دبیرکل فدراسیون فوتبال هرگونه مداخله مجلس یا دولت در امور فدراسیون فوتبال را رد کرد و گفت: مجلس نقش نظارتی دارد و فدراسیون فوتبال پاسخگو است.

دبیرکل فدراسیون فوتبال هرگونه مداخله مجلس یا دولت در امور فدراسیون فوتبال را رد کرد و گفت: مجلس نقش نظارتی دارد و فدراسیون فوتبال پاسخگو است. به گزارش خبرگزاری تسنیم، حسن کامرانی‌فر در گفت‌وگو با سایت رسمی فدراسیون فوتبال پیرامون موضوعاتی که در خصوص مداخله در موضوعات داخلی فدراسیون خصوصاً مسئله انتخابات مطرح می‌شود گفت: ذکر این نکته لازم و ضرورى است که فدراسیون فوتبال منطبق با قواعد بین‌المللى و اساسنامه خودش به صورت کاملاً مستقل اداره می‌شود و در هیچ حوزه‌اى توصیه‌پذیر نبوده و در امور فدراسیون هیچ دخالتی صورت نمی‌گیرد.

وی ادامه داد: یک نمونه این موضوع شایعاتی بود که در مورد مداخله در تغییر کادر فنی تیم ملی مطرح می‌شد، اما در نهایت دیدیم تنها فدراسیون در این خصوص به صورت مستقل تصمیم‌گیرى کرد. در مورد انتخابات هم هرچند تمایلی به صحبت ندارم، اما به این نکته اشاره می‌کنم که فدراسیون بر مبناى اساسنامه خودش و به صورت مستقل اقدام می‌کند و هیچ مداخله‌اى در این مسائل وجود ندارد.

دبیرکل فدراسیون فوتبال عنوان کرد: جا دارد از نقش حمایتی مجلس در تصویب و تخصیص کمک‌هاى دولتی خصوصاً به منظور حمایت از تیم ملی و پیگیرى پاداش ملی‌پوشان قدردانى کنیم. زمانى که مجلس در تخصیص کمک‌هاى دولتی به فدراسیون‌ها کمک می‌کند، ما نیز پاسخگویی در زمینه نحوه هزینه کردن اعتبارات دولتی به مجلس را وظیفه خود می‌دانیم که این نه مداخله بلکه وظیفه نظارتی نمایندگان مردم است.

کامرانی‌فر گفت: خواسته صریح فدراسیون فوتبال از اعضاى تیم ملی رعایت اخلاق حرفه‌اى و عدم ورود به بخش‌هاى دیگر و موضع‌گیرى در خصوص مسائلی است که در حوزه مسئولیت بازیکن قرار نمی‌گیرد. تفرقه و دو دستگی در تیم ملی خط قرمز ماست و آن را تحمل نخواهیم کرد. بازیکنان تیم ملی ممکن است نگرانی‌هایى داشته باشند که بخشی از آنها به حق باشد، اما این موضوعات باید در جاى خودش و بین اعضاى خانواده مطرح شود و بعضی اقدامات و رفتارها قابل قبول نیست. خواسته صریح هیئت رئیسه فدراسیون برقرارى انضباط و آرامش کامل در تیم ملى و ایستادن در مقابل هرگونه خط تفرقه، دو دستگی و حاشیه‌سازى است. فدراسیون از تیم ملی با تمام قوا مراقبت می‌کند و البته نسبت به شناسایی عوامل تفرقه‌افکن بیرونی که از آنها شناخت کامل داریم و سعى می‌کنند با این اقدامات به تیم ملی نزدیک شوند، اقدام خواهیم کرد.

این خبر حدود ۲ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.