اسطوره فرانسوی تیم فوتبال منچستریونایتد ادعا کرد که قصد داشته به این تیم برای خروج از بحران کمک کند، اما مدیراجرایی پیشین باشگاه مانع او شده است.

اسطوره فرانسوی تیم فوتبال منچستریونایتد ادعا کرد که قصد داشته به این تیم برای خروج از بحران کمک کند، اما مدیراجرایی پیشین باشگاه مانع او شده است. به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از دیلی‌میل، اریک کانتونا در گفت‌و‌گو با نشریه اتلتیک انگلیس مدعی شد به باشگاه منچستریونایتد پیشنهاد داده بود که به‌عنوان مدیر فوتبال به این تیم کمک کند، اما اِد وودوارد مدیراجرایی سابق شیاطین سرخ به او پاسخ منفی داده است. کانتونا در اواخر سال ۲۰۲۱، کمی قبل از استعفای وودوارد با او ملاقات داشت و در همان زمان به وی پیشنهاد داد که به‌عنوان مدیر فوتبال به استخدام باشگاه درآید که مورد قبول او واقع نشد.

کانتونا اظهار داشت: سال گذشته من به باشگاه پیشنهاد دادم که مسیرش را عوض کند. اد ووداورد در بازاریابی فوق‌العاده است، اما در فوتبال نه. یونایتد باید برای امور بازرگانی و مالی‌اش یک مدیر و برای فوتبالش یک مدیر داشته باشد که مسئول تصمیم‌گیری در مورد مسائل فنی باشد. به همین دلیل هم من به آنها پیشنهاد دادم که مدیر فوتبال باشگاه شوم. چند باری هم با وودوارد ملاقات داشتم، اما او پیشنهادم را قبول نکرد. هنوز فکر می‌کنم که من یا یک نفر دیگر باید به‌عنوان مدیر فوتبال در منچستریونایتد فعالیت داشته باشد. آن شخص هم باید یکی از اعضای باشگاه باشد که هم باشگاه، هم فوتبال را خوب بشناسد. مسئولان باشگاه نخواستند که من مدیر فوتبال باشگاه شوم. آنها مرا نخواستند اما هواداران باید بدانند که من به منچستر سفر کردم تا به آنها کمک کنم فرصتی برای موفقیت در دهه‌های آتی داشته باشند.

کانتونای ۵۶ ساله در فاصله سال‌های ۱۹۹۲ تا ۱۹۹۷ که بازنشسته شد، ۱۸۵ بار با پیراهن منچستریونایتد به میدان رفت و در آنها ۸۲ گل به ثمر رساند. او پس از بازنشستگی به هنرپیشگی رو آورد و در چند فیلم هم بازی کرد. با این حال او حواسش به اوضاع و احوال نه چندان جالب شیاطین سرخ پس از بازنشسته شدن سرالکس فرگوسن در سال ۲۰۱۳ هم بود و به همین دلیل امیدوار بود شخصاً بتواند کاری برای تیم سابقش انجام دهد.

کانتونا افزود: من بابت اینکه نمی‌توانستم به باشگاه برای بهتر شدن اوضاعش کمک کنم، احساس عذاب وجدان می‌کردم. به همین خاطر به خودم گفتم «پنج سال همه چیزها را کنار می‌گذارم و صد درصد روی کمک به باشگاه تمرکز می‌کنم. من از آن افرادی هستم که اگر تمام تمرکزم را روی یک کار بگذارم، آن را به نحو احسن انجام می‌دهم. الان دیگر عذاب وجدان ندارم، چون تلاشم را برای کمک به باشگاه انجام دادم. بنابراین هیچ‌کس نمی‌تواند بگوید که نخواستم به منچستریونایتد کمک کنم. خود باشگاه نخواست. انتخاب با خودش بود. من تلاشم را انجام دادم.

← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.