رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ تأکید کرد در برنامه‌ریزی فصل آینده لیگ برتر بیشترین همکاری با تیم ملی انجام شده است.

رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ تأکید کرد در برنامه‌ریزی فصل آینده لیگ برتر بیشترین همکاری با تیم ملی انجام شده است. به گزارش خبرگزاری تسنیم، سهیل مهدی درباره شروع مسابقات لیگ برتر و تعامل موجود با تیم ملی فوتبال اظهار داشت: ۲۹ شهریور تا ۵ مهر روزهای فیفاست که باید تیم‌های ملی در اردو باشند. سرمربی تیم ملی از ما خواست ۹ روز قبل از آن تیمش اردو داشته باشد تا بتوانند بهترین بهره را ببرند. به لحاظ برنامه‌ریزی تا هفته پانزدهم برنامه ما کامل است، ولی هفته‌های ششم و هفتم با اردوی تیم ملی تداخل می‌کند و منتظر اعلام برنامه و لیست سرمربی تیم ملی هستیم.

وی در واکنش به این پرسش که آیا نمی‌توانستند از لیگ‌های اسپانیا یا ایتالیا الگوبرداری کنند، گفت: شما بگویید کدام تیم‌های ملی غیر از روزهای فیفا وارد اردو می‌شوند؟ ما ۲۰ روز از فصل را در اختیار تیم ملی قرار دادیم. همه ما دل‌مان می‌خواهد قبل از شروع جام جهانی نیم‌فصل تمام شود و به همین خاطر این فشردگی را به تیم‌ها تحمیل کردیم. در جلسه هم‌اندیشی هم برخی مربیان می‌گفتند وقتی لژیونرها چند روز قبل از فیفادی به اردوی تیم ملی ملحق نمی‌شوند چرا باید داخلی‌ها بروند، ولی ما همه چیز را در اختیار تیم ملی قرار دادیم. ما کجای لیگ‌مان شبیه لالیگا و سری آ است؟ مثلاً تازه دیروز پیکان شفاهاً ورزشگاه خودش را به ما معرفی کرده است. ما با این مشکلات مواجه هستیم.

رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ درباره مشکلات تیم امید و عدم همکاری باشگاه‌ها با این تیم توضیح داد: طبق دستورالعملی که مدت‌هاست مورد بهره‌برداری است، تیم‌هایی که بیش از سه ملی‌پوش بزرگسال داشته باشند می‌توانند درخواست بدهند بازی‌شان لغو شود. درباره تیم امید اما چنین صحبتی نشده است و بازی‌های تیم امید هم در سراسر دنیا در فیفادی برگزار نمی‌شود. با توجه به دستورالعمل؛ باشگاه‌ها می‌توانند بازیکنان‌شان را در اختیار تیم امید قرار ندهند، ولی تلاش کردیم تعاملی بین باشگاه‌ها و تیم امید ایجاد کنیم، با این حال امسال متأسفانه به هر دلیلی این اتفاق نیفتاد.

این خبر حدود ۷ روز پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.