با پایان مسابقات لیگ فوتبال پرتغال، مهدی طارمی دومین گلزن برتر و چهارمین پاسور این رقابت‌ها شد.

به گزارش خبرنگار مهر، این فصل از مسابقات لیگ برتر فوتبال پرتغال شب گذشته به پایان رسید تا جدول این رقابت‌ها بعد از برگزاری ۳۴ هفته کامل بشود.

با پایان این مسابقات، «داروین نونز» مهاجم اروگوئه ای بنفیکا با ۲۶ گل به عنوان بهترین گلزن انتخاب شد و مهدی طارمی با ۲۰ گل در رده دوم قرار گرفت.

طارمی البته کمی خوش شانس بود که این جایگاه دوم را از دست نداد چرا که «ریکاردو هورتا» مهاجم براگا در بازی این تیم مقابل فامالیسائو یک گل زد و ۱۹ گله شد. هورتا اگر یک یا دو گل دیگر به ثمر می‌رساند می‌توانست حتی طارمی را در جدول گلزنان پشت سر بگذارد و مهاجم ایران را به رده سوم بفرستد.

در صدر جدول بهترین پاسورهای لیگ پرتغال هم نام یک بازیکن بنفیکا دیده می‌شود. «رافا سیلوا» با ۱۵ پاس گل بهترین پاسور شد و بعد از او به ترتیب «فابیو وی را» (پورتو) و «پدرینو» (ژیل ویسنته) با ۱۴ و مهدی طارمی با ۱۲ پاس گل در رده‌های بعدی قرار گرفتند.

به این ترتیب طارمی با تاثیرگذاری مستقیم روی ۳۲ گل برای پورتو، موثرترین بازیکن و مهاجم لیگ پرتغال شد و نقش زیادی در قهرمانی این تیم ایفا کرد. پورتو در این فصل آمار شگفت انگیزی را از خود بر جای گذاشت و با قبول تنها یک شکست و کسب ۹۱ امتیاز، قهرمان شد. بعد از پورتو، اسپورتینگ و بنفیکا با ۸۵ و ۷۴ امتیاز دوم و سوم شدند.

کار طارمی و پورتو اما هنوز به پایان نرسیده است و این تیم روز یکشنبه هفته آینده در فینال جام حذفی به مصاف تیم توندلا می‌رود.

در این فصل از لیگ پرتغال، سانتاکلارا با محمد محبی مهاجم ایرانی خود با ۴۰ امتیاز در رده هفتم قرار گرفت. ماریتیمو با علی علیپور ۳۸ امتیاز به دست آورد و دهم شد. بواویشتا و پورتیموننزه هم با داشتن علیرضا بیرانوند و پیام نیازمند دروازه بان های تیم ملی ایران به ترتیب با ۳۸ امتیاز دوازدهم و سیزدهم شدند.

← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.