در حالی که تیم‌های خوزستانی مشکلات زیادی دارند، رئیس هیئت فوتبال استان خوزستان اتفاق رخ داده پیش از دیدار نفت مسجدسلیمان و سپاهان را مسئله خاصی نمی‌داند!

در حالی که تیم‌های خوزستانی مشکلات زیادی دارند، رئیس هیئت فوتبال استان خوزستان اتفاق رخ داده پیش از دیدار نفت مسجدسلیمان و سپاهان را مسئله خاصی نمی‌داند! به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، روز گذشته و در فاصله دو ساعت تا برگزاری دیدار تیم‌های نفت مسجدسلیمان و سپاهان اصفهان، هنوز ورزشگاه این مسابقه مشخص نبود و مدیران نفت در حال رایزنی با مسئولان ورزشگاه شهدای فولاد بودند.

اتوبوس اعضای تیم سپاهان بدون مشکل وارد ورزشگاه شهدای فولاد شد، اما بازیکنان و مربیان نفت مسجدسلیمان حدود ۲۰ دقیقه پشت درهای ورزشگاه خانگی فولاد ماندند تا نتیجه رایزنی مدیران نفت با مسئولان ورزشگاه مشخص شود. اتفاقی که صدای مربی نفتی‌ها را در نشست خبری پس از مسابقه درآورد و حمید عبداللهی، این موضوع را عامل بازی بد زردپوشان MIS در نیمه نخست دانست.

افشین پیروانی، سرپرست تیم پرسپولیس نیز به برگزاری این مسابقه در چمن مسطح شهدای فولاد اعتراض کرد. سپاهان برای قهرمانی لیگ برتر، یکی از رقبای پرسپولیس به شمار می‌رود و کار راحت‌تر این تیم نسبت به سایر میهمانان نفت مسجدسلیمان برای بازی در چمن باکیفیت را می‌‌توان یک پوئن مثبت برای طلایی‌پوشان دانست.

خبرنگار تسنیم درخصوص اتفاقات پیش از این مسابقه، شرایط ورزشگاه شهید بهنام محمدی و انتقال دیدار نفت مسجدسلیمان و سپاهان به ورزشگاه شهدای فولاد، با عبدالکاظم طالقانی رئیس هیئت فوتبال استان خوزستان تماس گرفت که وی در این باره گفت: «مسئله‌ای نیست که آن را اینقدر بزرگ می‌کنید! وجداناً این موضوع مسئله‌ای است که به آن می‌پردازید که من درباره‌اش صحبت کنم؟! درخصوص مسائل اساسی بحث کنید. باشگاه نفت با هماهنگی سازمان لیگ، ورزشگاه را جابجا کرد. عدم ورود اعضای تیم نفت هم به‌خاطر ناهماهنگی با حراست ورزشگاه شهدای فولاد بود.»

وی درباره اعتراض افشین پیروانی به این تصمیم عنوان کرد: اگر کسی اعتراضی دارد، آن را با سازمان لیگ مطرح کند. وقتی زمینی مشکل دارد، باید چه کنند؟ باشگاه نفت زمین جایگزین معرفی کرد و باشگاه فولاد هم مساعدت خود را نشان داد.

به گزارش تسنیم طالقانی در حالی از پاسخ دادن به این موضوع مهم شانه خالی می‌کند که در سال‌های اخیر اتفاقات تلخ زیادی در ورزشگاه‌های استان خوزستان رخ داده و تیم‌های اهوازی هم با مشکلات جدی دست و پنجه نرم می‌کنند اما ظاهراً این مسائل هم اهمیتی از دیدگاه رئیس هیئت فوتبال خوزستان ندارد و طالقانی این مسئله را «نکته خاصی» نمی‌داند. استقلال خوزستان و استقلال ملاثانی در میزبانی خود مشکل دارند و در برنامه اعلام شده از هفته سوم‌ لیگ دسته اول، ورزشگاه دیدار استقلال ملاثانی و پارس جنوبی جم اعلام نشده است.

اتفاقات زشتی که در ورزشگاه‌های اهواز پیش از شیوع کرونا رخ می‌داد و خون‌هایی که در این ورزشگاه از سر و بینی هواداران جاری شد هم احتمالاً از منظر رئیس هیئت فوتبال خوزستان اتفاق و نکته خاصی نبود که اگر بود در زمان ریاست پیشین فدراسیون، هیئت فوتبال خوزستان همواره جزو برترین‌ هیئت‌های استانی قرار نمی‌گرفت.

زمین فوتبال مسئله‌ای بسیار ابتدایی و اساسی برای انجام این ورزش است که در فوتبال کشورمان به بحران تبدیل شده است. این موضوع اما از نظر مدیران فوتبالی استان خوزستان مسئله مهم و اساسی نیست و پرداختن به آن اهمیت چندانی ندارد. آیا با چنین رویکردی می‌توان جلوی تکرار چنین اتفاقاتی را گرفت؟

حال که این موارد جزو مسائل اساسی و نکات خاص از منظر رئیس هیئت فوتبال استان خوزستان به شمار نمی‌رود، آیا بهتر نیست او که در زمان عقد قرارداد با مارک ویلموتس به‌عنوان عضو هیئت رئیسه فدراسیون فعالیت می‌کرده، درباره این فاجعه حرف بزند؟ آیا از دست رفتن میلیاردها تومان از پول این کشور در ماجرای قرارداد ویلموتس هم از نظر آقای طالقانی «نکته خاصی» به شمار نمی‌رود؟

این خبر حدود ۱۰ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.