افزایش جرایم انضباطی مورد موافقت هیئت‌ رئیسه فدراسیون فوتبال قرار گرفت.

افزایش جرایم انضباطی مورد موافقت هیئت‌ رئیسه فدراسیون فوتبال قرار گرفت. به گزارش خبرگزاری تسنیم، ابوالفضل حسن‌زاده محمدی در گفت‌وگو با سایت رسمی فدراسیون فوتبال اظهار داشت: کمیته انضباطی به منظور پیشگیری از افزایش و شیوع تخلفات و کارآمدی بیشتر تنبیهات انضباطی در راستای بند ۶ ماده ۳۵ اساسنامه فدراسیون فوتبال، افزایش میزان جرایم و حد نصاب قطعیت آنها را به هیئت‌ رئیسه فدراسیون فوتبال پیشنهاد داد که این موضوع، در جلسه مورخ ۴ آبان مطرح و با آن موافقت و مصوبه روز ۳۰ آبان به تمامی هیئت‌ها و باشگاه‌ها ابلاغ شد.

وی عنوان کرد: بر همین اساس، جرایم تعیینی از سوی کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال نسبت به تخلفات ارتکابی، از تاریخ اول آذرماه سال ۱۴۰۰ به بعد برای تمامی اشخاص حقیقی تا میزان ۲۵۰ میلیون ریال و برای تمامی اشخاص حقوقی تا میزان ۵۰۰ میلیون ریال قطعی و غیر قابل تجدید نظر خواهی و لازم‌الاجرا محسوب می‌شود.

رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال گفت: حداکثر جریمه قابل اعمال برای تخلفاتی که از تاریخ اول آذر برای اشخاص حقوقی مرتبط با لیگ‌های برتر ثبت می‌شود، ۷ میلیارد ریال و برای سایر لیگ‌ها ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال خواهد بود. حداکثر جریمه قابل اعمال برای تخلفاتی که اشخاص حقیقی مرتبط با لیگ‌های برتر از اول آذر مرتکب می‌شوند، ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال و نسبت به سایر لیگ‌ها، یک میلیارد و ۷۵۰ میلیون ریال است.

حسن‌زاده گفت: مطابق مقررات انضباطی، در صورت وجود سوابق تخلفاتی مرتکب (یعنی تکرار تخلف) یا تعدد تخلف، کمیته انضباطی مجاز به تعیین جریمه مازاد بر سقف تعیینی است.

این خبر حدود ۹ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.