مدیر تیم ملی فوتبال ایران گفت: پس از بازی‌های جام‌جهانی و فراهم شدن شرایط با آرژانتین و برزیل بازی می‌کنیم.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ حمید استیلی درباره آخرین وضعیت برگزاری دیدار دوستانه دوم تیم ملی و اردوی قبل از بازی با کانادا اظهار داشت: در مورد برگزاری‌های تدارکاتی اردوی و البسه تیم ملی جلسه داشتیم. اردوی ما چند روز دیگر شروع می‌شود و باید سریع‌تر لباس‌های تیم ملی را تهیه کنیم. همچنین برای سفر به آنکارا در راستای گرفتن ویزا و پروازی که قرار است به سمت ونکوور کانادا داشته باشیم برنامه‌ریزی کردیم.

وی در مورد آخرین وضعیت دومین دیدار دوستانه تیم ملی و اینکه شنیده می‌شود دیدار با السالوادور لغو شده ا ست، گفت: مشغول مذاکره با کشورهای دیگر هستیم البته امروز یکشنبه و تعطیل بود. دومین حریف ما هم از قاره آمریکا است. البته عرف بین‌المللی می‌گوید تا زمان رسمی شدن قرارداد نباید اسم تیمی را ببریم. دیدار اول ما در استادیوم ۵۰ هزار نفری ونکوور برگزار می‌شود. تا کنون ۴۸ هزار بلیت این مسابقه فروخته شده و فقط ۲ هزار بلیت آن باقی مانده است؛ البته این دیدار برای ما و خود کانادا خیلی اهمیت دارد.

مدیر تیم ملی فوتبال ایران درباره اینکه آیا تمهیداتی برای درآمد بیشتر از بلیت‌فروشی در کانادا در نظر گرفته‌اند، گفت: در قراردادی که فدراسیون فوتبال و روابط بین‌الملل امضا کرده‌اند بندهای قرارداد ذکر شده است البته من در مورد بند تبصره اطلاعی ندارم.

استیلی در مورد اینکه آیا دیدار دوم ما با حریفی از قاره آمریکای شمالی برای ما سودآوری دارد، عنوان کرد: پیش از این قرار بود به قطر برویم و برای دیدار با آلبانی و نیوزیلند در این کشور برنامه‌ریزی کرده بودیم اما شرایط مهیا نشد. کانادا برای بازی دوستانه با ما موافقت کرد که بازی این تیم شبیه آمریکا است سفر ما هم به کانادا طولانی خواهد بود و دو دیدار در ونکوور و تورنتو انجام می‌دهیم.

وی در مورد زمان اعلام فهرست و آغاز اردوی تیم ملی پاسخ داد: اسکوچیچ قرار است فردا به ایران بیاید جلسه‌ای با او در فدراسیون فوتبال خواهیم داشت و در مورد لیست و زمان اردو صحبت می‌کنیم.

مدیر تیم ملی فوتبال ایران در مورد وعده زودهنگام دیدار با برزیل و آرژانتین و همچنین انجام دو دیدار دوستانه برخلاف حریفان که بین ۳ تا ۴ بازی انجام می‌دهند، عنوان کرد: ما هیچ قول و وعده‌ای ندادیم به صورت مستقیم با آرژانتین و برزیل مکاتبه‌ای نداشتیم. با شرکتی که کارهای بازی‌های دوستانه آرژانیتن را انجام می‌دهد مذاکره کردیم و قرار است پس از بازی‌های جام‌جهانی و فراهم شدن شرایط با آنها بازی کنیم.

استیلی در مورد اینکه آیا برگزاری دیدار با برزیل و آرژانتین پس از جام جهانی سودی برای تیم ملی دارد، اظهار داشت: پس از جام جهانی جام ملت‌های آسیا را پیش‌رو داریم. برنامه‌ریزی ما فقط برای جام جهانی نیست. فرصت آماده‌سازی محدودی هم برای جام جهانی داشتیم فقط دو فیفادی در اختیار داریم و زمان‌مان هم کم بود. تیم‌هایی که با برزیل و آرژانتین بازی می‌کنند عمده هزینه‌های خود را از طریق تلویزیون‌های‌شان که اسپانسر خصوصی آنها هستند تأمین می‌کنند اما تلویزیون ما خصوصی نیست بلکه متعلق به دولت است باید از بخش‌های اسپانسرینگ دیگر این کارها را انجام بدهیم.

این خبر حدود ۵ ماه پیش فرستاده شده است.
نظر کاربران را اینجا ببینید. ( تعداد نظرات: ۱۷ )