکن دیگر را هم در وقت‌های اضافه برای وقت تلف کردن به زمین آورد. جذب بازیکن خارجی باید به صورتی باشد که یک سر و گردن از بازیکنان داخلی بالاتر باشد. تا این لحظه اما بازیکنان خارجی سپاهان این انتظار را برآورده نکرده‌اند و این یک ضربه بزرگ برای باشگاه سپاهان است.

این خبر حدود ۲ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.