سخنگوی فدراسیون فوتبال گفت: هواداران فوتبال دغدغه‌هایی دارند که حاشیه‌ها در سال منتهی به جام جهانی روی عملکرد تأثیر بگذارد اما می‌گویم کارهای اجرایی با قدرت در حال پیگیری و انجام است.

به گزارش خبرنگار مهر، احسان اصولی پس از پایان نشست امروز هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال درباره جزئیات این جلسه گفت: بر اساس مستندات مندرج در اساسنامه فدراسیون فوتبال، جلسه امروز به صورت رسمی برگزار شد و موضوعات مختلفی مورد بحث و بررسی قرار گرفت و مصوباتی هم این جلسه داشت.

عضو هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال افزود: هواداران فوتبال دغدغه‌هایی دارند که حاشیه‌ها در سال منتهی به جام جهانی روی عملکرد تأثیر بگذارد اما می‌گویم کارهای اجرایی با قدرت در حال پیگیری و انجام است. اطمینان خاطر می‌دهم همه ما خادم فوتبال هستیم و برای خدمت و موفقیت فوتبال تلاش می‌کنیم تا به سرانجام برسد.

او درباره جزئیات نشست امروز تاکید کرد: جلسه هیأت رئیسه در فضایی بسیار صمیمی و دوستانه با وحدت کامل برگزار شد. مصوبات متعددی در موضوعات مختلف داشتیم. مصوباتی در مورد بحث صورت‌های مالی و بودجه مصوب انجام شد.

اصولی درباره نحوه تنظیم بودجه فدراسیون تصریح کرد: بودجه خیلی مهم است سال مالی ما ۳۱ تیرماه ۱۴۰۱ تمام می‌شود و باید بودجه مصوب داشته باشیم. جزئیات بودجه را باید در مجمع عمومی فدراسیون تصویب کنیم و بعد از آن جزئیات اعلام می‌کنیم. بر اساس اساسنامه، بودجه توسط دبیرکل تنظیم می‌شود و توسط هیأت رئیسه بحث و تاییدیه اولیه انجام می‌شود که تأیید و تصویب نهایی بودجه با مجمع است.

سخنگوی فدراسیون فوتبال درباره برنامه آماده سازی تیم ملی ایران در مسیر حضور در جام جهانی قطر یادآور شد: درباره این موضوع و سایر مسائل داخلی فدراسیون هم کامل صحبت کردیم. در حوزه‌های اداری و پرسنلی هم نکاتی بود که مطرح شد و مصوباتی اتفاق افتاد. دغدغه تدارکات تیم ملی را همه داریم و بر اساس آن چندین نکته و مصوبه داشتیم.

عضو هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال درباره قرارداد با شرکت تولید کننده البسه تیم ملی ایران اظهار داشت: پاکت‌ها بازگشایی شد. کمیسیون معاملات آن را نهایی خواهد کرد و گزارش آن به هیأت رئیسه داده شد و نظر هیأت رئیسه هم در این خصوص گرفته شد.

او از احتمال برگزاری دومین بازی تدارکاتی در کانادا گفت و افزود: پیگیری‌هایی که بخش مرتبط فدراسیون در این باره دارد انجام می‌دهد تا بتوانیم یک بازی تدارکاتی دومی هم در کانادا در خردادماه داشته باشیم. به زودی تکلیف را معلوم می‌کنیم.

اصولی با اشاره به احتمال بازی دوستانه فوتسال ایران و آرژانتین تاکید کرد: یک بحثی هم از فدراسیون فوتبال آرژانتین در فوتسال داشتیم که یک بازی دوستانه بین تیم ملی فوتسال آرژانتین با تیم ملی فوتسال کشورمان برگزار شود. تأکید می‌کنم تیم ملی فوتسال که احتمالاً در ۱۷-۱۹ تیرماه این بازی در بوینس آیرس آرژانتین برگزار شود. طرف آرژانتینی اعلام آمادگی کرد و پاسخ آن هم از طرف دبیرکل داده شود و در جلسه هیأت رئیسه مورد بحث قرار گرفته شد. که یک بازی تدارکاتی برای جام ملت‌های فوتسال آسیا در کویت داشته باشیم.

عضو هیأت رئیسه با اعلام اطلاع آنها از رأی کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال درباره محرومیت دو ساله حضور عزیزی خادم گفت: در سازمان اداری ما هم ابلاغ شده است. ارکان قضائی فدراسیون مستقل هستند و ما و دوستان هیچ مخالفتی در ارکان قضائی نداشتیم، نداریم و نخواهیم داشت.

سخنگوی فدراسیون فوتبال در مورد اینکه مجمع چگونه با این حکم برگزار می‌شود، گفت: این یک بحث حقوقی طولانی می‌طلیبد و از ابعاد مختلف موضوع مورد ارزیابی قرار می‌گیرد. اکنون یکی دو ساعت است که حکم کمیته اخلاق به فدراسیون فوتبال ابلاغ شده است. این یک موضوع حقوقی است و از جوانب مختلف باید بررسی و نهایتاً در این مورد تصمیم‌گیری شود. بخشی از آن مربوط به رأی است که رکن قضائی صادر کرده و آئین‌نامه در این مورد خیلی شفاف است که می‌گوید ولو اینکه در کمیته اخلاق رأی صادر شود ولو اینکه تجدیدنظرخواهی انجام شود قابلیت اجرا دارد و این در رأی هم تصریح شده است و فرد محروم در هیچ رویداد فوتبالی نمی‌تواند شرکت کند اجازه دهید بحث حقوقی‌اش انجام شود.

وی درباره اینکه آیا شخص دیگری جای شهره موسوی قرار است در جلسات هیأت رئیسه شرکت کند گفت: آئین نامه درباره این موضوع هم به روشنی صحبت کرده است و منعی برای حضور آنلاین افراد وجود ندارد.

سخنگوی فدراسیون فوتبال درباره اینکه در جلسه ۱۰ خرداد قرار است در مورد ریاست فدراسیون فوتبال تصمیم‌گیری شود یا نه، گفت: عرض کردم این مسئله یک موضوع کاملاً حقوقی است و باید از ابعاد مختلف بررسی شود در این فرصت کوتاه در این مورد تصمیمی گرفته نشد.

اصولی ادامه داد: من کمی زودتر از جلسه بیرون آمدم تا شما بیشتر به زحمت نیفتد. بخشی از دستور جلسات فردا و پس فردا هم امروز مطرح شد. بر اساس آئین‌نامه مصوب فدراسیون فوتبال درخواست کردند دستوری به دستور جلسات فردا و پس فردا اضافه شود که طبق آئین‌نامه این کار انجام شد. بر اساس اولویت‌بندی و اهمیت تصمیم‌گیری‌اش با سرپرست فدراسیون فوتبال است که باشد یا نباشد.

این خبر حدود ۳ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.