ویترین افتخارات قهرمان فصل گذشته لیگ قهرمانان اروپا با فتح سوپرجام قاره سبز پرزرق و برق‌‌تر از گذشته شد.

ویترین افتخارات قهرمان فصل گذشته لیگ قهرمانان اروپا با فتح سوپرجام قاره سبز پرزرق و برق‌‌تر از گذشته شد. به گزارش خبرگزاری تسنیم، بازی سوپرجام فوتبال اروپا در سال ۲۰۲۲، چهل‌وهفتمین دوره برگزاری مصاف قهرمان لیگ قهرمانان و لیگ اروپا شب گذشته (چهارشنبه) در ورزشگاه المپیک هلسینکی فنلاند میان تیم‌های رئال مادرید و اینتراخت فرانکفورت برگزار شد که این بازی را باشگاه اسپانیایی با نتیجه ۲ بر صفر به سود خود به پایان رساند.

مادریدی‌ها که نزدیک به سه ماه پیش در پاریس با غلبه بر لیورپول چهاردهمین قهرمانی‌‌شان را در لیگ قهرمانان جشن گرفتند، با گلزنی دیوید آلابا در دقیقه ۳۷ و کریم بنزما در دقیقه ۶۵ موفق به غلبه بر قهرمان فصل گذشته لیگ اروپا شدند تا بعد از چهار سال بار دیگر فاتح سوپرجام اروپا شوند. این نودوهشتمین جامی است که در ویترین افتخارات باشگاه رئال مادرید قرار می‌گیرد.

رئال مادرید پیش از این در سال‌های ۱۹۹۸، ۲۰۰۰، ۲۰۰۲، ۲۰۱۴، ۲۰۱۶، ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ در بازی سوپرجام اروپا حضور داشته که در سال‌های ۲۰۰۲، ۲۰۱۴، ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ موفق به فتح این جام شده بود و به این ترتیب امسال برای پنجمین بار فاتح مصاف برندگان لیگ قهرمانان (جام باشگاه‌ها) و لیگ اروپا (جام یوفا) شد.

اینتراخت فرانکفورت اما پیش از این هرگز حضور در این بازی را تجربه نکرده بود. این بازی تنها دومین مصاف تاریخ تیم‌های رئال مادرید و اینتراخت فرانکفورت بود. نبرد قبلی این دو تیم سال ۱۹۶۰ در فینال جام باشگاه‌های اروپا رقم خورده بود که آن بازی را رئال مادرید در ورزشگاه همپدن پارک شهر گلاسکوی اسکاتلند با نتیجه ۷ بر ۳ برد و برای پنجمین بار قهرمان اروپا شد.

این اولین بازی رسمی رئال مادرید در فصل جدید بود. شاگردان کارلو آنچلوتی دوشنبه هفته آینده در هفته نخست فصل جدید لالیگا میهمان آلمریا هستند. اینتراخت اما در ابتدای هفته اولین بازی رسمی‌اش در فصل جدید بوندس‌لیگا را انجام داده و در خانه با نتیجه ۶ بر یک توسط بایرن مونیخ تحقیر شده بود.

← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.