مطابق گزارش برخی رسانه‌های عربی، یکی از مقامات کشور روسیه ادعا کرده که اتفاقات مهمی ظرف هفته‌های آینده رخ می‌دهد و جام جهانی قطر برگزار نخواهد شد.

مطابق گزارش برخی رسانه‌های عربی، یکی از مقامات کشور روسیه ادعا کرده که اتفاقات مهمی ظرف هفته‌های آینده رخ می‌دهد و جام جهانی قطر برگزار نخواهد شد. به گزارش خبرگزاری تسنیم، در حالی که جام جهانی ۲۰۲۲ قطر ۵۴ روز دیگر با دیدار تیم‌های ملی قطر و اکوادور در ورزشگاه البیت آغاز می‌شود، نقل قولی از نیکولای پاتروشف، دبیر شورای امنیت کشور روسیه در رسانه‌های عربی، از جمله «فرات نیوز» منتشر شده که گفته است: اتفاق بزرگی ظرف هفته‌های آینده رخ می‌دهد و همه چیز تغییر خواهد کرد. جام جهانی ۲۰۲۲ برگزار نمی‌شود.

با این وجود، سایت «عربی پست» در این مورد نوشت که پاتروشف اخیراً اظهار نظری در خصوص جام جهانی نداشته و رسانه‌های روس یا کشورهای خارجی، مصاحبه‌ای در این باره منتشر نکرده‌اند. پیش‌تر گفت‌وگویی از ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه انتشار یافت که وی تهدید کرده بود اگر تیم ملی این کشور نتواند در جام جهانی شرکت کند، جام جهانی قطر لغو خواهد شد.

تیم ملی روسیه پیش از این به مرحله پلی‌آف انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ صعود کرد و رقیب لهستان شده بود. با این حال فیفا تصمیم گرفت روسیه را از این مرحله حذف کند و میزبان جام جهانی ۲۰۱۸ از راهیابی به بیست‌ودومین دوره رقابت‌ها بازماند.

این خبر حدود ۲ ماه پیش فرستاده شده است.
نظر کاربران را اینجا ببینید. ( تعداد نظرات: ۸ )