احتمال اینکه قهرمان سابق فوتبال ایران در پایان این فصل راهی لیگ دسته دوم کشور شود وجود دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، هفته سی و یکم رقابتهای لیگ دسته اول فوتبال کشور شب گذشته پیگیری شد و با نتایجی که در این هفته به دست آمد، رقابت ۳ تیم برای بقا به هفته‌های آتی کشیده شد. ۳ تیمی که قهرمان سابق لیگ برتر هم در عین ناباوری بین آنها وجود دارد.

با قطعی شدن سقوط ماشین سازی و شاهین بوشهر که هر دو سابقه حضور در لیگ برتر را دارند، به لیگ دسته دوم، حالا ۳ تیم به رقابتی فشرده می‌پردازند تا نام شان به عنوان سومین تیم سقوط کننده در پایان فصل اعلام نشود. این ۳ تیم عبارتند از رایکا بابل، ویستا توربین تهران و سایپا تهران؛ که حضور تیم قدیمی، ریشه دار و دارای ساختار سایپا که از سابقه قهرمانی در لیگ برتر و حضور در جام باشگاه‌های آسیا برخوردار است بین این ۳ تیم عجیب و ناباورانه است.

در حال حاضر سایپا و ویستا توربین هر یک با ۳۶ امتیاز در رده‌های چهاردهم و پانزدهم جدول حضور دارند و رایکا با یک امتیاز کمتر از آنها در جایگاه شانزدهم حضور دارد که شاید همین یک امتیاز کمتر به میزان قابل توجهی شانس آنها را نسبت به دو تیم دیگر برای بقا کمتر نماید. اما واقعیت این است با اینکه روی کاغذ تمام تیم‌های نیمه پایین جدول امکان سقوط را دارند، اما در نهایت و به احتمال بسیار زیاد نام سومین تیم سقوط کننده به لیگ دو در پایان فصل از بین این ۳ تیم بیرون خواهد آمد.

رایکا که در هفته سی و یکم پیروزی با ارزشی مقابل تیم خوب مس شهر بابک را شکست داد تا قدری شرایطش را نسبت به هفته‌های قبل بهتر کند. بابلی‌ها در ۳ بازی باقی مانده به ترتیب مقابل خوشه طلایی، سایپا و شمس آذر قزوین به میدان می‌رود که هر ۳ بازی برای آنها تعیین کننده است، به خصوص بازی شان با سایپا که دیداری مستقیم برای بقا است و تیم بازنده در این دیدار می‌تواند سرنوشت تلخی پیدا کند.

ویستا توربین دیگر تیمی که خطر سقوط به لیگ دو را احساس می‌کند در هفته‌های باقی مانده به ترتیب مقابل مس شهر بابک، خیبر خرم آباد و ملوان دیدار می‌کند که حریفان ۳ هفته باقی مانده این تیم از تیم‌های بالای جدول هستند و ۲ تیم ملوان و خیبر از تیم‌های مدعی صعود به لیگ برتر به حساب می‌آیند.

سایپا نیز کار ساده‌ای در ۳ هفته پایانی ندارد و باید به ترتیب مقابل آرمان گهر، رایکا و شهرداری همدان به میدان برود. از ۳ حریف پیش روی سایپا آرمان گهر از تیم‌های مدعی صعود و رایکا از تیم‌های در حال سقوط است که این نشان از کار دشوار نارنجی پوشان تهران برای بقا است.

این خبر حدود ۳ ماه پیش فرستاده شده است.
نظر کاربران را اینجا ببینید. ( تعداد نظرات: ۱ )