در حالی که تا ساعاتی دیگر فصل بیست‌و‌یکم لیگ برتر آغاز می‌شود، هنوز قانون سازمان لیگ درباره نحوه تعیین جایگاه تیم‌ها در جدول رده‌بندی مشخص نشده است.

در حالی که تا ساعاتی دیگر فصل بیست‌و‌یکم لیگ برتر آغاز می‌شود، هنوز قانون سازمان لیگ درباره نحوه تعیین جایگاه تیم‌ها در جدول رده‌بندی مشخص نشده است. به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، پس از اتفاقات و حاشیه‌های پیش‌ آمده در هفته‌های پایانی فصل گذشته لیگ برتر و لیگ‌های دسته اول و دسته دوم و شائبه تبانی به خاطر تفاضل گل در لیگ‌های مختلف، حسن کامرانی‌فر سرپرست دبیرکلی فدراسیون فوتبال در تاریخ ۶ مهرماه اعلام کرد از فصل آینده قانون تفاضل گل از تمام لیگ‌های داخلی حذف می‌شود و بازی رودررو ملاک تعیین جایگاه تیم‌ها در جدول رده‌بندی خواهد بود. کامرانی‌فر تأکید کرد این قانون به زودی به صورت رسمی اعلام خواهد شد.

فریبرز محمودزاده مسئول برگزاری مسابقات لیگ دسته اول چند ساعت بعد از مصاحبه سرپرست دبیرکلی فدراسیون فوتبال با رد این موضوع گفت: «در بخش جدول رده‌بندی لیگ‌ها آئین‌نامه‌ها تنظیم، مصوب و به باشگاه‌ها ابلاغ خواهد شد. آئین‌نامه لیگ برتر و لیگ یک با آئین‌نامه لیگ‌های دیگر متفاوت است. فعلاً قرار بر تفاضل گل است و اگر تغییری صورت بگیرد در روزهای آینده ابلاغ خواهد شد».

در این شرایط و با گذشت حدود ۲۰ روز از اظهارات متناقض کامرانی‌فر و محمودزاده، سازمان لیگ هنوز قانون جدیدی درباره نحوه تعیین جایگاه تیم‌ها در فصل آینده ابلاغ و منتشر نکرده و همین موضوع باعث ایجاد ابهاماتی در خصوص این قانون شده است. اگر هم قانونی مشخص شده اطلاع رسانی در این باره صورت نگرفته است.

لیگ برتر در فصل بیست‌و‌یکم از امروز (سه‌شنبه) آغاز می‌شود و لیگ دسته اول نیز از روز ۲۴ مهرماه شروع شده است. بهتر است برای جلوگیری از هر گونه حاشیه آن هم در همین ابتدای راه، قانون به صورت شفاف اعلام و ابلاغ شود.

این خبر حدود ۳ ماه پیش فرستاده شده است.
← لطفاً ثبت‌نام کنید یا واردشوید و نظر خود را اضافه کنید.