سرپرست کمیته جوانان فدراسیون فوتبال برنامه‌های تیم امید ایران را برای حضور در بازی‌های کشور‌های اسلامی تشریح کرد.

سرپرست کمیته جوانان فدراسیون فوتبال برنامه‌های تیم امید ایران را برای حضور در بازی‌های کشور‌های اسلامی تشریح کرد. غلامرضا جباری درباره برنامه‌های تیم فوتبال امید ایران برای حضور در بازی‌های کشور‌های اسلامی اظهار داشت: مسابقات تیم امید در این بازی‌ها از تاریخ ۱۸ تا ۲۷ مرداد در قونیه برگزار می‌شود، ولی ما تیم را ۱۲ مرداد به ترکیه اعزام می‌کنیم، چون برنامه‌هایی وجود دارد که نیاز است بازیکنان زودتر در آنجا حاضر شوند. همچنین برای حضور در این مسابقات قرار است از تاریخ یکم تا دهم مرداد اردو آماده‌سازی در مرکز ملی فوتبال برپا شود.

وی درباره سطح فنی مسابقات بازی‌های اسلامی یادآور شد: این بازی‌ها سطح خیلی بالایی دارد و مطمئناً تیم‌‌های خوبی از قاره‌های مختلف شرکت خواهند کرد. قرار است دو تیم از آفریقا و تیم‌هایی از اروپا و اقیانوسیه در این بازی‌ها حضور داشته باشند و این نشان‌دهنده شرایط سخت مسابقات است.

سرپرست کمیته جوانان فدراسیون فوتبال با اشاره به اینکه تیم امید در این بازی‌ها نیز ترکیب بازیکنان زیر ۲۱ سالش را حفظ خواهد کرد، درباره ناکامی تیم مهدوی‌کیا در مسابقات آسیایی، تصریح کرد: تیم امید در مسابقات آسیایی بدشانسی آورد،‌ مخصوصاً در بازی با ترکمنستان. اعضای کمیته فنی هم بازی‌های تیم امید را تماشا کردند. بدشانسی ما در بازی با تیم ترکمنستان با اشتباهات فردی و بچگانه برخی بازیکنان همراه و منجر به شکست شد. تیم خیلی خوبی داشتیم و حتی می‌توانستیم تا فینال برویم، ولی این اتفاق با بدشانسی رخ نداد.

جباری درباره اینکه بعد از حذف تیم امید از مسابقات قهرمانی آسیا، شایعه جدایی مهدی مهدوی‌کیا مطرح شد، تصریح کرد: ترکیب این تیم را حفظ می‌کنیم. مهدی‌کیا به کارش در تیم امید ادامه می‌دهد و ما هدف‌مان راهیابی به المپیک است.

وی در مورد برنامه تیم‌های نوجوانان و جوانان نیز گفت: اردو‌های دو تیم در حال برگزاری است. تیم جوانان ۱۲ مرداد به مسابقات کافا می‌رود و ۲۰ شهریور نیز مسابقات مقدماتی آسیایی را در برنامه دارد. همچنین تیم نوجوانان نیز خودش را برای مسابقات مقدماتی آسیا که در مهر‌ ماه برگزار می‌شود، آماده می‌کند. همه تیم‌های ما در رده‌های پایه فعال و مشغول هستند.

سرپرست کمیته جوانان فدراسیون فوتبال راجع به اینکه آیا باشگاه‌ها برای فرستادن بازیکنان‌شان به اردوی تیم امید همکاری می‌کنند، یادآور شد: این چالش همیشه بین تیم امید و باشگاه‌ها وجود داشته است. طبیعتاً تیم‌ها منافع خودشان را می‌بینید، ولی فوتبال ملی نیز منافعی دارد که باید تأمین شود. طبق برنامه‌ای که پیش‌بینی کردیم سعی می‌کنیم کار را جلو ببریم و انتظار داریم همه باشگاه درک کنند که تیم امید نیاز به مساعدت دارد. همه باید همکاری کنند تا ضمن تقویت تیم، جایگاه خوبی را برای المپیک به دست بیاوریم. اگر قرار است با تیم امید همکاری نشود، مثل قبل کار برای صعود به المپیک به مشکل می‌خورد.

جباری درباره اینکه اردوی تیم امید با اردو‌های آماده‌سازی و بدنسازی تیم‌های باشگاهی همزمان شده است، عنوان کرد: با باشگاه‌ها و مربیان مذاکره می‌کنیم و به آنها می‌گوییم که بازیکنان‌شان قطعاً در اردوی تیم امید شرایط‌شان به نسبت اردوی باشگاهی، اگر بهتر نباشد، قطعاً بدتر نخواهد بود. بازیکنانی که به اردوی تیم امید می‌آیند، در کنار برترین‌های لیگ تمرین می‌کنند و این موضوع شرایط را برای آنها بهتر می‌کند. باشگاه‌ها باید در این زمینه تعامل و موقعیت تیم امید را درک کنند تا بتوانیم این تیم را به سرمنزل مقصود برسانیم.

این خبر حدود ۳ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.