مدافع سابق تیم ملی فوتبال ایران با اشاره به نتایج هفته گذشته رقابت های لیگ برتر فوتبال گفت: پرسپولیس حالا چاره ای جز پیروزی مقابل سپاهان در بازی بزرگ هفته ندارد.

محمد نصرتی در گفتگو با خبرنگار مهر، ابتدا به آنالیز پیروزی یک بر صفر تراکتور مقابل پرسپولیس پرداخت و گفت: شجاعت مهم‌ترین فاکتوری بود که به بدنه تیمی تراکتور بازگشته بود. آنها باور پذیری کامل از شرایط فنی خود داشتند که توانستند پرسپولیس را در تهران شکست دهند. دفاع منطقی در تراکتور وجود داشت و آنها با استفاده از ضد حملات توانستند فشار زیادی را روی خط دفاعی و دروازه پرسپولیس ایجاد کنند.

بازیکن پیشین تیم ملی فوتبال ایران که سابقه پوشیدن پیراهن تراکتور و پرسپولیس را نیز در کارنامه دارد درباره بازگشت تراکتور به جمع مدعیان قهرمانی در لیگ برتر تاکید کرد: قربان بردیف به این تیم شخصیت کافی داده است. تراکتور همیشه اسم مطرحی بوده و تاریخ فوتبال باشگاهی ایران به خوبی این تیم را می‌شناسد. نکته مهم اعتماد به نفس بازیکنان در تاکتیک‌های تیم است. آنها دست از تلاش بر نمی‌دارند. تراکتور حالا یک مدعی جدی قهرمانی است که کوچک‌ترین اشتباه حریفان می‌تواند این تیم را به هدف اصلی‌اش نزدیک کند. انگیزه تراکتور برد مقابل پرسپولیس را رقم زد.

او درباره کار سخت پرسپولیس در اصفهان برای بردن سپاهان یادآور شد: بازی دو تیم یک دیدار سنتی در فوتبال باشگاهی کشور است. هر دو تیم هم مدعی قهرمانی هستند. دیدارهای اینچنینی ویژگی‌ها خاص خود را نیز دارند. اگر یک تیم بتواند آرامش خود را حفظ کند و بدون توجه به نتایج قبلی، تمرکز لازم را در زمین مسابقه داشته باشد به پیروزی هم خواهد رسید در غیر این صورت استرس بازی‌های بزرگ روی همه مسائل فنی غلبه خواهد کرد.

نصرتی در پایان خاطرنشان کرد: مدعیان قهرمانی لیگ برتر همان تیم‌های قدیمی هستند اما آنچه باعث وجه تمایز خواهد شد بازی‌های رو در رو است که باید تیم مدعی ببرد. پرسپولیس برای اینکه وارد اضطراب ناشی از شکست تراکتور نشود محکوم به برد سپاهان در اصفهان است اما این موضوع کار خیلی سختی است چون کادر فنی و بازیکنان سپاهان اسم و رسم دارند و نشان داده اند تاکتیک پذیری خوبی برای پیاده کردن جزئیات فنی دارند.

این خبر حدود ۲ ماه پیش فرستاده شده است.
نظر کاربران را اینجا ببینید. ( تعداد نظرات: ۱ )