پرونده رقابت‌های لیگ دسته اول فوتبال اسپانیا در فصل ۲۲-۲۰۲۱ با شکست خانگی بارسلونا و پیروزی تیم‌‌های اتلتیکومادرید و سویا بسته شد.

پرونده رقابت‌های لیگ دسته اول فوتبال اسپانیا در فصل ۲۲-۲۰۲۱ با شکست خانگی بارسلونا و پیروزی تیم‌‌های اتلتیکومادرید و سویا بسته شد. به گزارش خبرگزاری تسنیم، در آخرین شب از فصل ۲۲-۲۰۲۱ لالیگای اسپانیا از ۳۰ دقیقه بامداد امروز (دوشنبه) سه بازی همزمان برگزار شد که در مهمترین آنها بارسلونا در ورزشگاه نوکمپ با نتیجه ۲ بر صفر به میهمانش ویارئال باخت. آلفونسو پدراسا در دقیقه ۴۱ و موی گومس در دقیقه ۵۵ گل‌های زیردریایی زرد را به ثمر رساندند. این هفتمین باخت فصل شاگردان ژاوی هرناندس بود که باعث شد نایب قهرمان لالیگا با ۷۳ امتیاز به کار خود پایان دهد.

در بازی همزمان اتلتیکومادرید میزبانش رئال سوسیه‌داد را با نتیجه ۲ بر یک شکست داد. رودریگو دپائول در دقیقه ۵۰ و آنخل کورئا در دقیقه ۶۸ برای روخی‌بلانکو گلزنی کردند و یان گوریدی در دقیقه ۳+۹۰ تنها گل سوسیه‌داد را زد. به این ترتیب تیم تحت هدایت دیه‌گو سیمئونه با کسب بیست‌و‌یکمین پیروزی‌اش در این فصل با ۷۱ امتیاز و در رده سوم، لیگ را به انتها رساند.

در سومین و آخرین بازی هم سویا با تک گل دقیقه ۶۸ رافا میر موفق شد میهمان خود اتلتیک بیلبائو را شکست دهد و با کسب هجدهمین پیروزی‌اش و با ۷۰ امتیاز به‌عنوان تیم چهارم کار خود را به پایان رساند.

پیش از این بازی‌ها نیز سه بازی برگزار شده بود که نتایج آنها به شرح زیر است:

الچه ۳ - ختافه یک آلاوس صفر - کادیس یک گرانادا صفر - اسپانیول صفر

در پایان فصل ۲۲-۲۰۲۱ لالیگا، چهار تیم رئال مادرید (قهرمان زودهنگام مسابقات)، بارسلونا، اتلتیکومادرید و سویا سهمیه لیگ قهرمانان اروپا گرفتند. تیم‌های رئال بتیس (پنجم) و رئال سوسیه‌داد (ششم) راهی لیگ اروپا شدند و ویارئال رده هفتمی نیز سهمیه حضور در لیگ کنفرانس اروپای فصل آینده را کسب کرد. در پایان جدول نیز تیم‌های آلاوس (بیستم)، لوانته (نوزدهم) و گرانادا (هجدهم) به دسته دوم سقوط کردند.

جدول رده‌بندی لالیگا

این خبر حدود ۳ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.