بازیکن انگلیسی تیم فوتبال بوروسیا دورتموند به خاطر متهم کردن داور بازی خانگی تیمش برابر بایرن مونیخ باید جریمه نقدی قابل توجهی بپردازد.

بازیکن انگلیسی تیم فوتبال بوروسیا دورتموند به خاطر متهم کردن داور بازی خانگی تیمش برابر بایرن مونیخ باید جریمه نقدی قابل توجهی بپردازد. به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از نشریه سان انگلیس؛ اظهارات جود بلینگهام، بازیکن ۱۸ ساله تیم فوتبال بوروسیا دورتموند پس از باخت خانگی ۳ بر ۲ تیمش مقابل بایرن مونیخ که در آن به نوعی داور را به تبانی متهم کرد، برای او گران تمام شد.

در آن بازی گل سوم و پیروزی‌بخش بایرنی‌ها با پنالتی که فلیس زوایر در فاصله ۱۳ دقیقه به پایان مسابقه به سود آنها اعلام کرد، به ثمر رسید. از نظر زوایر برخورد توپ با دست متس هوملس مدافع دورتموندی‌ها خطای پنالتی بود در حالی که بازیکنان دورتموند شدیداً به این مسئله معترض بودند. یکی از بازیکنانی که به این تصمیم واکنش نشان داد بلینگهام بود که در پایان بازی گفت: «به نظر من پنالتی نبود. هوملز حتی توپ را هم ندید. این توپ بود که به دست او خورد، نه اینکه او دستش را در مسیر توپ قرار داده باشد. علاوه بر آن کلی صحنه بحث‌برانگیز دیگر هم در جریان مسابقه رخ داد که خودتان می‌توانستید ببینید. نمی‌دانم چرا قضاوت مهمترین بازی فوتبال آلمان را به داوری می‌دهید که خودتان می‌دانید در گذشته سابقه تبانی داشته است. خب با چنین انتخابی شما چه چیزی می‌توانید انتظار داشته باشید؟»

اشاره بلینگهام به ماجرا محرومیت ۶ ماهه زوایر از سوی اتحادیه فوتبال آلمان در سال ۲۰۰۵ بود که در آن مقطع افشای رسوایی تبانی برای تعیین نتایج مسابقات ضربه سنگینی به بوندس‌لیگا زد.

این خبر حدود ۲ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.