مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران گفت: هدف ما این است که ورزشگاه تختی میزبان مسابقات لیگ برتر فوتبال باشد و در این مسیر فراهم کردن شرایط لازم حرکت می‌کنیم.

مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران گفت: هدف ما این است که ورزشگاه تختی میزبان مسابقات لیگ برتر فوتبال باشد و در این مسیر فراهم کردن شرایط لازم حرکت می‌کنیم. به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، نصرالله پریچهره مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران در نشست خبری که صبح امروز در محل این اداره کل برگزار شد، اظهار داشت: یک سال است که در این نهاد حضور دارم و تلاش کرده‌ام با کمک همکارانم برنامه‌ها را اجرا کنیم. البته شرایط کرونایی و بسته بودن فضاهای ورزشی باعث شد تا خیلی از برنامه‌ها، اردوها و ... به تعویق بیفتد. البته خوشبختانه با بهبود وضعیت شیوع کرونا، اوضاع نیز بهتر شد. استراتژی که در ابتدای ورودم چیده بودیم، این بود که بتوانیم ورزش پایتخت بهبود ببخشیم. در واقع همه باید به این موضوع کمک کنند. یکی از معضلات ما، چارت سازمانی بسیار ضعیف استان تهران است، شاید خیلی از جایگاه‌ها و سطوح به دلیل چارت ضعیف به هدف واقعی دست نیافته است. درست است که مسابقات را فدراسیون‌ها برگزار می‌کنند، ولی ما هم باید در کنار آنها باشیم که به دلیل همین ضعف در چارت سازمانی نتوانستیم اقدامات بهتری انجام بدهیم.

وی افزود: با نزدیک به ۳۵ رئیس فدراسیون نشست داشته‌ام تا بتوانیم همکاری بهتری داشته باشیم. ما تلاش کردیم که اخلاق مداری را در ورزش تهران برقرار کنیم. بر همین اساس یک کار پایه‌ای را استارت زدیم و به همین دلیل رایزنی‌های خوبی را با آموزش و پرورش داشتیم. ضمن اینکه سجادی وزیر ورزش هم تاکید که باید ارتباط خوبی را با نهاد‌های مختلف داشته باشیم.

مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران درباره فرارسیدن هفته تربیت بدنی گفت: صدای همه ما در این هفته، همگانی کردن ورزش است. در واقع باید به رشته‌های مختلف عمومیت ببخشیم. با این عقب ماندگی که در دوران کرونا رخ داد، باید تلاش زیادتری داشته باشیم. باید تبلیغ ورزش را بیشتر کنیم و از هفته تربیت بدنی و ورزش به عنوان یک بهار در حوزه ورزش عمل کنیم.

پریچهره با بیان اینکه در حوزه قهرمانی، شرایط سختی به دلیل شیوع کرونا وجود داشت، عنوان کرد: درخصوص مجامع هیات‌ها هم در حال اقدام هستیم تا انتخابات آنها را برگزار کنیم. ما روسای هیأت‌ها را هر سال رصد می‌کنیم و اگر شرایط خوبی وجود نداشته باشد، شرایط برای عزل با هماهنگی رئیس فدراسیون مربوطه فراهم می‌شود. اینگونه نیست که یک رئیس هیأت چهار سال حضور داشته باشد.

وی درباره شرایط زیرساخت‌های ورزشی تهران گفت: خیلی از پروژه‌های ورزش تهران فرسوده شده است. البته توانستیم از ماده بیست و هفت بهره ببریم. به هر حال هر کسی که می‌خواهد سرمایه‌گذاری کند، فضای مربوطه را در اختیارش می‌گذاریم تا همگان منتفع شوند. نگه‌داری خیلی از اماکن برای ما سخت است و باید واگذار کنیم.

پریچهره با بیان اینکه در حال انجام آمایش خیابانی هستیم تا ببینیم کدام خیابان و محله از کدام رشته‌ها بی‌بهره است، درباره شرایط ورزشگاه تختی عنوان کرد: در استادیوم تختی آخرین دیداری که در آنجا برگزار شد، بازی‌های تیم نفت بود. ما سرمایه‌گذاری خوبی در آنجا داشتیم و تلاش کردیم شرایط را بهتر کنیم. با رئیس هیأت فوتبال هم صحبت کردیم که بازی‌ها را به آنجا منتقل کنیم. درخصوص مجموعه ورزشی شیرودی باید بگویم که قرار نیست فدراسیون‌های مستقر در آنجا جابجا شوند. فکر می‌کنم تا یک ماه آینده نیز تغییر و تحولات انجام شود تا خانواده‌ها نیز بهره ببرند. هدف ما این است که تختی میزبان مسابقات لیگ برتر فوتبال باشد و در این مسیر حرکت می‌کنیم. قرار است مبلغ ۱.۵ میلیارد تومان برای هر سال اختصاص یابد که این به بازسازی مجموعه کمک می‌کند. ما حتی سازنده اصلی مجموعه ورزشی تختی یعنی مهندس درویش را دعوت کردیم و با او درباره مقاوم سازی حرف زدیم.

مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران درباره تعویق حقوق کارکنان ادارات کل ورزش در استان تهران گفت: هیأت‌های ورزشی نیروهایی را جذب کردند و آنها زیر نظر اداره کل قرار گرفتند، ولی متاسفانه در یک دهه گذشته به دلیل معضلات اداری به هیأت‌ها برگشتند. اینها کد شناسه ندارند، با این وجود حل مشکل این نفرات یکی از دغدغه‌های ما بوده است و بر اساس آن، چندین بار به مجلس رفتم تا مشکل را برطرف کنم. موضوع این است که اداره کل باید تبدیل به سازمان شود، چرا که پایتخت جمعیت زیادی دارد و این شرایط برای ورزش تهران خوب نیست. ما وقتی با کرونا مواجه شدیم، برگشت درآمد از ۲۷ میلیارد به ۱۰ میلیارد کاهش یافت و برای حل مشکل حقوق این افراد با کسری ۳ میلیاردی روبرو شدیم. طی هفته‌های اخیر و با کاهش کرونا، این رقم در حال بروزرسانی است. امیدواریم با دستوری که سجادی داده، معوقات آنها پرداخت شود. البته باید برای این افراد کد شناسه تعریف شود که این از دست اداره کل خارج است.

وی درباره جبران ضرر باشگاه‌های خصوصی گفت: تعاملاتی با اتحادیه باشگاه‌داران داشتیم. با رایزنی‌هایی که داشته‌ایم، تا الان ۲۷ میلیارد تومان وام داده‌ایم که شامل بیش از پانصد پرونده می‌شود.

مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران گفت: باید ابتدا یک وسعت نگاه درخصوص ورزش تهران در وزارت ورزش به وجود بیاید. قرار نیست اعتبارات تهران با جمعیت ۱۵ میلیونی به اندازه یک استان ۴ میلیونی باشد. در تمام دنیا همیشه اول پایتخت نگاه می‌کنند، ولی اینجا اینگونه نیست. ما در دوران کرونا نتوانستیم به هیأت‌ها کمک کنیم. برخی سازمان‌ها کمک‌هایی کردند که به اندازه وسعشان خوب بود، اما برای ما کافی نبود. قرار نیست به ما از حق استان دیگر بدهند.

وی درباره شرایط هیأت فوتبال تهران گفت: ما گرفتاری‌های خاص خودمان را با فوتبال تهران داشتیم که حتی روی مدارس فوتبال هم اثر گذاشته بود. اخیرا جلسه‌ای بود که از داوران تجلیل شد، آنجا گفتم که فوتبال تهران باید به بهبود شرایط این رشته در پایتخت ورود کند. هیات فوتبال باید از همه کسانی که حتی به رئیس جدید رای نداده‌اند، کمک بگیرد و نوآوری صورت بگیرد تا فوتبال تهران در کشور اول باشد.

پریچهره درخصوص شرایط تیم بادران گفت: ظاهراً استارت موضوع انتقال امتیاز این تیم از سه ماه قبل زده شده بود. من صراحتا گفته بودم که با فروش امتیاز تیم‌های تهرانی مخالفم، اما اگر قرار به این کار باشد، باید شاخص‌های مربوطه تعریف شود.‌ ده روز قبل به هیأت فوتبال گفتم که آیتمهای خاصی برای انتقال امتیاز وجود دارد. کار اشتباهی که شده بود، این بود که تفاهم‌نامه بدون هماهنگی های مربوطه امضا شده و در نهایت نیز امتیاز بادران واگذار شد.

وی درباره جایگاه ورزش تهران گفت: رتبه ورزش و جوانان استان تهران در سال ۹۸ در بین ۶۴ دستگاه پایتخت رتبه ۴۲ بود که خوب نیست. با توجه به فعالیت‌هایی که صورت گرفته، صعود خوبی داشته‌ایم، به طوریکه ۱۵-۲۰ پله پایین آمده‌ایم.

مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران درباره واگذاری مجموعه‌های ورزشی به پرسپولیس و استقلال گفت: مدارک مجموعه شهدای گمنام را به پرسپولیس و مرغوبکار را به استقلال تحویل دادیم. در واقع ما مصوبه هیئت دولت را انجام دادیم، البته قسمتی از طولانی شدن این واگذاری برخی بحث‌های حقوقی و ... بود. همچنین بحث واگذاری تهاتری دو مجموعه دیگر هم مطرح بود که این کار باید با مترو تهران انجام می‌شد. متاسفانه در یکی از آنها شاهد نشست زمین بوده‌ایم و به همین دلیل هم بحث ادامه دارد.

پریچهره درباره انحلال تیم والیبال نشسته شهرداری ورامین، قهرمان سه دوره مسابقات لیگ برتر این رشته و تنها نماینده پایتخت گفت: با فرماندار ورامین صحبت کردم و گفتم که آماده‌ایم حمایت کنیم، ولی با پول دولتی نمی‌توانیم. کاغذلو نیز گفت که توان مالی، اجازه نمی‌دهد حمایت لازم را داشته باشند. باید پیگیری بیشتری کنیم تا انشاالله به نتیجه برسیم.

وی در پایان عنوان کرد: من عقل کل ورزش تهران نیستم و نیاز به کمک همه صاحبنظران دارم تا به بهبود شرایط ورزش و جوانان پایتخت کمک کنند.

این خبر حدود ۱۰ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.