سرمربی تیم فوتبال بارسلونا با وجود پیروزی یک بر صفر مقابل دیناموکیف در لیگ قهرمانان اروپا از نمایش شاگردانش آنطور که باید راضی نبود.

سرمربی تیم فوتبال بارسلونا با وجود پیروزی یک بر صفر مقابل دیناموکیف در لیگ قهرمانان اروپا از نمایش شاگردانش آنطور که باید راضی نبود. به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از نشریه مارکا، رونالد کومان سرمربی تیم فوتبال بارسلونا از شاگردانش به خاطر اینکه در بازی شب گذشته‌شان (سه‌شنبه) به زدن یک گل بسنده کردند ناراضی است.

سرمربی هلندی کاتالان‌ها که تیمش بعد از دو شکست متوالی در رقابت های اروپایی، سرانجام اولین بردش را به لطف تک گل جرارد پیکه کسب کرد و البته ممکن بود این برتری خفیف را هم از دست بدهد، گفت: من فکر می‌کنم که شما باید به این موضوع توجه داشته باشید که بعد از آغاز نیمه دوم ما سه موقعیت صد درصد گلزنی ایجاد کردیم. نمی‌توانیم اجازه دهیم که این موقعیت‌ها به این آسانی از دست بروند. این بازی باری ما حکم مرگ و زندگی را داشت پس نباید طوری بازی می‌کردیم که هر لحظه امکان بازگشت حریف به بازی وجود داشته باشد. با این حال خدا را شکر ما از نظر دفاعی بی‌نقص بودیم. بارسلونا تیم برتر میدان بود اما باید خیلی زودتر از این‌ها کار حریف را یکسره می‌کردیم. بعد از یک ساعت از گذشت بازی ما باید سه یا چهار به صفر از حریف جلو می‌بودیم.

یکی از موقعیت‌های عالی گلزنی بارسلونا به خاطر اینکه آنسو فاتی خواست با یک حرکت نمایشی گل بزند به هدر رفت که این موضوع باعث ناراحتی کومان شد. او اما بازیکن ۱۸ ساله تیمش را به بخشید.

کومان افزود: موقعیتی که او از دست داد نشان می‌دهد که هنوز یکسری چیزها در بازی‌اش وجود ندارد و این هم طبیعی است. باید در نظر داشته باشید که او برای مدتی طولانی به خاطر مصدومیت غایب بوده است و به زمان نیاز دارد تا دوباره روی غلطک بیفتد. علاوه بر این او چند روز دیگر تنها ۱۹ ساله می‌شود. ما نمی‌توانیم از او بخواهیم حلال تمام مشکلات‌مان باشد و جای خالی مسی را برای‌مان پر کند. باید قدم به قدم پیش رفت و نباید انتظار معجزه داشت. فاتی باید کار کند تا به شرایط ایده‌آل برگردد.

آنسو فاتی، فیلیپه کوتینیو و سرخیو آگوئرو هر سه در نیمه دوم به میدان رفتند که در میان آنها دو بازیکن اول در ضدحملات موقعیت‌های زیادی ایجاد کردند اما کومان گفت که از این مثلث هجومی انتظار بیشتری داشته است. او گفت: من فکر نمی‌کنم که عملکرد آنها در نیمه دوم عالی بوده باشد. آنسو و کوتینیو ۴۵ دقیقه بازی کردند. آنها باید درک متقابل از بازی یکدیگر را بالا ببرند. یکی از چیزهایی که بازی امشب ما کم داشت، فرار پشت مدافعان حریف بود. ضمن اینکه آنها بیش از اندازه به یکدیگر نزدیک بودند. مهاجمان تیم ما باید آزادی عمل بیشتری داشته باشند و در عین حال نسبت به شیوه بازی‌ای که تیم به آن نیاز دارد هم احساس مسئولیت کنند.

این خبر حدود ۱۰ ماه پیش فرستاده شده است.
نظر کاربران را اینجا ببینید. ( تعداد نظرات: ۱ )