سرپرست کمیته مسابقات سازمان لیگ تأکید کرد، برای این سازمان قابل قبول نیست که هواداران فقط در یک شهر برای تماشای بازی‌ها در ورزشگاه حاضر شوند.

سرپرست کمیته مسابقات سازمان لیگ تأکید کرد، برای این سازمان قابل قبول نیست که هواداران فقط در یک شهر برای تماشای بازی‌ها در ورزشگاه حاضر شوند. به گزارش خبرگزاری تسنیم، سهیل مهدی درباره برگزاری هفته هفتم مسابقات لیگ برتر فوتبال و همچنین حضور تماشاگران در بازی‌های این هفته اظهار داشت: با توجه به دو بازی که به صورت آزمایشی در دو هفته گذشته برگزار شد، مقرر شد که برای ادامه این کار ابلاغیه و مجوز لازم مجوز صادر شود، ولی تا این لحظه هیچ ابلاغ و دستوری به سازمان لیگ نرسیده است.

وی ادامه داد: درخواست سازمان لیگ این است که با توجه به اینکه لیگ در سطح کشور برگزار می‌شود و غیر از لیگ برتر در لیگ دسته اول مسابقات برگزار می‌شود و هواداران می‌توانند حضور داشته باشند، برای ما قابل قبول نیست که فقط در یک شهر تماشاگر داشته باشیم و تیم‌های دیگر می‌توانند با فراهم‌سازی زیرساخت‌ها از حضور تماشاگران بهره ببرند و خواهش ما هم در این راستا بود. ضمن احترام به هواداران استقلال و پرسپولیس که حضورشان در ورزشگاه آزادی نویدبخش بود، امیدواریم این اتفاق را در شهرهای دیگر هم شاهد باشیم.

مسئول برگزاری مسابقات سازمان لیگ که با برنامه رادیویی «تهران ورزشی» گفت‌وگو می‌کرد، در پاسخ به این سؤال که «ورزشگاه‌های سایر شهرها هم آماده حضور تماشاگران هست؟»،‌ یادآور شد: ما باید درخواست‌مان را داشته باشیم و موضوع آماده‌سازی ورزشگاه‌ها مربوط به مدیریت ورزشگاه و مسئولان باشگاه‌هاست و آنها باید شرایط خودشان را فراهم کنند. در ورزشگاه آزادی هم بخشی از کار را دو تیم استقلال و پرسپولیس برعهده داشتند. به نظر ما در حال حاضر ۶۰ درصد از ورزشگاه‌های کشور آمادگی حضور هواداران را دارند و بقیه هم می‌توانند با یک هفته تأخیر شرایط زیرساختی‌ را فراهم کنند، ولی ما باید ابتدا مجوز حضور هواداران را بگیریم.

مهدی همچنین خاطر نشان کرد: سامانه بلیت الکترونیکی اگر طراحی درست داشته باشد و کار براساس استانداردها انجام شود، هواداران می‌توانند به سامانه امید که نرم‌افزار کنترل واکسیناسیون است وصل شوند و این کنترل‌ها انجام شود و بلیت الکترونیکی را هم تهیه کنند.

وی خاطرنشان کرد: بیشتر بحث پیش روی حضور هواداران در ورزشگاه‌ها، مسئله فراهم کردن زیرساخت‌هاست. در بحث مدیریت کار، وقتی صندلی‌ها شماره‌گذاری شود و برنامه‌ریزی‌های لازم صورت گیرد مشکل کمتری برای حضور هواداران وجود دارد. هر استان هم در مورد حضور تماشاگران تصمیم‌گیری می‌کند. در تهران نیز شورای تأمین استان تهران تصمیم‌گیری می‌کند، اما مجوز حضور تماشاگران باید توسط وزارت بهداشت و ستاد کرونا صادر شود.

سرپرست کمیته مسابقات سازمان لیگ راجع به اینکه در بازی پرسپولیس - صنعت نفت نظم بیشتری برای حضور تماشاگران برقرار بود، تصریح کرد: من فکر می‌کنم نباید به هفته اول و دوم اکتفا کنیم. قاعدتاً نمی‌توانیم رویکرد صد درصد مثبتی داشته باشیم. ما از هفته اول تا هفته دوم تغییرات فاحشی داشتیم که نشان می‌دهد مردم ما همکاری می‌کنند و باید این تجربه حضور هواداران را اجازه دهیم تا در آینده هم اتفاق بیفتد. در یکی دو هفته اول شور و هیجان تماشاگران کاهش پیدا می‌کند و حضور هواداران عادی می‌شود، بعد از آن اجرای پروتکل‌ها با شرایط بهتری صورت می‌گیرد. در گذشته هواداران عادت داشتند که کنار هم باشند، ولی الان باید با شرایط جدیدی به ورزشگاه بیایند و این موضوع نیاز به زمان دارد.

مهدی در پاسخ به این پرسش که دربی تهران با حضور هواداران برگزار می‌شود، گفت: درخواست ما این است که هواداران حضور داشته باشند. دربی بدون تماشاگر رنگ و بویی ندارد.

وی درباره اعلام برنامه‌های هفته‌‌های آینده و همچنین قیمت بلیت‌فروشی‌ها خاطرنشان کرد: خیلی زود برنامه هفته‌های نهم تا پانزدهم را اعلام می‌کنیم که تیم‌ها برنامه‌ریزی کنند. موضوع قیمت‌گذاری بلیت‌‌ها هم در اختیار باشگاه‌هاست و ما هیچ دخل و تصرفی نداریم. تمام این موضوعات در اختیار باشگاه‌هاست.

این خبر حدود ۲ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.