رسول خطیبی سرمربی تیم فوتبال آلومینیوم اراک گفت، اگر کمیته‌های داوران و انضباطی با مربیانی که از داوران انتقاد می‌کنند، برخوردی نمی‌کنند، او و کادرش رویه کاری خود را تغییر دهند.

رسول خطیبی سرمربی تیم فوتبال آلومینیوم اراک گفت، اگر کمیته‌های داوران و انضباطی با مربیانی که از داوران انتقاد می‌کنند، برخوردی نمی‌کنند، او و کادرش رویه کاری خود را تغییر دهند. به گزارش خبرنگار خبرگزاری تسنیم از اراک، رسول خطیبی در نشست خبری پس از دیدار تیمش مقابل ذوب‌آهن اظهار داشت: درباره بازی، دیروز هم گفتم و الان هم باید بگویم که ‌ذوب‌آهن در همه بازی‌های خوب کار کرده است و نفرات خوبی هم برای این سبک از بازی دفاعی دارد. ذوب‌آهن در دفاع با هشت نفر کار می‌کند و با انجام بازی مستقیم و ضدحمله کارشان را انجام می‌دهند که ما همه این‌ها را پیش‌بینی کرده بودیم و موقعیتی به ذوبی‌ها ندادیم. در نیمه دوم یکی از بهترین بازی‌های‌مان را انجام دادیم، چون حریف‌مان فشرده کار می‌کرد و سعی کردیم از کناره‌ها و ایجاد موقعیت روی شوتزنی استفاده کنیم. از کیفیت تیمم راضی هستم، اما بعضی ‌وقت‌ها توپ‌ها گل نمی‌شوند. با این حال همین که تیمم بازی خوبی را به نمایش گذاشت، رضایتبخش بود.

وی ادامه داد: یک ایرادی که فوتبال ما دارد، این است که ما هم از داوری ضربه خوردیم، ولی به هیچ وجه از داوری صحبت نکردیم و قصدی هم نداریم که صحبت کنیم. من خواهشم از کمیته داوران و مسئولان فدراسیون این است که با مربیانی که قبل و بعد از بازی درباره داوران صحبت می‌کنند برخورد کنند. این جو و استرسی که به داوران می‌دهند، کار درستی نیست. ما فیلم بازی را نگاه و کارشناسی هم کردیم. از دوستان داور‌مان نیز پرسیدیم و دیدیم که یک پنالتی هم برای ما نگرفتند، ولی با همه اینها به بچه‌های‌مان گفتیم که درباره داوری صحبت نکنیم. الان نباید بیاییم اینجا جار و جنجال کنیم و با حرف‌های زشت و انتقاد از داوری بگوییم که داور دو امتیاز ما را گرفت.

سرمربی تیم فوتبال آلومینیوم افزود: فکر می‌کنم اگر فکرمان به مسائل فنی باشد کیفیت فنی فوتبال ایران بالا می‌رود. با اینکه اعتقاد داشتیم که دو بازیکن آنها باید اخطار و کارت قرمز می‌گرفتند و پنالتی‌مان هم گرفته نشد، با این حال می‌گوییم که آقای مهدوی بهترین داوری را انجام داد و به همه داوران خسته نباشید می‌گویم. به بازیکنان‌مان هم گفتیم که درباره داوری صحبت نکنند. ما و سپاهان تنها تیم‌هایی هستیم که درباره داوری صحبت نمی‌کنیم، ولی بقیه تیم‌ها با احترام این کار را انجام می‌دهند. از کمیته انضباطی و کمیته داوران انتقاد دارم که هیچ برخوردی انجام نمی‌دهند. من خواهش دارم که برخورد و جریمه سنگین کنند. اگر هر مربی که درباره داوری صحبت می‌کند ۱۰۰ میلیون جریمه کنند هیچکس دیگر صحبت نمی‌کند. ما از ابتدای بازی‌ها هیچ صحبتی نکردیم و اگر برخوردی نمی‌کنند، ما هم شروع کنیم صحبت کنیم.

خطیبی در مورد صحبت‌های تارتار سرمربی ذوب‌آهن مبنی بر اینکه مشکلات داوری با VAR حل می‌شود، خاطرنشان کرد: الان که VAR نیست، باید مربیان و کمک‌های‌شان را جلو بفرستیم و درباره داوری صحبت کنیم؟ من فکر می‌کنم این سیستم هم بیاید در فوتبال ایران آنقدر جنجال است که هر دقیقه داور باید بگوید صبر کنید تا ببینیم چه اتفاقی افتاده است و بازی تعطیل می‌شود. از فوتبال به این شکل دیگر بدم می‌آید. همه درباره داوری صحبت می‌کنند، در حالی که باید مسائل فنی‌شان را قوی کنند. بس کنید دیگر همه درباره داوری صحبت می‌کنند. الان ما باید بگوییم که چرا پنالتی‌مان را نگرفته است، خب داور نگرفته است باید حیثیت داور را زیر سؤال ببریم؟ ما اشتباه می‌کنیم، داوران هم ممکن است اشتباه کنند. کمیته داوران و کمیته انضباطی باید برخورد سنگین کنند. من و کادر فنی ما اگر درباره داوری صحبت کنیم و ۱۰۰ میلیون و ۲۰۰ میلیون جریمه کنند، دیگر هیچکس درباره داوری صحبت نمی‌کند.

وی در واکنش به این موضوع که آلومینیوم مقابل ذوب‌آهن علی‌رغم کسب نتیجه تساوی بهترین بازی‌اش را انجام داد، اظهار داشت: من وقتی تیمم بد بازی می‌کند اینقدر جرأت دارم که بگویم تیمم خوب نبود و بد بازی کرد. تیمی که سال دومش است که به لیگ برتر آمده همه فوتبال ایران باید به آن احترام بگذارند، چون فوتبال زیبایی به نمایش می‌گذارد و فقط فکر و ذکرمان به مسائل فنی است. از تمام بازیکنانم تشکر می‌کنم. آنها تمام مسائل تاکتیکی را مو به مو انجام می‌دهند. به بازیکنان و تیمم احترام می‌گذارم و ممکن است در یک بازی هم توپ‌های‌مان به گل نرود. اگر امروز تیمم هم می‌باخت از بازیکنانم تشکر می‌کردم. دیگر این بازی برای ما تمام شد و ان‌شاءالله به بازی بعدی‌مان فکر می‌کنیم.

سرمربی تیم فوتبال آلومینیوم درباره تقابل هفته آینده تیمش با تراکتور گفت: همه تیم‌ها برای ما قابل احترام هستند و مطمئن باشید که ما برای هر بازی یک تاکتیک خاصی داریم و تیم حریف را آنالیز می‌کنیم. دوست دارم تیمم اول فوتبال زیبا به نمایش بگذارد و هدفم این است که هواداران و مردم اراک از تیمی که در لیگ برتر دارند، لذت ببرند.

این خبر حدود ۶ ماه پیش فرستاده شده است.
نظر کاربران را اینجا ببینید. ( تعداد نظرات: ۱ )