مهاجم پیشین تیم ملی فوتبال ایران با بیان اینکه با شکست عراق به جام‌جهانی صعود خواهیم کرد، گفت: نباید مقابل این حریف سرسخت اشتباه کنیم.

عبدالعلی چنگیز در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص دیدار پنجشنبه هفته جاری تیم ملی فوتبال ایران برابر تیم ملی عراق اظهار داشت: همیشه دیدار تیم‌های ایران و عراق برابر یکدیگر جذاب و دیدنی بوده و گاهی‌اوقات بازی به خشونت هم کشیده شده است.

وی ادامه داد: عراق فوتبال فیزیکی دارد، آنها جنگنده بازی می‌کنند و تمام تلاششان این است که بتوانند کمربند میانی زمین را در اختیار خود گرفته تا از این طریق به حریف ضربه بزنند.

چنگیز افزود: عراق همیشه حریف سرسختی برایمان بوده، آنها می‌دانند باید برابر ما به پیروزی برسند بنابراین با هر شیوه‌ای پیش خواهند رفت تا بتوانند نتیجه را از آنِ خود کنند. عرب‌ها استاد حاشیه هستند و همیشه از این طریق کار خود را پیش برده‌اند و بارها فوتبالیست‌های کشورمان چه در رده ملی و چه لیگ قهرمانان اسیر حاشیه شده و تمرکز خود را از دست داده‌اند البته لژیونرهایی داریم که از تجربه بالایی برخوردارند؛ آنها با توجه به حضور در اروپا و تجربیاتی که در فوتبال آنجا کسب کردند، کمتر وارد حاشیه خواهند شد و تنها تمرکزشان بر روی موفقیت در این دیدار است تا تیم ملی کشورمان با پیروزی برابر عراق، صعودش به جام‌جهانی را قطعی کند.

مهاجم پیشین تیم ملی فوتبال ایران تأکید کرد: یک اشتباه از سوی بازیکنان ما باعث خواهد شد تا کار برایمان سخت شود. باید با تمرکز بالا، شرایط روحی خوب و آمادگی کامل به مصاف حریف همیشگی خود برویم ضمن اینکه کادر فنی هم باید با انتخاب بهترین‌ها، بازیکنان دعوت شده را از لحاظ روحی و روانی آماده این دیدار سخت کند تا در پایان این بازی، تیم ملی کشورمان موفق به صعود به جام‌جهانی شود.

چنگیز در خصوص دعوت‌شدگان به تیم ملی هم گفت: به طور حتم آماده‌ترین‌ها به تیم ملی دعوت می‌شوند. مهاجمان خوبی داریم که همه گلزن‌های بزرگی هستند. با توجه به اینکه طارمی هم به تیم ملی دعوت شده و اختلافاتش با اسکوچیچ به فراموشی سپرده شده، قدرت گلزنی ما بیشتر شده و امیدوارم مهاجمان ما بتوانند عملکرد خوبی برابر تیم ملی عراق داشته باشند.

وی اظهار داشت: فوتبال ما بازیکنان بزرگی دارد که می‌توانند در لحظه‌های حساس نتیجه را تغییر دهند. لژیونرهای زیادی داریم که روزهای خوبی را در فوتبال اروپا سپری می‌کنند بنابراین به مراتب قدرتمندتر از عراق هستیم و اگر تنها تمرکزمان بر روی بازی باشد و وارد حاشیه‌های همیشگی تیم‌های عربی نشویم، برنده این بازی خواهیم بود.

مهاجم پیشین تیم ملی فوتبال ایران در پایان خاطرنشان کرد: قرار است تماشاگران هم به ورزشگاه بیایند. امیدوارم پس از مدت‌ها این اتفاق رخ دهد. حضور علاقه‌مندان می‌تواند باعث ایجاد روحیه بیشتر برای بازیکنان شود. طرفداران فوتبال ایران با تشویق و حمایت خود از تیم ملی، ضامن پیروزی فوتبال کشورمان برابر عراق خواهند شد.

این خبر حدود ۴ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.