در صورتی که سید حسین حسینی برای آخرین بار در آخرین هفته لیگ برتر دروازه‌ استقلال را بسته نگه دارد، استقلالی‌ها همزمان به ۳ هدف بزرگ خود می‌رسند.

به گزارش خبرنگار مهر، تیم فوتبال استقلال در حالی خیلی زودتر از پایان رسمی لیگ توانست قهرمانی‌اش را تثبیت کند که در آستانه شکستن تعدادی از رکوردهای لیگ برتر و ثبت آنها به نام خود هستند.

شاگردان فرهاد مجیدی که تا یک هفته مانده به پایان این فصل از رقابتهای لیگ برتر طعم شکست را نچشیده‌اند، حالا این فرصت را دارند که به عنوان اولین قهرمان بدون شکست در همه ادوار لیگ برتر نام خود را ثبت کنند. همچنین آنها در آستانه بهبود رکورد خود مربوط به بهترین خط دفاعی در همه ادوار مسابقات و قهرمانی با کسب بیشترین امتیاز نیز می‌باشند.

۱- بیشترین تعداد امتیاز

در همه ادوار مختلف لیگ برتر که با حضور ۱۶ تیم برگزار شده، هیچ تیمی نتوانسته جمع امتیازات خود را از عدد ۶۷ عبور دهد. امتیازی که آبی پوشان هم اکنون در آن قرار دارند.

رکورد بیشترین امتیاز در لیگ‌های ۱۶ تیمی در دست پرسپولیس با ۶۷ امتیاز است و آبی پوشان در فاصله یک هفته مانده به پایان فصل در این رکورد با آنها شریک هستند. کافی است استقلالی‌ها تنها یک امتیاز از آخرین بازی خود به دست آورند تا با ارتقا این رکورد به تنهایی صاحب حد نصاب بیشترین تعداد امتیاز در یک فصل باشند.

در صورتی که استقلال با پیروزی آخرین دیدار خود را به پایان برساند، آنها اولین و تنها تیمی هستند که در همه ادوار مسابقات لیگ برتر توانسته‌اند به ۷۰ امتیاز برسند.

۲- اولین و تنها قهرمان بدون شکست

فقط کافی است استقلالی‌ها در هفته آخر مقابل نفت مسجد سلیمان در تهران شکست نخورند تا با حفظ روند شکست ناپذیری خود در آخرین هفته لیگ، به اولین و تنها قهرمان بدون شکست در همه ادوار لیگ برتر تبدیل شوند.

در هیچیک از ۲۰ دوره گذشته این رقابت‌ها سابقه نداشته تیمی بدون تحمل شکست در یک فصل توانسته باشد جام را بالای سر ببرد و آبی پوشان می‌توانند این عنوان را هم به خود اختصاص دهند.

۳- بهترین خط دفاعی

هم اکنون هم عنوان بهترین خط دفاعی همه ادوار لیگ برتر با تنها ۱۳ گل خورده در اختیار استقلال است و این در حالی است که آنها در این فصل تاکنون تنها ۱۰ بار دروازه شأن باز شده است و این فرصت را دارند تا این رکورد خودشان را هم بهبود بخشند.

استقلالی‌ها در هفدهمین دوره از مسابقات لیگ برتر که هدایت آنها با وینفرد شفر بود، تنها ۱۳ گل دریافت کردند که این رکورد کمترین گل خورده در یک فصل می‌باشد.

همه چیز در گرو یک کلین شیت دیگر

با اینکه ثبت نتایج مختلفی حتی همراه با گل می‌تواند استقلال را به همه اهداف بالا برساند، اما کافی است سید حسین حسینی در آخرین هفته این مسابقات هم دروازه‌اش را بسته نگه داشته و یکی بر تعداد کلین شیت های پر تعدادش بیفزاید تا با همین کلین شیت آبی پوشان همزمان حداقل به امتیاز ۶۸ (و شاید هم ۷۰)، عنوان اولین قهرمان بدون شکست و بهترین خط دفاعی تاریخ مسابقات لیگ برتر دست یابند.

هرچند که شاید آنها با دریافت یک یا حتی ۲ گل هم به همه این عناوین دست یابند، اما بسته ماندن دروازه این تیم در آخرین دیدار فصل به معنی قطعیت در دست‌یابی آنها به این ۳ هدف بزرگ است.

این خبر حدود ۴ ماه پیش فرستاده شده است.
نظر کاربران را اینجا ببینید. ( تعداد نظرات: ۲ )