مربی تیم ملی فوتبال بانوان می‌گوید مسیر مناسبی پیش روی فوتبال بانوان ایران باز شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از فدراسیون فوتبال، سمیه شهبازی در آستانه مسابقات جام ملت‌ها درباره وضعیت ملی پوشان گفت: با توجه به تمریناتی که در این دو روز انجام دادیم، خوشبختانه از لحاظ روحی بازیکنان نشان دادند که به آمادگی نسبی رسیده‌اند و می‌خواهند در هر بازی با امتیاز از زمین مسابقه بیرون بیایند.

مربی تیم ملی بانوان اضافه کرد: بعد از صعود به جام ملت‌های آسیا، اردوهای آماده سازی تیم را بطور مستمر در حین برگزاری رقابت‌های لیگ برتر فوتبال بانوان برگزار کردیم و در آخرین اردوی آماده سازی که به مدت ۱۰ روز در کیش برگزار شد، به مرور تمرینات تاکتیکی و تکنیکی پرداختیم، تا بچه‌ها به هماهنگی‌های لازم برسند. باید بگویم روحیه و انگیزه بچه‌ها بعد از صعود به جام ملت‌ها خیلی خوب است و بعد از مشخص شدن گروه بندی این مسابقات بازیکنان یکدل و مصمم‌تر شدند.

وی در ادامه درباره بازی برابر هند گفت: نخستین بازی ما در این مسابقات برابر هند است که از شرایط میزبانی استفاده می‌کند و پیش از آغاز رقابت‌ها یک تورنمنت خیلی خوب را پشت سر گذاشته است. شناخت کاملی از این تیم داریم. فیلم بازی آنها را دیدیم و برای بازیکنان آنالیز کردیم. با توجه به اینکه برابر میزبان بازی می‌کنیم و مطمئناً این تیم هم برای پیروزی به میدان خواهد آمد، اگر بچه‌ها تمام نکاتی را که در تمرینات انجام داده‌اند، در زمین مسابقه به اجرا بگذارند، می‌توانیم امتیاز بازی را بدست بیاوریم.

مربی تیم ملی اضافه کرد: برای هر مسابقه برنامه خاصی داریم. دیدار دوم ما برابر چین است. روی کاغذ سخت‌ترین بازی ما مقابل این تیم است. هرچند معتقدم هر سه بازی برای ما حکم فینال را دارد. تیم ملی فوتبال بانوان چندین بار برابر چین تایپه به میدان رفته که متأسفانه همیشه بازی برابر این تیم را واگذار کرده است. ولی خوب ما چون هدف مان صعود از گروه است برای هر سه بازی با صددرصد توان مان به میدان می‌رویم که انشاالله بتوانیم از گروه خود صعود کنیم و باعث سربلندی کشورمان بشویم.

شهبازی در پایان خاطر نشان کرد: به نظرم مسیر مناسبی پیش روی فوتبال بانوان ایران باز شده است. هدف اصلی این است که فوتبال بانوان برنامه داشته باشد که خوشبختانه این اتفاق افتاده است، صرف نظر از نتیجه‌ها ما در دفاع و حمله دیگر مانند گذشته نیستم و با برنامه همه کارها را انجام می‌دهیم.

به گزارش خبرنگار مهر، مسابقات جام ملت‌های فوتبال زنان آسیا از فردا پنجشنبه به میزبانی هند آغاز می‌شود. تیم ملی فوتبال زنان ایران با هدایت مریم ایراندوست برای نخستین بار در این دوره از مسابقات حضور دارد.

این دوره از رقابت‌ها با حضور ۱۲ تیم در ۳ گروه چهار تیمی برگزار می‌شود و حکم انتخابی مسابقات جام جهانی ۲۰۲۳ استرالیا – نیوزلند را نیز دارد.

این خبر حدود ۴ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.