مدیر روابط عمومی و رسانه باشگاه تراکتور با طرح برخی موارد مدعی است، شرایط برای ادامه دیدار این تیم مقابل پرسپولیس مهیا بوده، اما سرخپوشان از حضور در میدان خودداری کرده‌اند.

مدیر روابط عمومی و رسانه باشگاه تراکتور با طرح برخی موارد مدعی است، شرایط برای ادامه دیدار این تیم مقابل پرسپولیس مهیا بوده، اما سرخپوشان از حضور در میدان خودداری کرده‌اند. به گزارش خبرگزاری تسنیم، کریم جمالی مدیر روابط عمومی و رسانه باشگاه تراکتور در گفت‌وگو با رسانه رسمی این باشگاه، درباره صحبت‌های انجام شده پیرامون تعداد هواداران در بازی با پرسپولیس، اظهار داشت: اولاً باید یادآوری کنم که رفتار یک عده افراد ناشناس را نباید به پای هواداران تراکتور نوشت. ثانیاً براساس تصمیم مسئولان استانی، باشگاه تراکتور طبق مصوبه، صرفاً برای طبقه اول بلیت‌فروشی کرده است. کنترل ورود و خروج هواداران به ورزشگاه برعهده باشگاه نیست. ما تخلفی در این زمینه انجام نداده‌ایم و هیچ‌کس نمی‌تواند باشگاه تراکتور را درباره عدم رعایت حدنصاب حضور هواداران در ورزشگاه، متهم کند.

وی ادامه داد: دوستان در رسانه‌ها مدام از ماده ۶۲ آیین‌نامه کمیته انضباطی و ۳ بر صفر شدن بازی صحبت می‌کنند. کاش قوانین را به طور کامل مطالعه کرده و سپس مدعی باشند. همانگونه که در این ماده صراحتاً اعلام شده است، زمانی ماده ۶۲ صدق می‌کند که باشگاه میزبان تخلف کرده باشد. مسئولیت برگزاری بازی و اتفاقات حاشیه‌ای و ورود و خروج هواداران به ورزشگاه در حیطه وظایف باشگاه نبوده است و باز هم تأکید می‌کنم، تراکتور هیچ‌گونه تخلفی انجام نداده است.

جمالی با تأکید بر اینکه باشگاه پرسپولیس تخلفات گسترده‌ای انجام داده است، توضیح داد: نخستین تخلف این تیم به عدم حضور در نشست خبری قبل بازی مربوط می‌شود، به طوری که مربی این تیم علی‌رغم حضور در تبریز، در نشست خبری حاضر نشد. حتی مدیر رسانه‌ای این تیم در محل برگزاری نشست خبری حضور داشت، اما علی‌رغم خواسته بنده و مدیر روابط عمومی هیئت فوتبال، باز هم در بین خبرنگاران برای ارائه توضیح حضور نیافت.

وی ادامه داد: جدا از حرکات زشت بازیکنان پرسپولیس در حین بازی، دومین تخلف بزرگ حریف، زمانی بود که نخواستند ۹ نفره مقابل تراکتور بازی کنند و سریعاً به رختکن رفته، دوش گرفته و شام خوردند. سؤال ما از مسئولان باشگاه پرسپولیس این است که چرا بدون اعلام داور، خودسرانه بازی را تمام کردید؟

جمالی خاطرنشان کرد: با همکاری قابل تقدیر اداره کل ورزش و جوانان استان، فیلمی از راهروی رختکن ورزشگاه داریم که نشان می‌دهد، تیم داوری ۱۰ دقیقه پس از توقف، به منظور پیگیری بازی در تونل ورزشگاه حضور یافت و علی‌رغم درخواست چندین باره از حریف، آنان حاضر به ادامه بازی نشدند.

وی تأکید کرد: به نظرم در شأن فوتبال ایران نیست که یکی از تیم‌های حاضر در لیگ برتر، وقتی ۹ نفره می‌شود، از ترس شکست در زمین مسابقه، هزار و یک بهانه بیاورد تا به بازی برنگردد. به باشگاه تراکتور افتخار می‌کنم که تحت هیچ شرایطی دست به کارهای این چنینی نزده و جوانمردانه در داخل زمین جنگیده است.

مدیر روابط عمومی و رسانه تراکتور با تشکر از مسئولان استان آذربایجان شرقی به خاطر مدیریت فضای مسابقه و آماده کردن شرایط برای پیگیری کار، یادآور شد: هر کدام از مسئولان استان با تواضع و فروتنی در رختکن حریف حاضر شده و تأکید کردند که مشکلی از لحاظ برقراری امنیت وجود ندارد و از اعضای تیم پرسپولیس خواستند که در زمین حاضر شوند. جالب است که بازیکنان پرسپولیس حتی به حرف مدیر تیم‌شان هم اهمیت نداده و گفتند بازی نمی‌کنیم و آقای پیروانی با صراحت اعلام کرد که موضوع از اختیار من خارج شده است.

وی با بیان اینکه باشگاه تراکتور اتفاقات رخ داده را تأیید نمی‌کند، گفت: تعداد معدودی از هواداران تراکتور تنها علیه دو بازیکن پرسپولیس جبهه گرفتند، اما هنوز به خاطر داریم که هواداران منتسب به تیم حریف در ورزشگاه آزادی به ترک زبانان که بخش عظیمی از مردم کشورمان را تشکیل می‌دهند، توهین کردند. چرا پرسپولیسی‌ها و رسانه‌های‌شان در آن مقطع سکوت کردند؟ رسانه‌ها طوری رفتار می‌کنند که انگار این اتفاقات برای نخستین بار در کشور در تبریز رخ داده است. هواداران همین تیم در ورزشگاه آزادی به صورت همه لیزر می‌اندازند، ۳۰۰ هوادار سپاهان را مصدوم و راهی اصفهان کردند.

جمالی خاطرنشان کرد: تبریز شهری است که سال‌ها از بازی‌های ملی، مسابقات لیگ قهرمانان آسیا و تیم‌های بزرگی همچون فولاد، سپاهان و حتی دربی تهران، به بهترین نحو ممکن میزبانی کرده‌ است. به راستی چه با هواداران فوتبال این خطه کرده‌اند که این چنین گله‌مند و ناراحت هستند؟! شما نگاه کنید که برخی اعضای تیم و هواداران پرسپولیس چه رفتارهایی در این سال‌ها از خود بروز داده‌اند که در اکثر ورزشگاه‌های کشور برای‌شان مشکل ایجاد می‌شود. متأسفانه اعضای این تیم به دنبال تلطیف فضا هم نیستند و هر بار که به تبریز می‌آیند، فضا را با حرکات زننده بدتر می‌کنند.

وی در واکنش به ادعاهای معاون باشگاه پرسپولیس مبنی بر اینکه عالیشاه سنگ‌ها را از خانه نیاورده است، توضیح داد: آقای عالیشاه به شوت کردن و پرتاب کردن عادت دارد. یادمان نرفته که در بازی با ماشین‌سازی بدون اینکه مشکل خاصی وجود داشته باشد، توپ را به سمت هواداران شوت کرد تا جو ورزشگاه را به‌هم بزند. آقای محمدی! عکسی از عالیشاه به دست‌مان رسیده است که از انتشار و نگاه کردن به آن خجالت می‌کشیم. متأسفم برای باشگاه پرسپولیس که چنین فردی بازوبند کاپیتانی‌اش را بر بازو بسته است. آقای محمدی می‌گوید سنگ عالیشاه به سکوها نمی‌رسید، پس چطور مدعی هستید که سنگ هواداران از سکوها به بازیکنان شما می‌رسید؟ البته جا دارد از بازیکنانی نظیر رامین رضاییان که تجارب بین المللی دارد و با رفتار مناسب خود به آرام کردن فضا کمک کرد، تشکر کنیم.

وی ادامه داد: مدیرعامل باشگاه حریف اعلام کرده که به راحتی از این قضایا نمی‌گذریم. ما در جواب ایشان می‌گوییم که هم محال است از رفتارهای بازیکنان شما بگذریم. خدا را شکر وزیر ورزش در این دوره، فرد ورزشی بوده و آن زمان گذشته که هر بلایی که دوست داشتید سر رقیبان‌تان می‌آوردید و سپس با مظلوم نمایی قضایا را وارونه جلوه می‌دادید. بازیکنان هتّاک پرسپولیس علاوه بر کمیته انضباطی و کمیته اخلاق باید مقابل دستگاه قضا هم پاسخگو باشند.

این خبر حدود ۳ ماه پیش فرستاده شده است.
نظر کاربران را اینجا ببینید. ( تعداد نظرات: ۶ )