نامه مشترک فیفا و AFC به فدراسیون فوتبال ایران بار دیگر شائبه‌ها را درباره ارتباط خاص برخی افراد و جریان‌ها با نهادهای بین‌المللی تقویت کرد.

نامه مشترک فیفا و AFC به فدراسیون فوتبال ایران بار دیگر شائبه‌ها را درباره ارتباط خاص برخی افراد و جریان‌ها با نهادهای بین‌المللی تقویت کرد. به گزارش خبرگزاری تسنیم، درست چهار سال بعد از تهدید بی‌سابقه کنفدراسیون فوتبال آسیا در ماجرای منع به کارگیری بازنشستگان - همان زمانی که بحث بازنشستگی مهدی تاج مطرح شده بود- این بار در آستانه انتخابات فدراسیون و در حالی که یک طرف ماجرا باز هم تاج قرار دارد، فیفا و AFC نامه‌‌ای تهدید آمیز ارسال کرده‌ و خواستار توضیحات فدراسیون فوتبال درباره اتفاقات رخ داده و اظهارنظرهای صورت گرفته، شدند.

مهم‌ترین سؤال و ابهام این است که چرا هر زمان درباره تاج مشکل یا موضوعی پیش می‌آید فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا نامه تهدید آمیز می‌نویسند؟ آیا برای این دو نهاد که مرتب اخبار رسانه‌ها و اظهارنظر مسئولان را پیگیری می‌کنند این سؤال پیش نیامده که ماجرای «پرونده باز» و «پرونده‌ای که حکم بدوی آن صادر شده» و «پرونده‌ای که اخیراً از سوی مجلس به قوه قضاییه ارسال شده»، چه بوده است؟

فدراسیون جهانی فوتبال در دستورالعمل بررسی صلاحیت افراد برای شرکت در انتخابات و در موضوع تعیین صلاحیت نامزدهای ریاست به صراحت تأکید می‌کند، افرادی که دارای پرونده‌های قضایی در جریان هستند و به طور رسمی متهم شده‌اند یا اقدامات قضایی موقت علیه آنها آغاز شده، دارای شرایط لازم برای تأیید صلاحیت و حضور در انتخابات نیستند.

در بند ۲ ردیف صلاحیت‌های این دستورالعمل آمده است: «هنگامی که یک نامزد به طور رسمی متهم شود یا اقداماتی قضایی موقت در ارتباط با او انجام شد، کمیته انتخابات تصمیم می‌گیرد، حتی اگر رأی نهایی هم صادر نشده باشد، صلاحیت نامزد مذکور را رد کند». حال سؤال این است که چرا فیفا به این موضوع کاری نداشته و در این باره از فدراسیون ایران پرسشی مطرح نکرده است؟

اگر چه در عصر ارتباطات خبرها و اظهارنظرها در کسری از ثانیه به تمام دنیا مخابره می‌شود اما سؤال این است که چرا این اتفاق فقط در برخی خبرها و برای برخی افراد اتفاق می‌افتد؟ سؤال دیگر اینکه برخی افراد که مدعی هستند جلوی تعلیق فوتبال ایران را در گذشته گرفته‌اند، نمی‌توانند در قبال این نامه‌ها نیز چنین اقدامی انجام دهند؟ قطعاً برای کسی که می‌تواند جلوی تعلیق را بگیرد، جلوگیری از تکرار این نامه‌ها و تهدید‌ها به اندازه خوردن یک لیوان آب، ساده است.

فدراسیون فوتبال ایران اعلام کرده که پاسخ خود در مهلت تعیین‌شده تا امروز (شنبه) به فیفا و AFC خواهد فرستاد، نامه‌ای که به جای دبیرکل کنفدراسیون فوتبال آسیا، امضای یک ایرانی پای آن دیده می‌شود!

این خبر حدود ۲ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.