سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن برای ماندن در این تیم مجدداً‌ ابراز تمایل کرد و گفت که دوست دارد حاصل دسترنجش را در فصل آتی ببیند.

سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن برای ماندن در این تیم مجدداً‌ ابراز تمایل کرد و گفت که دوست دارد حاصل دسترنجش را در فصل آتی ببیند. به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، مهدی تارتار در نشست خبری پیش از دیدار مقابل فجر سپاسی اظهار داشت: خیلی خوشحالم که در شیراز حضور دارم. شیراز از شهرهای زیبا و تاریخی کشور ماست و ما ایرانی‌ها خیلی دوست داریم به این شهر سفر کنیم. فردا یک بازی بسیار سنگین با تیم فجر سپاسی که در خطر سقوط است، داریم. می‌دانیم که فردا آنها می‌توانند روز بسیار سختی را برای ما رقم بزنند و انرژی مضاعفی دارند که حداکثر امتیاز را بگیرند، چون مساوی هم به درد فجر نمی‌خورد و مصمم هستند که ما را شکست دهند.

وی با ابراز امیدواری از اینکه بازی تیمش مقابل فجر زیبا باشد، افزود: ما هم در چند روزی که فرصت داشتیم تمرینات خوبی را برای نوع بازی حریف انجام دادیم و به شرایط این تیم کاملاً واقف هستیم. طرح و برنامه خوبی برای بازی فردا داریم و اگر هوشیار باشیم و نکاتی را که لازم است، انجام دهیم فکر می‌کنم حتی برنده بازی خواهیم شد. نمی‌دانم شرایط زمین حافظیه چگونه است. در نیم‌فصل اول که شرایط خوبی نداشت و فکر می‌کنم یکی از دلایلی که فجر در این جای جدول است این است که نتوانست از شرایط میزبانی‌اش استفاده کند.

تارتار ادامه داد: تیم میهمان می‌تواند یک امتیاز بگیرد و از شیراز برود، ولی فجر سپاسی به‌عنوان میزبان باید کارهای ترکیبی انجام دهد. این تیم به خاطر زمین حافظیه نتوانسته است از شرایط میزبانی‌اش استفاده کند. امیدوارم فردا زمین شرایطش خوب باشد تا دو تیم فوتبال خوبی به نمایش بگذارند و اگر این چنین نباشد کیفیت بازی قطعاً پایین خواهد آمد.

سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن در مورد غایبان تیمش در بازی فردا گفت: فکر می‌کنم تنها هفته‌ای است که خدا را شکر بازیکن مصدوم و محروم نداریم.

تارتار در پاسخ به این پرسش که با توجه به اینکه ذوب‌آهن شانسی برای کسب سهمیه ندارد و خطر سقوط هم این تیم را تهدید نمی‌کند، چه کاری برای حفظ انگیزه بازیکنان انجام داده است، تصریح کرد: اگر هنوز ما نتوانستیم به نیمه بالای جدول برسیم فکر می‌کنم همگان می‌دانند که داوران و به خصوص کمک داوران تأثیر مستقیم در نتایج ما داشته‌اند. الان ما باید در نیمه بالای جدول باشیم و در نیم‌فصل دوم استحقاق این را داشتیم که در جمع شش تیم بالای جدول قرار بگیریم، ولی اشتباهاتی که از ناحیه کمک داورها برای ما به وجود آمد امیدوارم سهوی باشد و قطعاً همینطور است و اگر هم نبوده است به خدا واگذار می‌شوند و جواب کارهای‌شان را می‌بینند. کار ما خیلی سخت است، ولی طوری کار کردیم که اگر بازیکنان انگیزه لازم را نداشته باشند در ترکیب قرار نمی‌گیرند و ما این موضوع را به بازیکنان‌مان گوشزد کردیم و می‌بینید که هر هفته بازیکنان ما با انگیزه بالایی بازی می‌کنند.

وی در پاسخ به این سؤال که «توصیه‌ای به کمیته داوران دارید؟»؛ خاطرنشان کرد: هر وقت در کشور ما و همه کشورهای دنیا نظارت بیشتر و جرایم سنگین‌تر باشد می‌تواند هر ایرادی را برطرف کند. حتی اگر لازم است و اگر اثبات شود که کار غیراخلاقی صورت گرفته و فساد وارد بدنه فوتبال شده به نظر من باید مادام‌العمر محروم کنیم. کسی که این کار را می‌کند به فوتبال ما صدمه می‌زند و حق‌الناسی که بر گردن کسی می‌ماند شوخی بردار نیست. مسئولان باید قطعاً ورود کنند، مشخص هم هست و یک چیزهایی کاملاً شبهه‌برانگیز است. اتفاقاتی که برای ما می‌افتد یک بار و دو بار نیست. در شهر خودمان این اتفاقات برای ما می‌افتد و ما بیرون از خانه خیلی آسیبی از ناحیه داوری ندیدیم. باید این موضوع بررسی شود. ممکن است اشتباهات غیرعمد باشد و دیگر دست ما نیست، دست کسی است که این افراد را انتخاب می‌کند، آنهایی که کیفیت بالایی ندارند. هفته گذشته کمک داور یک گل زیبای ما را مردود اعلام کرد و زیبایی‌های فوتبال را زیر سؤال برد. ما می‌توانستیم تا رتبه هفتم جدول بالا بیاییم، اما با یک اشتباه به هدف‌مان نرسیدیم. باید بگویم که باشگاه‌مان سخت پیگیر این مسئله است.

سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن افزود: من بعد از بازی گذشته به سمت داوران رفتم و خسته نباشید گفتم. به کمک داور بازی گفتم اگر شما حق ما را ندادی قطعاً جوابش را می‌گیرد، او هم به من گفت اگر درست قضاوت کرده باشم چه؟ گفتم قطعاً من جوابش را می‌گیرم. همه دیدند که کمک داور چه اشتباه فاحشی را انجام داد و ما را خیلی ناراحت کرد. ما او را به خدای بالای سر سپردیم و باشگاه پیگیر همه مسائل هست و قطعاً بهترین تصمیم گرفته می‌شود.

تارتار در پاسخ به این سؤال که فصل آینده هم در ذوب‌آهن می‌ماند، گفت: صحبت‌های خوبی در هفته گذشته با مدیریت باشگاه انجام دادیم و در هفته آینده هم نشستی را خواهیم داشت. به‌زودی تصمیم نهایی گرفته می‌شود. من بارها گفتم دوست دارم بمانم و حاصل دسترنج خودم را ببینم، ولی باید همه شرایط مهیا باشد، چون انتظارات بالاست و باید تیم بهتری را روانه مسابقات کنیم. اگر مشکل خاصی نباشد ان‌شاءالله همکاری ما ادامه خواهد داشت.

وی درباره مشکلات داوری و نبود VAR عنوان کرد: در تمام کشورهای آسیایی و حتی لیگ‌های پایین‌تر از لیگ ما VAR وجود دارد و اینکه به کشور ما نمی‌آید عجیب است. من که در بدنه فوتبال کار می‌کنم، دوست دارم همه چیز عادلانه باشد، مسئولان ما هم باید همین‌طور باشند و دوست داشته باشند که عدالت رعایت شود. باشگاه ما بارها نامه زده است تا برای آمدن VAR کمک کند و حتی سپاهان یک بار آزمایشی این کار را انجام داد که جریمه شد. اینکه دوست ندارند یا امکاناتش فراهم نیست برای کشور ثروتمند ما عجیب است. از آن بدتر اینکه ما سیستم رادیویی را هم نداریم! ما که جزئی‌ترین امکانات داوری را هم نداریم، چطور می‌خواهیم VAR داشته باشیم؟!

سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن در واکنش به حاشیه‌هایی که پیش از بازی این تیم برابر پرسپولیس به وجود آمده‌ بود، گفت: من درباره بازی با پرسپولیس حرف‌هایم را زدم و افرادی که تهمت زدند و ناسزا گفتند را به خدا واگذار کردم و از نظر من تمام شده است و تمام تمرکز ما به بازی فردا و دو بازی آینده‌مان است تا حداکثر امتیاز را بگیریم و در پایان فصل شرایط خوبی داشته باشیم.

این خبر حدود ۳ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.